Astoņi Jūrmalas deputāti prasa Ražuka atkāpšanos, SCP izslēdz no partijas Homku

Astoņi Jūrmalas domes deputāti Jūrmalas domes priekšsēdētājam Romualdam Ražukam (PS) iesnieguši pieprasījumu sasaukt domes ārkārtas sēdi par mēra atbrīvošanu no amata.

Astoņi Jūrmalas deputāti prasa Ražuka atkāpšanos, SCP izslēdz no partijas Homku
Komentāri 31.08.2010 07:13

Pieprasījumu parakstījuši deputāti Ilmārs Ančāns ("Mūsu zeme"), Larisa Loskutova (SC), Egmonts Krūmiņš ("Jūrmala - mūsu mājas"), Vladimirs Maksimovs ("Jūrmala - mūsu mājas"), Gatis Truksnis (LZS, KDS, LPP/LC), Māris Dzenītis, Raimonds Munkevics ("Jūrmala - mūsu mājas"). Tāpat dokumentu parakstījusi Dzintra Homka no "Sabiedrības citai politikai", kuras pārstāvētā partija ietilpst vienā apvienībā ar Pilsonisko savienību (PS).

Kā sacīja Truksnis, viņš pieprasījumu par mēra atbrīvošanu no amata parakstījis tādēļ, ka šajos trijos mēnešos Jūrmalas domes priekšsēdētājs nav reāli strādājis, bet gan imitējis darbību un organizējis šovu. "Es pirms diviem ar pusi mēnešiem esmu uzrakstījis pieprasījumu izsniegt dokumentus, bet atbildi neesmu vēl joprojām saņēmis. Kā es varu strādāt, ja man nav pieejama šī informācija," teica Truksnis.

Jūrmalas domē ir 15 deputāti. Ražuks šodien norādīja: "Mēs esam septiņi, kuri nenodos mūsu mērķus."

Kā informēja "Sabiedrības citai politikai" (SCP) pārstāvji, šodien SCP valde ārkārtas valdes sēdē pēc Jūrmalas nodaļas valdes un biedru priekšlikuma nolēma no partijas izslēgt Jūrmalas pilsētas domes deputāti Dzintru Homku.

""Vienotības" pamatā ir jābūt vienotai, mūsdienīgai un principālai politikai. Homkas rīcība ir pilnīga nerēķināšanās ar partijas, Jūrmalas nodaļas un tās biedru viedokli. Homka pašreiz faktiski rīkojās kā neatkarīga deputāte, kas nepārstāv partijas un tās biedru viedokli valsts institūcijā," norāda Jūrmalas nodaļas valdes locekle un Saeimas deputāta kandidāte Sandra Vilsone.

Kā ziņots, komentējot šodienas Jūrmalas domes sēdi, kad tās deputāti neatbalstīja domes priekšsēdētāja Ražuka priekšlikumu par divu papildu priekšsēdētāja vietnieku iecelšanu, Jūrmalas domes vicemērs Māris Dzenītis uzskata, ka Ražuks vairs nespējot vadīt Jūrmalas domi.

Kā deputātiem norādīja Ražuks, šis bija vienīgais likumīgais priekšlikums, par kuru varēja balsot, taču opozīcijas deputāti pieprasīja balsot arī par viņu iesniegto lēmumprojektu, kas tomēr netika darīts, un domes sēde tika slēgta.

Minētais lēmumprojekts paredzēja veikt grozījumus "Jūrmalas domes valdes nolikumā", paredzot izveidot domes valdes priekšsēdētāja un viņa vietnieka amatus, kuri tad arī pārraudzīs pašvaldības uzņēmumu darbu.

Dzenītis norādīja, ka projekta izstrādē bija iesaistīts domes juridiskais birojs, tāpēc tas ir likumīgs un par to jābalso, taču tas tomēr nenotika, jo Ražuks uzstāja, ka Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija valdes izveidi ir jau nodēvējusi kā nelikumīgu.

Vairākiem deputātiem gan radušās šaubas, vai pilsētas mērs esot ministriju iepazīstinājis ar visiem deputātu iesniegtajiem un izstrādātajiem dokumentiem, uz ko Ražuks atbildēja, ka izvērtēšanai tikuši iesniegti visi dokumenti.

Kā pēc domes sēdes žurnālistiem uzsvēra Jūrmalas vicemērs Māris Dzenītis, šī domes sēde ir norādījusi uz to, ka pašvaldības vadītājs nav spējīgs to vadīt, tāpēc, iespējams, būs jālemj par cita domes vadītāja virzīšanu amatā. Tomēr pagaidām Dzenītis žurnālistiem neatklāja, kad par to varētu tikt lemts un kas varētu būt iespējamais kandidāts.

Turpretī Ražuks uzsvēra, ka Dzenīša mērķis, šādi rīkojoties, ir vēlme ieņemt pilsētas mēra krēslu. Ražuks arī uzsvēra, ka viņš nevar pieļaut, lai situācija Jūrmalā atgrieztos tādā stāvoklī kā Raimonda Munkevica laikā.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss