Jelgavas mērs rotāsies ar 4400 latu vērtu zelta ķēdi

Valsts dzimšanas svētkos Jelgavas domes vadītāja Andra Rāviņa kaklu rotās jauna amata zīme - 860,35 gramus smaga no 925.proves apzeltīta sudraba un atbilstošās krāsas emaljas darināta amata ķēde, šodien ziņo laikraksts "Latvijas Avīze".

Jelgavas mērs rotāsies ar 4400 latu vērtu zelta ķēdi
Komentāri[12] 08.11.2008 15:06

Amata ķēdes izgatavošana pašvaldībai izmaksāja 4402 latus, ieskaitot nodokļus.

Tautas saskaņas partijas pārstāvis, Jelgavas domes deputāts Sergejs Ņevoļskis atklāj, ka oktobra domes sēdē, kurā tika apstiprināts amata ķēdes nolikums, klātesošie esot nostādīti fakta priekšā. "It kā nauda, kas ieguldīta izgatavošanā, nav liela, taču deputāti netika iepazīstināti ar konkursa rezultātiem un nodomiem šādu zīmi veidot, lai gan arī pie šādas prakses esam jau pieraduši. Šis bija tikai kārtējais pierādījums tam, ka vadošie neciena opozīcijas deputātus, tāpēc es arī atturējos 23.oktobra balsojumā, kurā tika apstiprināts nolikums par amata zīmi," apgalvoja Ņevoļskis.

Jautāta, vai taupības laikā tas ir labākais līdzekļu ieguldījums un kāpēc ķēde tapa tieši šobrīd, pašvaldības preses sekretāre Līga Klismeta atbildēja, ka līgums par amata ķēdes izgatavošanu tika noslēgts jau 2005.gada decembrī un ķēdes izgatavošana bija tehniski sarežģīta, tāpēc tā tika pabeigta tikai 2008.gada rudenī.

1938.gada 15.novembrī, atzīmējot Latvijas valsts 20.gadadienu, iekšlietu ministrs Vilis Gulbis Ridusa sudrabkaltuvē izgatavotās amata zīmes pasniedza 56 pilsētu vadītājiem. Jaunā ķēde izgatavota atbilstoši 1938.gada vēsturiskajai Jelgavas pilsētas mēra amata ķēdei un sastāv no divdesmit zeltītiem, savstarpēji saistītiem posmiem, uz kuriem attēlots gan Jelgavas heraldiskais alnis, gan vārpas, gan pilsētas ģerboņi.

Amata zīmi kā goda un varas simbolu ir tiesīgs lietot Jelgavas domes priekšsēdētājs, pildot amata pienākumus valsts svētku un atceres dienu pasākumos un pieņemšanās, pilsētas svētku svinībās un citos oficiālos pasākumos. Amata zīme ir pašvaldības īpašums, un priekšsēdētāji to "manto".

Amata zīme ir arī Rīgas pilsētas vadītājam. Lēmumu par domes priekšsēdētāja amata ķēdi Rīgas dome pieņēma 2001.gada 14.augustā, neilgi pirms Rīgas astoņsimtgades svinībām. Rīgas galvas amata ķēde, kas izgatavota no 925.proves sudraba ar emaljas un zeltījuma tehnikā izpildītām detaļām un sver 772 gramus, 2001.gadā izmaksāja apmēram 600 latu.

Latvijas Pilsētu savienības priekšsēdētāja un Skrundas pilsētas domes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga uzskata, ka šādas ķēdes ir vadītāju varas apliecinājums, un, piemēram, Vācijā tās ir ļoti daudziem vadītājiem. "Nezinu, cik lietderīgi tērēt līdzekļus amata zīmes veidošanai tieši šodienas ekonomiskajā situācijā, jo katrai pašvaldībai pašai jāizvērtē savas iespējas, taču domāju, ka līdzīgu reprezentatīvu lietu veidošana vērtējama pozitīvi," vērtēja Kleinberga.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [12] ››
prickle 09.11.2008 23:59
Kas nekait tādiem :)...Lai tak karinās!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss