Jānis Domburs gatavs strādāt par mazāku algu

Raidījuma "Kas notiek Latvijā?" vadītājs Jānis Domburs atzīst, ka varētu samierināties ar mazāku algu, bet budžeta samazinājums sabiedriskajai televīzijai ir nežēlīgs.

Jānis Domburs gatavs strādāt par mazāku algu
Komentāri[17] 17.12.2008 08:36

Vakar vairākas stundas ilga Latvijas televīzijas ārkārtas valdes sēde, kura beidzās pēc "LA" redakcijas slēgšanas. Tajā medija vadība lēma par turpmāko rīcību situācijā ar budžeta samazinājumu. Populāro raidījumu vadītāji ir gatavi strādāt krīzes apstākļos, taču protestē pret kraso 25% budžeta samazinājumu sabiedriskajiem plašsaziņu līdzkļiem.

Raidījuma "Kas notiek Latvijā?" vadītājs Jānis Domburs man uzsvēra, ka budžeta samazinājums sabiedriskajiem medijiem ir netaisnīgs un tam nav tiesiska pamatojuma. "Plašsaziņu līdzekļiem budžetu samazina par 25%, bet valsts resoros atlīdzību samazinājums nesasniedz 15%," sacīja raidījuma vadītājs.

"Valsts iestāžu darbinieki ir uzaudzējuši tauku slānīti ar prēmijām un piemaksām, bet mums tādas nav un samazināšana griež dzīvā miesā," uzsvēra raidījuma "De Facto" žurnāliste Ilze Nagla. Tikmēr J. Domburs teica, ka jāizvērtē, ko par esošo situāciju saka Radio un televīzijas likums, kā arī Eiropas

Savienības regulas. "Nevar atstāt funkcijas un atņemt finansējumu. Manuprāt, ir liels pamats prasīt Valsts prezidentam, lai šos budžeta grozījumus neizsludina," skaidroja J. Domburs. Kā galējo soli viņš min iespēju vērsties Satversmes tiesā.

Pats žurnālists ir gatavs sev samazināt atalgojumu. Taču "Kas notiek Latvijā?" nevarēs atļauties trešo žurnālistu, kas nepieciešams.

Bet I. Nagla uzsvēra – jau tagad "De Facto" komandai šim gadam un arī nākamajam ir atcelti komandējumi, turklāt nav citu veidu, kā apgriezt izdevumus bez atalgojuma samazināšanas. "Ja šī ir sabiedriskā televīzija, kas veic nopietnu analīzi, tad tai ir nepieciešami arī līdzekļi. Par kapeikām varam rādīt meksikāņu seriālus," uzskata I. Nagla.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [17] ››
Paula 19.12.2008 23:41
Visiem būs jāsamierinās, vai nu viņi to vēlas, vai ne...

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss