Filmas "Avatars" režisors par lidojumu kosmosā samaksās 150 miljonus

Oficiāli tas pagaidām apstiprināts vēl nav, bet pasaules preses uzskata, ka tieši režisors Džeimss Kamerons būs viens no tiem diviem laimīgajiem, kas par 150 miljoniem dolāru dosies kosmosā.

Filmas "Avatars" režisors par lidojumu kosmosā samaksās 150 miljonus
Komentāri 11.06.2011 08:00

Meklēt tos, kuri vēlas aplidot apkārt Mēnesim ar Krievijas kosmosa kuģi „Sojuz”, Amerikāņu kompānija „Space Adventures” sāka 2005. gada augustā.

Acīmredzot pretendenti tika atrasti tik daudz, ka maksu par ceļazīmi tika nolemts palielināt no 100 miljoniem uz 150 miljoniem dolāru. Visbeidzot, šā gada janvārī kompānija izvēlējās pareizo personu un parakstīja līgumu ar viņu. Līdz šim pat tūrista vārds un dzimums tika turēts visstingrākā noslēpumā. Taču presei šaubu nav - kosmosā dosies "Avatāra" radītājs. Līdzekļi Džeimsam Kameronam tam pietiks. Pagājušajā gadā vien viņš savu rēķinu papildināja ar 257 miljoniem dolāru, kļūstot par Holivudas bagātāko režisoru.

Pirmo reizi par Kamerona iespēju doties kosmiskajā  lidojumā sāka runāt 2000. gadā. Toreiz viņš pat izturēja medicīnisko pārbaudi Krievijas Medicīnas un bioloģijas problēmu institūtā.

Savā autobiogrāfijā pasaulslavenais kanādietis raksta, ka vēl joprojām nezinot, kas viņš ir vairāk - režisors vai zinātnieks. Pabeigtas akadēmiskās izglītības viņam nav, lai gan jaunībā paguva pamācīties Kanādas koledžas fizikas fakultātē. Ienākot filmu industrijā, Kamerons uzreiz sāka interesēties nevis par dramaturģiju, bet gan par specefektiem. Kā viņš pastāstīja, ideja uzņemt "Terminatoru" pie viņa atnāca naktī - viņš redzēja murgainu sapni par robotu, kas ieradies no nākotnes un vēlas viņu nogalināt.

Pēc divu filmu uzņemšanas par robota piedzīvojumiem ar Švarcnēgera seju, Džeims Kamerons pievērsās jūras dzelmes pētījumiem un zemūdens filmēšanai. Viņa daudzkārtējā niršana uz "Titānika" un "Bismarka" vrakiem, kas divu kilometru atrodas dziļumā, nesa savus augļus – tika uzņemta filma, kas tiek uzskatīta par visienesīgāko kino vēsturē. Tomēr strādājot pie "Titānika", Kamerons uzņēma arī vairākas dokumentālās filmas par zemūdens pasauli un patentēja dažas dziļūdens kameras. 2010. gada augustā viņš ienira Krievijas Baikāla dziļumos ar dziļūdens aparātu "Mir-1".

Par nākamo režisora aizraušanos kļuva kosmoss. Vairāku gadu garumā viņš uzņēma trīsdimensiju filmu "Avatārs", kas stāsta par citu planētu kolonizāciju. Tādējādi, kā raksta Rietumu prese, Kamerona lidojums kosmosā - ir tikai loģisks turpinājums viņa darbam kino un zinātnē. Turklāt slavenais režisors savos 57 gados ir lieliskā fiziskajā formā.

Uzņēmumam „Space Adventures” nav sveša kosmiskā tūrisma organizēšana. Uzņēmums tika dibināts jau 1998. gadā. Pirmais tūrists, kuru tas nosūtīja kosmosā, bija biznesmenis Deniss Tito. 2001. gadā viņš samaksāja gandrīz 20 miljonus dolāru, lai 8 dienas pavadītu orbītā Krievijas kosmonautu kompānijā. Kopš tā laika uzņēmums ir organizējis lidojumus septiņiem tūristiem. Taču 2015. gadā plānotais lidojums būs īpašs. Pirmo reizi vēsturē tūristi Krievijas pilotējamā kosmosa kuģī „Sojuz” aplidos apkārt Mēnesim.

Kā ziņo Rietumu izdevumi, lidojums ilgs 17 dienas. Turklāt tiek pieņemts, ka pirms lidojuma uz Mēness tūristi apmeklēs Starptautisko Kosmosa staciju. Kā uzskata žurnāla „The Space Review” analītiķis Džefs Fousts, pēc tā, kā noritēs lidojums 2015. gadā, būs skaidrs, vai kosmiskais tūrisms kļūs par ikdienas parādību, vai arī cilvēce pagaidām nav gatava šādai izklaidei.

 

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss