"Dinamo" ceturtā uzvara pēc kārtas, arī bez Masaļska

Rīgas "Dinamo" hokejisti pirmdien guva uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačā, izbraukumā ar rezultātu 4:3 pārspējot Maskavas "CSKA" vienību un tādējādi izcīnot ceturto uzvaru pēc kārtas šajā turnīrā.

Komentāri[11] 22.09.2008 20:55

Abas komandas maču uzsāka piesardzīgi, vairāk domājot par savu vārtu drošību nevis pretinieku "cietokšņa" iekarošanu. 5.minūtē teicamu izrāvienu starp diviem "armijnieku" aizsargiem izveidoja Marsels Hosa, taču viņam neizdevās raidīt ripu vārtos.

Izturējuši pirmo skaitlisko mazākumu, rīdzinieki pēc sekmīgi izveidota pretuzbrukuma guva pirmos vārtus - mājinieku vārtsargs Konstantins Baruļins tika galā ar Jura Štāla metienu, taču atvairīt vēl arī vārtu priekšā esošā Ronalda Petrovicka metienu viņš nespēja - 1:0 "Dinamo" labā.

Uzreiz pēc ielaistajiem vārtiem "CSKA" spēlētāji ievērojami aktivizējās, vairākas reizes neizmantojot lieliskas vārtu gūšanas iespējas, taču laukuma saimnieku aktivitāte un ripas kontrole nevainagojās ar panākumiem. Tieši otrādi - rīdzinieki perioda izskaņā sāncenšus "noķēra" pretuzbrukumā un Miķelis Rēdlihs ar elegantu metienu panāca jau 2:0 viesu labā.

Otro trešdaļu "armijnieki" atkal uzsāka ļoti aktīvi. Rīdzinieki paļāvās uz pretuzbrukumiem, un jau pašā perioda sākumā Hosa, izejot vienatnē pret vārtsargu pēc elegantas caur diviem aizsargiem cauri izgājušas piespēles no Meta Elisona, panāca jau 3:0 Rīgas komandas labā.

Cīņas 30. minūtē mājinieki tomēr spēja beidzot iekarot Sergeja Naumova sargāto "cietoksni". Izspēlējot skaitlisko vairākumu, "CSKA" aizsargam izdevās neļaut mūsu vārtsargam ieraudzīt metiena izdarīšanas brīdi, kā rezultātā Deniss Paršins samazināja rezultāta starpību līdz 1:3.

Pēc vārtu guvuma scenārijs laukumā īpaši nemainījās - "armijnieki" turpināja koncentrēt spēkus uz "Dinamo" vārtiem, tajā pat laikā Jūliusa Šuplera padotie atbildēja ar asiem un bīstamiem pretuzbrukumiem. Naumova meistarība vairākkārt glāba rīdziniekus no vārtu zaudējuma, bet perioda priekšpēdējā minūtē pēc nerealizēta skaitliskā vairākuma "dinamieši" paši iekrita pretuzbrukumā, "noguļot" viesu noraidītā spēlētāja atgriešanos laukumā, un Konstantins Korņevs samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (2:3).

Trešā perioda sākumā rīdzinieki kārtējo reizi apliecināja savu prasmi efektīvi darboties pretuzbrukumos - pēc Jura Štāla piespēles Viktoram Bļinovam vairs tikai atlika raidīt ripu tukšos sāncenšu vārtos. Pēc šī vārtu zaudējuma ilgu laiku vairāk turpināja uzbrukt "CSKA", taču jūtami pietrūka noslēdzošā metiena. Liels nopelns šeit arī rīdziniekiem, kuri ļoti prasmīgi darbojās aizsardzībā, sekmīgi arī veicot pāreju no savas laukuma zonas uz pretējo.

49. minūtē laukuma saimnieki no jauna samazināja "Dinamo" pārsvaru līdz minimumam - izcili spēcīgs "tālšāviens" pašā vārtu "devītniekā" padevās Petram Sčastļivijam. Naumovam šoreiz nebija ne mazāko izredžu ripu tvert.

Mača izskaņā rīdzinieki veiksmīgi aizsargājās, izturot arī pusotru minūti skaitliskajā mazākumā un izcīnot ceturto uzvaru pēc kārtas KHL turnīrā.

Kontinentālās hokeja līgas spēle

Maskavas CSKA - Rīgas Dinamo 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
Vārti: 8:57 0:1 Petrovickis (Bļinovs, Štāls), 17:47 0:2 Rēdlihs (Dārziņš), 23:19 0:3 Hosa (Elisons), 29:20 1:3 Paršins (Mišarins, vair.), 38:44 2:3 Korņevs (Mišarins), 42:36 2:4 Bļinovs (Štāls), 48:57 3:4 Sčastļivijs (Rozins, Hannula).