Ja toreizējo sadursmi vēl varēja uzskatīt par spēles epizodi, otrajā mačā nerodas šaubas, ka Kambalas sitiens Jomantam bijis tīšs, raksta apskatnieks.

Viņš norāda, ka jau kādu mirkli pirms tam latviešu tiesneši atstājuši bez ievērības citu Kambalas pārkāpumu, lai gan tā fiksēšana varbūt būtu novērsusi aso triecienu Jomantam - proti, latviešu spēlētājs, pacēlis bumbu virs galvas, ar elkoņiem izdarījis maldu kustību pret Marijonu Petraviču, arī skarot ar elkoni viņa seju, tiesa, krietni vieglāk.

Kā uzskata žurnālists, vairākums latviešu līdzjutēju nav slēpis prieku par boksa elementu izmantošanu laukumā.

Lai gan daudzi profesionālie basketbolisti uzskata, ka šai spēlē izvairīties no asām sadursmēm un traumām nav iespējams, tomēr spēle ar elkoņiem ir bīstama un aizliegta ne vien basketbola laukumā, bet arī Kambalas iecienītajā boksa ringā, viņš norāda.

Vairāki šā raksta vērtētāji izteikuši cerību, ka "Eiropas čempionātā neviens ar Kambalu tā neauklēsies" un ka viņš "agri vai vēlu uzrausies, turklāt ne jau uz vienu spēlētāju, bet uz visu komandu".

Viens no lasītājiem paudis viedokli, ka Starptautiskajai Basketbola federācijai būtu jāizvērtē Kambalas uzvedība gan aizvadītajās spēlēs ar Lietuvu, gan līdzīgā incidentā ar horvātu Zoranu Planiniču, kas pēc viņa trieciena zaudēja samaņu un nonāca slimnīcā.

Tiesa, ne visi lasītāji piekrīt autora viedoklim, ka latviešu līdzjutēji būtu "sajūsminājušies par boksa elementiem" Kambalas spēlē.

Jau ziņots, ka abas komandas pagājušajā nedēļā aizvadīja divas ļoti sīvas pārbaudes spēles. Pirmajā no tām Kauņā mājinieki uzvarēja pagarinājumā ar 77:75, bet atbildes mačā Rīgā latvieši revanšējās ar 81:79.