VIDEO: Latvijas muitnieki iemēģina balsis un gatavojas Dziesmusvētkiem

Muitas kontroles punktā “Grebņeva” uz Latvijas un Krievijas robežas pulcējās muitas un Pārtikas un veterinārā dienesta darbinieki.

VIDEO: Latvijas muitnieki iemēģina balsis un gatavojas Dziesmusvētkiem
Komentāri Bilžu galerija[16] 10.06.2018 20:37

Muitas kontroles punktā “Grebņeva” uz Latvijas un Krievijas robežas pulcējās muitas un Pārtikas un veterinārā dienesta darbinieki, lai savā atelpas brīdī kopīgi apgūtu dziedātprasmi un bruģētu ceļu uz lielo Mežaparka skatuvi XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Sadziedāšanās naktī.Dziesmusvētku virsdiriģenta Inta Teterovska vadībā valsts robežas sargātāji iepazinās ar unikālu, Dziesmusvētku lieldrauga Swedbank radītu tehnoloģiju risinājumu – balss spēli “DzieDot”, trenēja balsi un apguva latviešu tautasdziesmas, pierādot, ka ar tehnoloģiju palīdzību par dziedātāju var kļūt ikviens.

Balss spēli kolēģu lokā pirmais izmēģināja muitas kontroles punkta “Grebņeva” vecākais muitas uzraugs Ainārs Lipskis. “Šad un tad mēdzu uzdziedāt, spēlēju arī ballēs, taču kora mēģinājumiem laika neatliek un Dziesmusvētkos piedalīties nav sanācis. Šāda spēle nenoliedzami ir interesanta ideja, kā uzlabot dziedātprasmi tiem, kam ikdiena ir aizņemtāka un modernās tehnoloģijas nav svešas,” pēc pasākuma atzina Ainārs, kurš atzinīgi novērtēja arī iespēju papildināt savu repertuāru ar tautā iemīļotām latviešu tautasdziesmām.

“Dziesmusvētkus radām katru dienu, ne tikai koru mēģinājumos un koncertos! Dziesmu un tās attīstību pavisam noteikti var turpināt ne tikai jaudīgi dziedātāji labākajos Latvijas koros, bet ikviens jebkurā sev ērtā vietā, laikā un formātā. Prieks, ka visu paaudžu un profesiju latvieši joprojām dzied un vēlas mācīties dziedāt, un nu dziedātprasmes apguvē talkā nākušas arī tehnoloģijas! Esmu pārliecināts, ka, apņēmīgi mācoties, iespējams ne tikai uzlabot muzikalitāti, bet procesa laikā arī gūt prieku un gandarījumu. Tas pierādījās arī “DzieDot” izmēģinājumos, brīvprātīgajiem ar katru spēles līmeni dziedot arvien labāk,” stāsta Ints Teterovskis, Dziesmusvētku virsdiriģents.

Lai ikvienam būtu iespēja dziedātprasmi apgūt aizraujoši, sev ērtā laikā un ar prieku, Dziesmu un deju svētku lieldraugs Swedbank ar digitālā mūzikas skolotāja Solfeg.io palīdzību un Latvijas Nacionālā kultūras centra padomu izstrādājis īpašu risinājumu – balss spēli “DzieDot”. Jaunā spēle ļauj ne tikai vieglā un mūsdienīgā veidā iemācīties dziedāt latviešu tautasdziesmas četrbalsīgi, bet arī piedalīties Latvijā lielākā virtuālā kopkora tapšanā, ar savu dziedājumu virtuāli nokļūstot uz lielās Mežaparka skatuves vai unikālā mākslinieces Katrīnas Neiburgas veidotā videoklipā.

Plašāka informācija par spēli un tās lejupielādes iespējām savos viedtālruņos: www.dziedot.lv.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji Rimi, Squalio, Circle K Latvia, KPMG, Wess.

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss