Georgijs Pujacs iemet vārtus, bet pēc tam saļimst sirdsdarbības dēļ...
Pazīstamais Latvijas hokeja izlases spēlētājs Georgijs Pujacs pēc vārtu gūšanas sajutis spēcīgus sirds ritma traucējumus. Sportistam ir tikai 27 gadi!


Latvijas hokeja izlases aizsargs Georgijs Pujacs pirmdien Toljati "Lada" sastāvā nepabeidza maču ar Maskavas "Spartak", jo cīņas laikā hokejistam atklājās sirds asinsvadu problēmas.
Kā pēc mača stāstījis "Lada" galvenais treneris Pjotrs Vorobjovs, Latvijas hokejistam konstatēta sirds aritmija. Protams, komanda nolēmusi neriskēt. Pēc pirmā pārtraukuma Pujacs laukumā vairs nedevās un viņam tika sniegta neatliekamā medicīniskā palīdzība.
Georgijs Pujacs šajā mačā iesita pirmos vārtus, desmitajā minūtē realizējot skaitlisko vairākumu. Taču komanda kopumā spēlē piedzīvoja zaudējumu 3:5.
Georgijam Pujacam šobrīd ir 27 gadi.
Novēlam Georgijam Pujacam izturību, atpūsties un veseļoties, kā arī sagādāt vēl daudz jo daudz rezultatīvu un patīkamu pārsteigumu Latvijas hokeja faniem!
Uzziņai:
Kas ir sirds mazspēja jeb aritmija? Kādi ir tās simptomi un psiholoģiskie aspekti? Kāpēc tā rodas un kā to uzveikt?
Sirds ir orgāns, kas līdzīgi sūknim visās ķermeņa daļās uztur nepārtrauktu asinsriti, nodrošinot normālu vielmaiņu un pilnvērtīgu organisma darbību. Kad šis sūknis darbojas nepilnīgi (neuztur asinsriti vajadzīgajā tempā un intensitātē), rodas sirds mazspēja.
Par šo sindromu liecina elpas trūkums un nepieciešamība ilgstoši atgūties pēc tās. Tā var notikt, gan veicot fizisku darbu, gan miera stāvoklī, īpaši guļus. Specifiska pazīme ir tūska, kas vispirms vērojama ap potītēm. Var būt vājums un ātra nogurdināmība.
Visos gadījumos iemesls, kura dēļ novājinās sirds spēks un attīstās mazspēja, ir kāda sirds slimība (paaugstināts asinsspiediens, pārciests miokarda infarkts, ilgstoša sirds aritmija, sirds vārstuļu slimības u.c.), kas rada pārslodzi, mazinot spēju ilgi un efektīvi darboties.
Šīs slimības var radīt ļoti nopietnas sekas, ko nav iespējams mazināt ar netradicionālām metodēm. Vēl vairāk – zāļu tējas, ja tās lieto lielā daudzumā, sirdi un asinsriti var noslogot vēl vairāk, izraisot veselības stāvokļa krasu pasliktināšanos.
Mūsdienu medikamentozā terapija gandrīz visos gadījumos garantē labus panākumus un slimības simptomu būtisku mazināšanos. Ārstēšanas rezultāts atkarīgs no sirds mazspējas pakāpes, vecuma, citām saslimšanām, kaitīgiem ieradumiem. Svarīgi sabalansēt uzturu, ierobežojot sāls un tauku daudzumu, veicot svara korekciju. Nepieciešama regulāra fiziska slodze atbilstoši vecumam, sirds un asinsvadu sistēmas stāvoklim un atteikšanās no smēķēšanas. Galvenais – nezaudēt laiku un savlaicīgi sākt simptomu novēršanu.