10 potenciālo dzērājšoferu jautājumi - 10 noderīgas atbildes un padomi Jāņu rītā

Stūrē skaidrā! Arī Vipi.lv, atbalstot Valsts policijas akcijas par drošību uz ceļiem sniedz nelielu ieskatu šoferu visbiežāk uzdotajos jautājumos un policijas taktikā šogad.

10 potenciālo dzērājšoferu jautājumi - 10 noderīgas atbildes un padomi Jāņu rītā
Komentāri[17] 23.06.2011 19:30

Neviens velosipēdists un mopēdists Ceļu policijas ekipāžai bez pārbaudes garām netiks!

Tik bargu moratoriju šogad izstrādājis Edmunds Zivtiņš (titulbildē). Stūrē skaidrā!

Bloķēs plūsmu, stādinās visus pēc kārtas

Šogad Latvijā notiek daudz Līgo svētku koncerti un masu pasākumi. Pie it visām pasākumu norises vietām Ceļu policija bloķēs autoplūsmas un pārbaudīs šoferu izelpu. Tiesībsargi strādās ar pilnīgi visiem resursiem - trafarētajām un netrafarētajām automašīnām, brīvdienas būs tikai tiem policistiem, kuri strādājuši iepriekšējo naktsmaiņu. 24., 25., 26., jūnijā tiks "bloķēti" visi pievadceļi lielajām pilsētām. Jaunie digitālie alkometri atļauj pārbaudi veikt ļoti ātri (ap 5 sekundēm), vadītājam ar lūpām pat nepieskaroties trubiņai. Pārbaudīs visus pēc kārtas!

Nebijuši resursi un cita taktika

Turklāt uz visiem ceļiem kopā ar ceļiniekiem patrulēs arī 90 % Pašvaldības policijas vienības, pieslēgsies Valsts policijas patruļdienesta darbinieki, vietējie iecirkņu inspektori un vairāk kā 250 policistu palīgi. Paralēli minētajam tiks izmantoti arī tehniskie resursi, proti, izmantos visus fotoradarus. Ceļu policija reidos mēģinās "nosegt" pēc iespējas vairāk ceļu. Gan valsts nozīmes ceļus, gan vietējās nozīmes, lai nepieļautu to situāciju, ka vadītāji brauc dzērumā.

Arī pie sava miesta veikala vai 3. šķiras grantētā ceļa līkumā tevi var apstādināt un pārbaudīt. Līdz šim gan policijas auto meža celiņos nav redzēti, taču šogad būs - sola augstie ierēdņi Edmunds Zivtiņš un Vineta Mistre.

Sodīs arī par ātrumu un drošības jostām, arī aizmugurē sēdošajiem jāpiesprādzējas!

Nespēlē uz dzīvību! IZGULI REIBUMU!

Vērienīgākie Līgo svētku pasākumi šogad notiek pat divu diennakšu garumā. Lielākais pasākums Kurzemē kopā ar LNT Cinevillā; Limbažos kopā ar UgunsGrēku, Ikšķilē ar Latvijas Televīziju. Ikvienā pilsētā, pagastā un sētā ļaudis svinēs.

Sviniet, priecājieties, mīliet viens otru, dzeriet un ēdiet. Un nebrauciet!

Uzziņai:

Lūk, noderīgi padomi un šoferu visbiežāk uzdotie jautājumi:

Pēc cik ilga laika es drīkstu sēsties pie stūres no brīža, kad izdzēru pēdējo glāzīti?

Pēc mediķu pierādītā - viena diennakts! Asinīs alkohols paliek pat daudz ilgāk. Praksē, protams, tā nenotiek. Vakarā bieži vien iedzeram un pamostamies jau kā gurķīši un dodamies dienas gaitās.

Bet atceries,- galvenais ir pagulēt vismaz astoņas stundas, iet aukstā dušā, daudz dzert ūdeni/svaigi spiestas sulas, kafiju vai tēju, kārtīgi paēst un iztīrīt zobus!

Kurš dzēriens visātrāk/vislēnāk izvadās no mana organisma?

Visātrāk uzsūcas šnabis, kas lietots nelielā daudzumā (protams, arī pēc tā ir vajadzīgs pamatīgs miegs). Visilgāk organismā paliek alus, vīni, balzams, šampanietis, konjaks, viskijs.

Pētījumi norāda, ka viens aliņš ir pieļaujamā 0,5 promiļļu norma?

Tas atkarīgs no tava organisma un apstākļiem. Ir gadījumi, kad vadītājs apstādināts uzreiz pēc dažu alus malciņu iedzeršanas un izelpa jau pārsniedz 0,5 promilles. Viss atkarīgs no izgulēšanās, paēšanas un tava organisma fizioloģiskajām īpatnībām. Tāpēc labāk, nemaz.

Ko man darīt, ja tomēr vienu iedzēru, bet ir jābrauc?

Meklē taksi vai sabiedrisko transportu. Tā būs lētāk.

Laukos taču bieži līdz veikalam daudzi aizšauj ierāvuši?...

Nedari to Jāņos un vispār nekad! Arī šogad visas brīvdienas Ceļu policijas specrotas taisīs "pārsteigumus" arī pa vietējās nozīmes, 3. šķiras, grants un pat meža ceļiem. Ceļiniekiem palīdzēs rajonu Valsts policijas iecirkņu inspektori, mobilā pulka patruļdienesta darbinieki, Pašvaldības policija un policistu palīgi.

Ko darīt, ja es redzu, ka draugs zem grādiem tomēr grib braukt?

Aprunājies. Ja tas nelīdz, neuzkrītoši noslēp atslēgas. Tu būsi izglābis viņa un citu dzīvības, par ko viņš Tev vēlāk pateiks paldies!

Biju pasākumā, gulēt taču gribas mājās. Jau 2 stundas nedzeru...

Tu nevari braukt. Alkohola intoksikācija ir tavā izelpā un organismā. Guli mašīnā. Pirms pasākuma iebrauc lielveikalā nopērc par 8 latiem telti.

Ja izdzēru pāris aliņus vai varu braukt ar riteni vai motorolleru?

Dažus gadus atpakaļ velosipēdistiem un motorolleru vadītājiem līdz 50 kubikcentimetriem bija visatļautība. Šobrīd vairs tā nav. Vajadzīgas tiesības. Sodi tādi paši. No vienas promilles sākot, tikpat pamatīgs sods kā autovadītājiem.

Ko darīt, ja es otrā dienā īsti vēl nesaprotu vai man tas viss ir izgājis?

Ko tu vari nokavēt? Labāk vēl nogaidi vairākas stundas. Izdzer 2 litrus ūdens vai sulas. Paēd. Paguli. Atpūties svaigā gaisā. Ej pirtī. Nopeldies.

Ko darīt, ja mani tomēr pieķēra ar 1,01 promilli?

Tava dzīve ir sabojāta un tiesību Tev vairs nav! Tevi gaida cietums. Tev jāšķiras no lielas naudas summas. Tev ir milzīgs kauns no savas ģimenes, darba kolēģiem, draugiem un kaimiņiem. Tu esi sabojājis savu nervu sistēmu. Tu uz visu mūžu paliksi kādreiz krimināli sodīta persona. Autovadītāja tiesības Tu atgūsi pēc vairākiem gadiem, ja narkologs atļaus un eksaminatori pieņems vēlreiz Tavu eksāmenu. Tu esi absolūts muļķis, jo dažu stundu dēļ, esi iznīcinājis pats sevi.

Tu varēji arī nepalikt dzīvs...

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [17] ››
xxx 29.06.2011 23:14
Braucu 23.06 pa Lietuvu, stāveja viena ekipāža - par ātrumu turēja ... iebraucām Latvijā 24.06 - nekur nevienas policijas mašīnas 200km garumā...
Toties zinu, ka 22.06 un 23.06 laukos vienā vietā bija polcija...

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss