Dūle kļuvis par sludinātāju jaunai sektai?
Dūles sekotāju vidū ir tādi sabiedrībā zināmi cilvēki kā Baiba Sipeniece-Gavare, Gustavo, Māris Olte, Dons, Eduards Švāns, Gunārs Kalniņš, Žanete Skarule, Gastons Neimanis un pat Imants Ziedonis! Ko viņš sola?


"Tas ir jauns veids, kā palīdzēt cilvēkiem saprasties," pēc gandrīz sešas stundas ilgās prāta vētras Latvijas mediju forumā "Informācija rada vai nogalina Latvijas valsti" smaidot paskaidro kādreiz pazīstamais mediju darbinieks un producents, tagad ar Livingstona vārdu pazīstamais mūziķis Viesturs Dūle, kuram kopā ar pussimts brīvprātīgajiem pagājušajā nedēļā izdevās vienkopus sapulcināt gan veiksmīgus uzņēmējus, gan talantīgus mūziķus, gan televīzijas skatītāju iemīļotu raidījumu vadītājus.
Nezināma "sekta"
Atzīšos, ka, ienākot telpā, pirmajā mirkli likās — esmu nokļuvusi kādas nezināmas "sektas" rīkotā pasākumā. Telpas vidū pie bagātīgi klāta galda ar mikrofonu rokās stāv pats Viesturs, kuru no visām pusēm ir ieskāvuši vairāki desmiti kājās stāvošu sabiedrībā pazīstamu cilvēku. Katram pie krūtīm klāt piesprausta kartīte ar vārdu. Visiem rokās krāsainas lapiņas, uz kurām ik pa brīdim kaut kas tiek pierakstīts, un pēc tam tās tiek aiznestas un pielīmētas pie telpas malās izklātajiem plakātiem. "Kaut kas tāds Latvijā tika izmēģināts pirmo reizi, lai pirmām kārtām palīdzētu cilvēkiem saprast — tu viens vari uzsākt ko lielu," informē latviešu Koelju. "Ir jāsaprot, ka savā dzīvē atbildīgs par visu esmu pats. Tikai es un neviens cits. Tādēļ tieši man, nevis kādam citam ir jāceļas, jāiet un jādara. Jo ikviens no mums var kaut ko izdarīt! Un sadarbojoties vienmēr izdodas tikt uz priekšu daudz ātrāk."
Neuzdot atbildes
"Labā ziņa ir tāda, ka Latvijā ir cilvēki, kas grib ne tikai padusmoties, pagānīties, meklēt baļķu krāvumus citu acīs, bet arī paši sākt reāli rīkoties, par ko man, protams, ir liels prieks," vēsta Livingstons. "Tieši tādēļ laikā, kad daudziem mūsu valstī ir nolaidušās rokas, mēs ļoti veiksmīgi pārliecināmies, ka jaunākās komunikācijas tehnoloģijas, kas ļoti veiksmīgi darbojas jau visā pasaulē, tikpat veiksmīgi spēj funkcionēt arī pie mums!" Un scenārijs ir gaužām vienkāršs. Tu ierodies uz konferenci ar domu mierīgi pasēdēt un paklausīsies sev interesantas lietas, taču pēkšņi atskan paziņojums: "Tā, un tagad visi ceļamies augšā no krēsliem!" Visi sēžamie nemanot kaut kur pazūd, un ar to vēl nepietiek — tev tiek uzdoti jautājumi un no tevis tiek gaidītas atbildes. "Galvenais ir neuzdot jau gatavas atbildes, jo tās gandrīz vienmēr ir otra vietā padarīts darbs. Taču katra darba sākums un beigas esi tu pats. Tu! Viss būs tā, kā to izdarīsi tu pats."
Tu jau visu zini
"Daudzi no mums ir pieraduši visā vainot citus," stāsta Viesturs. "Ja mums kaut kas nepatīk, vainīgi pie tā, kā likums, ir tie, kas stāv priekšā, — augšas, vadītāji, valdība. Starp citu, ir pierādīts, ka tie uzņēmumi, kur padotie vadību (un otrādi) apsaukā par muļķiem, agrāk vai vēlāk bankrotē. Un te pēkšņi tev pašam ir jāceļas kājās, jādodas kaut kur un kaut kas jāsaka — atbildot pašam par savu rīcību, tu faktiski nokļūsti līdzīgās pozīcijās ar "vainīgajiem". Tā vietā, lai nepārtraukti vainotu otru, tu sāc apgūt pareizu sarunāšanās mākslu. Mācies pareizi uzdot jautājumus, jo jaunākās komunikācijas tehnoloģijas ir pierādījušas, ka īstenībā cilvēki jau visu zina. Viņi tikai ir pareizi jāuzrunā — ar konkrētiem, uzvedinošiem jautājumiem. Jo beigās tu vienmēr dabū tieši to, ko pajautā," atgādina Livingstons. Turklāt interesanti, ka tie viskautrīgākie šādās jautājumu un atbilžu prāta vētrās parasti pasakot visģeniālākās lietas. Iespējams, tāpēc, ka ikdienā viņi pārnēsā sevī milzīgi sakoncentrētu enerģijas un zināšanu daudzumu klusējot.
***
Fragments no Viestura Dūles prāta vētras
"Uzrakstiet uz lapiņas piecu cilvēku vārdus, kas šajā dzīvē jūs ir visvairāk iedvesmojuši, un katram miniet vismaz vienu talantu, ar ko viņš jums asociējas," kā vienu no pēdējiem foruma uzdevumiem minēja vieslektors no Vācijas Mihaels Fukss, kas ikdienā strādā ar tādām lielām kompānijām kā "Volkswagen", "IBM", "Bank Austria" u. c. Viņš papildina: "Šo cilvēku vidū tikpat labi var būt Jēzus Kristus ar nomiršanu pie krusta par citu grēkiem, Betmens ar savu drošsirdību vai jūsu bijusī draudzene ar neizsmeļamu mīļumu." Kad šo uzdevumu pirmo reizi veicis pats Mihaels un sapratis, kur slēpjas tā atslēga, — tas esot izmanījis viņa dzīvi. "Ir tā, ka galdnieks, ieejot telpā, kā pirmo uzreiz pamana koka apšuves. Cilvēks, kas nodarbojas ar tepiķu izgatavošanu, visur redz tepiķus. Savukārt gleznotājs ik uz soļa automātiski ievēro krāsas. Modernā komunikācijas zinātne ir pierādījusi — jūs redzat tikai to, kas jūsos jau ir. Cilvēki, kas mūs iedvesmo, ir kā spoguļi, pie kuriem mēs dodamies, lai ieraudzītu tajos paši sevi. Tieši tādēļ visi tie talanti, ko jūs saskatījāt citos, patiesībā piemīt jums pašiem, tie jau ir jūsos! Tad nu turpmākās dienas veltiet tam, lai tos izkoptu."
Mākslinieki sludinātāji
Ričards Gīrs un budisms
Holivudas superzvaigzne Ričards Gīrs ir atradis veidu, kā rast harmoniju un mieru mūsdienu pasaulē, un to viņš dara saskaņā ar budisma mācību. Viņš arī dāsni ziedo sava drauga, Tibetas garīgā un politiskā līdera Dalailamas misijai.
Madonna un kabala
Aktīva šīs mācības piekritēja un atbalstītāja ir popzvaigzne Madonna. Turklāt Madonna un viņas bērni nēsā ap rokas locītavu apsietu sarkanu lentīti, kas norāda uz viņu saistību ar mistisko kultu un kas it kā pasargā no ļaunuma. Savā ziņā kabala jau kļuvusi par tādu kā popkultūras sastāvdaļu, bet sarkanā lentīte — par modes aksesuāru.
Krūzs un scientoloģija
Ietekmīgākais Holivudas aktieris Toms Krūzs ir kaislīgs reliģiski filozofiskā novirziena — scientoloģijas — sludinātājs. Viss jau būtu labi, tikai daudzās valstīs šī kustība tiek pielīdzināta sektai un Tomam jātur mute ciet.