Sankcijas bijušas nebijušas. Putins mielojas ar Latvijas dzērvenēm

VIDEO. Krievijas prezidents Latvijas dzērvenes uzskata par gardām un aicina pašmāju zemniekus vairāk audzēt ogas uz vietas Krievzemē.

Sankcijas bijušas nebijušas. Putins mielojas ar Latvijas dzērvenēm
Komentāri[11] 30.07.2016 07:10
Krievijas Federācijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien, 28.jūlijā, kādas vietējās saimniecības apmeklējuma laikā paudis satraukumu, ka Krievijā trūkst pašmāju dzērveņu un ka tās nākas importēt no Latvijas - vēsta Rus.lsm.lv.

Krievijas prezidents ceturtdien devies izbraukumā uz Krievijas agrofirmu "Dmitrova Gora" Tveras apgabalā, kur baudījis vietējos lauku labumus, tostarp dzērveņu jogurtu un morsu. "Garšīgi. Īstas dzērvenes," atzīmējis Putins, kurš vēlāk arī painteresējies, kur tiek audzētas šīs ogas.

Izrādījies, ka ogas netiek audzētas Krievijā, bet gan mazajā kaimiņvalstī – Latvijā. Pēc šī atklājuma pašmāju dzērveņu trūkuma problemātika kļuvis par Krievijas lauksaimniecības ministra Aleksandra Tkačeva dienaskārtības jautājumu.

Putina vadītajā sanāksmē turpat agrofirmas  "Dmitrova Gora" telpās Krievijas lauksaimniecības ministrs Tkačevs norādījis, ka Krievijas tirgū ir ne tikai Baltijas valstīs audzētās dzērvenes.

Ministrs atzinis, ka, par spīti tam, ka Krievija ir bagāta ar mežiem, tiek importētas arī sēnes. "Ar skumjām vēlos atzīt, ka sēņu imports vien Krievijā sasniedz divus miljardus rubļu. Un importējam tāpēc, ka nav attīstīta pārstrāde," atzina ministrs, arī ar šo atklāsmi pārsteidzot kaimiņvalsts prezidentu Putinu.

"Degvīnu no [vietējām ] dzērvenēm, kā es skatos, ražo, bet jogurtu no [vietējām] dzērvenēm nezin kāpēc nevar saražot.
Dikti vajag ievest tieši no citām valstīm," neapmierinātību ar importa izejvielas izmantošanu pārstrādē pauda Krievijas prezidents.

Lauksaimniecības ministrs esot piedāvājis risinājumu – vietējiem zemniekiem būtu jāparedz kāds grantu atbalsta mehānisms, lai audzētu vai vāktu ogas: dzērvenes, brūklenes, avenes, mellenes.

Kā novēroja portāla Vipi.lv darbinieki, Maskavas lielveikalos šobrīd, 2016. gada vasarā, ekonomiskā situācija neliecina ne par kādām sankcijām. Lielākajā lielveikalu tīklā AŠAN mazumtirdzniecībā var nopirkt Rīgas Melno un Upeņu balzamu, saldējumu Pols, Laimas konfektes, Selgas cepumus un šprotes, kā arī citus gardumus. Šaurākā sortimentā šīs pašas preces ir atrodamas arī mazākos veikalos.


Ej uz nākamo lapu, lai skatītu kā Putins ēd Latvijas dzērvenes

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [11] ››
Ēriks Ezergailis 31.07.2016 10:42
Es gan NTV sižetā nesadzirdēju, ka būtu pieminēta Latvijas produkcija. Varbūt neuzmanīgi klausījos.
Tas, ka liela daļa importa ierobežojumu Krievijā ir saistīti ar tieši savas vietējās produkcijas attīstību un dominances nostiprināšanu, uzreiz bija skaidrs. Tur nav ko Krievijai pat pārmest, jebkurai valstij jācenšas aizsargāt savus vietējos ražotājus. Turpretī "ārējiem" ražotājiem uzdevums veidot konkurenci un pierādīt savas produkcijas pārākumu. Ja vari, tad dari, ja nespēj konkurēt - sēdi un sūkā ledu.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss