Dzintars Čīča atgriežas ar uzvaru no konkursa!

Šodien Latvijā ar skaistu un dziedošu uzvaru atgriezies uzņemjējs Aivars Maķevics no Talsiem ar savu dziedošo brīnumbērnu Dzintaru Čīči, kura "kruttēvs" Aivars ir nu jau varākus gadus.

Dzintars Čīča atgriežas ar uzvaru no konkursa!
Komentāri[6] 05.05.2006 22:41

Neapolē 27.-29. aprīlī notika bērnu un jaunatnes dziesmu konkurss. Uz turieni tika aizsūtīts disks ar Dzintara iedziedātu dziemiņu. Un tā nu notika, ka žūrija izvēlējās viņu par vienu no 16 laimīgajiem. Tika atsūtīta dziesmiņa, kas Dzintaram bija jāsagatavo. Tā bija ne tikai itāļu valodā, bet gan kādā no neapoliešu dialektiem.

Talsu apkaimē kāds itālis ir nopircis dzirnavas, kurās nu jau vairākus gadus veiksmīgi saimnieko. Aivars devās turp pēc palīdzības dziesmu iztulkot. Svešzemnieks bija ārkārtīgi priecīgs un jutās lepns, ka var palīdzēt. Pat dialekts nelikās viņam šķērslis. Tika zvanīts uz Itāliju un draugiem pat padoms prasīts kādu vārdu neatpazīstot. Beigās dziesmiņa par "Karavīra mīlu" tika veiksmīgi latviskota un Dzintars ar skolotājiem ķērās pie darba.

22.aprīlī ar uzdevumu "nodziedāt vislabāk" jaunais mākslinieks sava atbalstītāja kompānijā devās ceļā uz siltajām zemēm, atstājot Latviju ar salnas baltumu un drēgnumu. Alpos ziedēja viss trakumā. Dzintars redzēja pavasari gan nākam, gan atkal Alpu otrā pusē aizejam, atkāpjamies. Solītās siltās zemes nemaz tik siltas nelikās esam. Tāpat sevišķu siltumu nesolīja atlases žūrija mūsu Sabiles puikam. Izredzes sākumā likās pavisam niecīgas, jo citi dziedātāji bija tā-ādām skaņām balsīm...Bet viņu skaņumu pārspēja Dzintara mīļums un sirsnība dziedot tik izjusti, izjusti, ka zēnu pēc iekļūšanas finālā, svešzemnieki jau sagaidīja kājās ceļoties un ovācijām.

"Tutti bella, tutti""... Dzintaram pārliecinoši 1. vieta!

2.vietā poļu meitene, bet 3.- itāliete.
6400 km nobraukts pie stūres. Aivars noguris, bet laimīgs vēl pagūst uz Latvijas-Čehijas hokejmaču, bet Dzintars ar lepnumu un aizgūtnēm stāsta mammai, ka tik auksti nemaz nebija tanīs siltajās zemēs, jo pēdējā dienā pat gandrīz jau peldēt varēja.


Lai vairāk tādu uzņēmēju mums Latvijā. Un lai vairāk tādu bērnu, kuru talantam vajag tikai nedaudz roku pastiept pretī!

Uzziņa: DZINTARS ČĪČA

Dzintars ir dzimis 1993. gada 28. janvārī Sabilē un ir romu tautas pārstāvis. Ģimenē viņš aug kopā ar mammu un māsu, kura mācās 7. klasē, bet pats Dzintars ir Sabiles vidusskolas 4.klases skolnieks. Dzintaram no mācību priekšmetiem vislabāk patīk matemātika , bet brīvajā laikā viņš nodarbojas ar karatē un futbolu. Acīmredzot tas arī noteicis viņa simpātijas pret –pasaulslaveno kinoaktieri Van Dammi. Otra lielākā aizraušanās ir dziedāšana. Dzintars dzied Talsu bērnu popgrupā “Visbija”. Viņam jau ir arī savi panākumi. 2002. gadā konkursā “Jaunās zvaigznes” Dzintars izcīna 1. vietu , bet tā paša gada novembrī kļūst par konkursa “Putnu bērni” laureātu. 2003. gadā viņš jau izmēģina roku ārzemju konkursos. Un tā - šā gada aprīlī Dzintars kļūst par Polijas Starptautiskā dziesmu konkursa “Vigru gliemežvāks”( Suvalki) 2. vietas ieguvēju.

 Un tad nāk 8. jūnijs – diena, kad Dzintars ar savu dziesmu “Tu esi vasarā” izcīna tiesības pārstāvēt Latviju 1. Eirovīzijas bērnu dziesmu konkursā Dānijā, Kopenhāgenā.
Dzintars ir īsts dabas bērns – viņam patīk dzīvnieki, vasarā viņš sēņo un ogo, priecājas, kā aug viņa koks un vēl viņam patīk vērot saulrietus. No ēdieniem viņam garšo pankūkas, frī kartupeļi un vistas gaļa, bet ļoti negaršo sīpoli.


Dzintaram ir daudz draugu, kurus viņš nenodotu ne par kādu naudu, viņam nav bailes ne no kā, draugi uzskata , ka viņam ir arī viena nepatīkama īpašība - viņš nevar agri piecelties.
Dzintars pats domā, ka viņš nākotnē varētu kļūt par profesionālu dziedātāju.
2003.gada novembrī “Mikrofona ieraksti” apgādā klajā nāk dziedātāja pirmais solo albums “Nāc un dziedi” ar 12 dziesmām.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [6] ››
Raichela 06.05.2006 19:39
APSVEICAM!!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss