Ulmanis ar slēpēm šķērso visu Grenlandi

Ilggadējais alpīnisma piekritējs un atbalstītājs Juris Ulmanis kopā ar vēl trim komandas biedriem pārslēpojis Grenlandi, kļūstot par pirmo baltieti, kurš veicis šādu maršrutu, informēja sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Anna Vilka.

Ulmanis ar slēpēm šķērso visu Grenlandi
Komentāri[1] 13.06.2009 07:17

Attālums, ko Ulmanis kopā ar komandas biedriem veica laikā no 8.maija līdz 3.jūnijam, bija aptuveni 670 kilometri, kas bija pilni ekstrēmu pārsteigumu.

Sekojot leģendārā norvēģu polārpētnieka Fritjofa Nansena piemēram - 670 kilometru slēpojumam pāri Grenlandei, Ulmanis ar savu komandu un kopā ar vēl aptuveni 11 komandām devās ekstrēmajā izaicinājumā - ekspedīcijā "Grenlandes šķērsošana '09". Līdz finiša taisnei tika tikai viena komanda - Ulmaņa pārstāvētā.

Maršrutu pāri Grenlandei no rietumiem uz austrumiem dalībnieki veica pamīšus - slēpojot, ejot un stumjot ragavas, kurās līdzi tika ņemts viss nepieciešamais - pārtika un ekipējums. Ierastais Grenlandes klimats nežēloja ekspedīcijas dalībniekus, un zemākā temperatūra, ko izdevās reģistrēt, bija mīnus 30 grādi pēc Celsija. Kā apgalvoja Ulmanis, vējā temperatūra bija vēl zemāka - līdz pat mīnus 50 grādiem pēc Celsija.

Ulmanis vēstīja, ka ekspedīcijas laikā katra diena bija ekstrēma, jo polārā gaisotne nepieradušam cilvēkam rada ne mazumu grūtu brīžu. Ekspedīcijas laikā neiztika arī bez nelūgtiem viesiem. Šogad Grenlandes teritorijā īpaši daudz savairojušies leduslāči. Grenlandes pamatiedzīvotājiem pat ir aizliegts savu māju pamest bez ieroča, ar ko vajadzības gadījumā aizsargāties no šiem četrkājainajiem uzbrucējiem. Arī Ulmaņa komanda kādā naktī pārdzīvoja izbīli pēc baltā iezemieša apmeklējuma, stāstīja Vilka.

Ulmanis pēc veiktās ekspedīcijas atzīst, ka šīs ir bijušas vienas no fiziski un morāli grūtākajām dienām viņa mūžā, tomēr izaicinājuma pieņemšana ir bijusi tā vērta.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [1] ››
bebuks 14.06.2009 19:02
Forshi!!!domaaju ka tas bija ljoti interesants celjojums:)

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss