Lauris Reiniks dzied prezidentam, taču kanceleja izvairās maksāt nodokļus

Valsts prezidenta Valda Zatlera kanceleja atradusi veidu, kā ietaupīt uz valstij maksājamo nodokļu rēķina, - personām, kuru pakalpojumi tiek izmantoti, tiek maksāts ar nevalstisko organizāciju starpniecību.

Lauris Reiniks dzied prezidentam, taču kanceleja izvairās maksāt nodokļus
Komentāri[19] 13.10.2008 11:30

Pagājušogad Valsts prezidenta kanceleja vērsusies pie Laura Reinika ar piedāvājumu sniegt koncertu prezidenta pasākumā – egles iedegšanā pie Rīgas pils: „Mūziķi vienmēr grib, lai viņiem maksā „uz rokas”, taču to nevar izdarīt. Tādēļ Lauris Reiniks jeb, precīzāk, viņa menedžeris vērsās pie mums, lai meklētu legālas iespējas to nokārtot. Tas bija 2007. gada beigās pēc Laura triumfa šovā Dejo ar zvaigzni.”

Pats L. Reiniks atzinis, ka par šo gadījumu neko nevarot pateikt: „Man tikai pasaka, kur jābūt un kur jādzied. Es tikai dziedu.” Lietas kursā par to, no kura nākusi iniciatīva par šādu nodokļu maksājumu apiešanas veidu, pēc dziedātāja domām, varētu būt viņa menedžeris Gatis Kidals, taču tas piektdien uz mobilā telefona zvaniem neatbildēja.

Tāpat pagaidām nav zināms, cik plaši Valsts prezidenta V. Zatlera kanceleja praktizē šādu nodokļu maksājumu „likumīgas apiešanas” metodi, jo kancelejas vadība neatklāj, kādi vēl līgumi ar nevalstiskām organizācijām ir noslēgti 2007. gada 2. pusē un 2008. gadā.

Kā kļuvis zināms no avotiem Valsts prezidenta kancelejā, tā veikusi samaksu „par pakalpojumiem” kādai nepazīstamai biedrībai JUS, kas reģistrēta Tukuma rajona Smārdē un kā savus darbības veidus norādījusi sabiedrības informēšanu „par notiekošo sociālajā, ekonomiskajā, kultūras un sporta dzīvē Tukuma pilsētā, Tukuma rajonā un apkārtējās pašvaldībās”, kā arī līdzdalību dažādās aktivitātēs, kas saistītas ar sabiedrības izglītošanu un informēšanu.

Šādā veidā Valsts prezidenta kanceleja ietaupījusi uz iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksu, un nodokļu konsultants, zvērināts advokāts Jānis Zelmenis par šo metodi daļēji ironiski saka: „Nevalstiskā organizācija ir potenciāls, kā ietaupīt uz nodokļu rēķina. Mūsu valsts ar šo piemēru rāda, ka nodokļu plānošana pastāv un ir akceptējama. Valsts rāda piemēru, ka nodokļus var maksāt dažādi. Valsts pati rāda, ka ne vienmēr nodokļi jāmaksā vienādi. Nodokļu nemaksāšana ir krimināli sodāma, taču šeit runa ir nevis par nodokļu nemaksāšanu, bet gan par nodokļu plānošanu.”

Zatlera preses sekretāre aizvadītajā nedēļā tā arī nesniedza atbildi uz jautājumu, kāds ir Valsts prezidenta Valda Zatlera viedoklis – vai nevalstisku organizāciju izmantošana, lai apietu nepieciešamību maksāt valsts budžetam iedzīvotāju ienākuma nodokli par personām, kuru pakalpojumus izmanto Valsts prezidenta kanceleja, ir ētiska un atbilst Valsts prezidenta kancelejas statusam un vai šāda prakse, pēc V. Zatlera domām, būtu jāpārņem arī citām valsts iestādēm.

Kāds prezidents, tādi valsts iedzīvotāji?

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [19] ››
indulis01 14.10.2008 10:45
jā, jā,ko man liek to es daru!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss