Katrīna Neiburga šokēta pēc Purvīša balvas saņemšanas: "Gribu vīnu!!!" FOTO

Reportāža no Purvīša balvas banketa trešdienas vakarā Valsts Mākslas muzejā. Pirmās Purvīša balvas naudas prēmija ir Ls 20 000. Slavenības sveic Katrīnu.

Katrīna Neiburga šokēta pēc Purvīša balvas saņemšanas: "Gribu vīnu!!!" FOTO
Komentāri[18] Bilžu galerija[29] 12.02.2009 12:12

Pirmās Purvīša balvas laureāte Katrīna Neiburga bija ļoti pārsteigta par nozīmīgo pavērsienu viņas dzīvē un no saviļņojuma pat nespēja parunāt.

 Banketam sākoties Katrīna portālam Vipi.lv atzina, ka pat nespēj vēl lāga noticēt iespaidīgajai atzinībai. "Es gribu vīnu!!!"- saviļņota sauca Katrīna - skatīt fotogaleriju.

Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja direktore Māra Lāce un muzeja patrona SIA Alfor valdes priekšsēdētājs Jānis Zuzāns vakar svinīgajā Purvīša balvas pasniegšanas ceremonijā Balvas žūrijas vārdā sveica mākslinieci, pasniedzot viņai Purvīša balvu. Balvas naudas prēmija ir Ls 20 000 pirms nodokļu nomaksas.

Katrīna Neiburga ir viena no mūslaiku perioda pamanāmākajām Latvijas māksliniecēm. Pēdējos gados viņas darbi daudzkārt izstādīti ārpus Latvijas. 2008.gadā K.Neiburga tika izvirzīta arī prestižajai Ars Fennica (Somija) balvai, kuru piešķir Skandināvijas un Baltijas valstu māksliniekiem.

Purvīša balvas ieguvēju noteica žūrija, izvērtējot astoņu fināla kandidātu (Ginta Gabrāna, Ērika Boža, Helēnas Heinrihsones, Ievas Iltneres, Katrīnas Neiburgas, Andra Eglīša, Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna, un Mika Mitrēvica) veikumu viņu kopējā izstādē Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē "Arsenāls". Balvas žūrija lēmumu par laureātu pieņēma slēgtā sēdē atklātā balsojumā.

Katrīna Neiburga Purvīša balvai tika izvirzīta 2007.gadā par darbiem "Topoloģija 29" (eksponēts izstādē Urbanoloģika Andrejsalā) un Solitude (eksponēts 2. Maskavas biennālē, iegādāts Somijas Mūsdienu mākslas muzeja Kiasma kolekcijā). Purvīša balva iedibināta 2008.gada sākumā ar mērķi regulāri un sistemātiski apzināt aktuālos notikumus un novērtēt izcilāko sasniegumu Latvijas profesionālajā vizuālajā mākslā, veicināt Latvijas mākslas procesa intensitāti, jaunu projektu un oriģinālu ideju attīstību, popularizēt Latvijas mākslinieku radošos panākumus gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām.

Balva nosaukta latviešu glezniecības vecmeistara Vilhelma Purvīša (1872 – 1945) vārdā, kurš bijis ievērojams sava laika mākslinieks un mākslas pedagogs un guvis atzinību ne tikai Latvijā, bet arī starptautiskā līmenī.

Balva tiks piešķirta reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai, kas pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kas dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm un kurā ir saite starp mūsdienu dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām. Par balvas laureātu kļūs autors, kurš būs saņēmis augstāko ekspertu un īpaši izveidotas žūrijas vērtējumu. Balvas apmērs ir 20.000,- LVL (ieskaitot nodokļus). Tā ir līdz šim lielākā balva vizuālās mākslas jomā Latvijā.

Purvīša balvas kandidātu izstāde Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē "Arsenāls" būs apskatāma līdz 29.martam.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [18] ››
kokgazis 13.02.2009 10:34
Intresanti apgjeerbta! :)) Gumijnieki pa pirmo zorti! :))

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss