Žirinovskis sajucis prātā? Uz Latviju ar tanku braukšot...

Tas brīdis: kas uz sirds, tas uz mēles. Lieki piebilst, ka Žirinovskis uz Latviju atbraukt vispār nevar, jo netiks ielaists. Melnais saraksts mums ciets.

Žirinovskis sajucis prātā? Uz Latviju ar tanku braukšot...
Komentāri[2] Bilžu galerija[8] 09.12.2016 15:36

Liberāldemokrātu līderis Žirinovskis piedāvā nosvinēt 300 gadu jubileju, kopš Latvija iekļauta Krievijas impērijas sastāvā,  Rīgā, ar kopīgu Latvijas un Krievijas armiju parādi.

Krievijas Liberāldemokrātiskās partijas līderis Vladimirs Žirinovskis intervijā pastāstījis par savu saistību ar Rīgu un Latviju, to, kā savulaik iedevis naudu Alfrēdam Rubikam, kā arī sev ierastajā retorikā pamācījis, kas Latvijas amatpersonām būtu jādara, lai nodibinātu "pareizas" attiecības ar Krieviju. Viņa darbavietā - Krievijas valsts domē ar deputātu  sarunājas laikraksta "Vesti Segodņa" žurnālists Dmitrijs Marts. Portāls BB.Vesti.lv publicējis intervijas fragmentus.


Rīga - draugu pilsēta


     - Leģenda vēsta, ka tālajā 1988. gadā jūs braucāt uz Rīgu kā sabiedrības "Zinības" (Знание) lektors. Esat ielūkojies arī "Vesti Segodņa" vēsturiskās priekšteces - leģendārās avīzes "Sovetskaja Molodjož" redakcijā. Pat piedalījāties kāda darbinieka dzimšanas dienas svinībās. Un jau tad uz visiem atstājāt lielu iespaidu.


Kad, jūs sakāt, tas bija? 1988. gadā? Protams, ka to vizīti vairs pat neatcerēšos. Ir pagājuši tomēr 28 gadi. Bet vispār uz Rīgu esmu braucis ļoti daudz reizes. Man arī patlaban tur dzīvo draugi. [...] Atceros 1990. gada janvāri, kad apmeklēju Viļņu, Rīgu un Tallinu. Cik atceros, tikos ar Latvijas Kompartijas līderi Alfrēdu Rubiku. Pēc vairākiem gadiem viņam radās finansiālas problēmas, un es viņam iedevu naudu. Cik tieši, šodien jau vairs neatceros.


Pēdējo reizi Latvijā biju, kad pie jums notika NATO parlamentārā sesija. Arī jau vairs neatceros, kad tieši tas bija (tas bija 2010. gada jūnijā - aut.). Viņi taču man nedeva vīzu (Žirinovskis Latvijā ir pasludināts par persona non grata - aut.), bet tad pēkšņi viņiem bija jāizsniedz, jo tas bija starptautisks pasākums. Es pie jums pavadīju divas dienas. Uzstājos NATO plenārsēdē. Pabiju Jūrmalā. Mēs paskatījāmies, pastaigājām, pasēdējām restorānā, kuru apsaimnieko krievi. Īpaši atmiņā iespiedies tas, ka stipri dzēla vietējie odi. Iepriekš, kad biju Jūrmalā, to nebija. Acīmredzot, ar katru gadu tūristu kļūst arvien mazāk, un lūk, izsalkušie kukaiņi metas virsū tiem, kas atbrauc. Pēc tam Rīgā iegāju veikalā, nopirku maizi ar ķimenēm, kaut kādu sieru, vēl kaut ko, un tad mēs aizlidojām.


Gatavs atbraukt tankā


     - Tagad uz ES valstīm jūs vairs nevarat braukt?


Kāpēc gan nevaru? Jā, es arī esmu iekļauts ES, ASV un Kanādas sankciju sarakstos. Bet kad pienāk ielūgums no kādas konkrētas valdības, tad viņi vīzas dod vienalga. Tas attiecas arī uz dažādiem starptautiskajiem pasākumiem. Piemēram, uz kādu svarīgu sanāksmi. Tad tiek izsniegta atļauja, neskatoties uz sankcijām. Man ir pilns ar tādiem ielūgumiem, tai skaitā arī uz Eiropu. Taču nav vaļas uz kaut kurieni braukt. Vienkārši elementāri nav laika. Tikko atgriezos no Turcijas.


     - Bet ja jūs uzaicinās Latvijas valdība, atbrauksiet?


Bet kāpēc gan nē?


     - Runā, ka jūs uz Rīgu esat gatavs atbraukt tikai tankā!


Nu kāpēc gan tikai tajā? Man vienalga, ar ko. Varu tankā, varu arī ar lidmašīnu atlidot. Kāda atšķirība? Uzaiciniet vasarā. Teiksim, augustā. Noteikti atbraukšu! Rīgas šprotes ir ļoti garšīgas un labas. Bet latvieši ir ļoti čakli. Taču kamēr viņi neatcels pret Krieviju vērstās sankcijas, lai es nevienu bundžu nekur Krievijā neredzētu! Tā arī latviešiem pasakiet. Mēs taču vēl aizvien atceramies, ko sadarīja latviešu sarkanie strēlnieki. Un zvērīgāku Čekas izmeklētāju par latviešiem nebija. [...]


Taču ja Latvija tagad patiešām ar Krieviju grib nodibināt pareizas attiecības, tad viņiem uz Rīgu jāuzaicina ne tikai mani, bet arī liela grupa ar Liberāldemokrātiskās partijas deputātiem. Mēs esam gatavi atbraukt! Satiksimies Latvijas Saeimā ar deputātiem. Ar prieku satiksimies ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu, ar latviešu inteliģenci. Esmu gatavs tikties pat ar jūsu ārlietu ministru.


Mēs taču ar Latviju neesam nekādi ienaidnieki, 300 gadus nodzīvojām vienā valstī. Turcija mani tagad sagaidīja vienkārši lieliski. Kaut arī Turcija nekad nav bijusi liels Krievijas draugs. Taču šodien tā ir mūsu partneris. Lūk, labs piemērs Latvijai. Bet tagad mums nav nekādu kontaktu. Es nesaprotu, kāpēc. Kur ir parlamentāro delegāciju apmaiņa? Mēs taču pret Latviju izturamies ļoti labi. Taču tā vietā, lai ar Krieviju draudzētos, Latvijas amatpersonas uzvedas ārkārtīgi bīstami. [...]


Latvija var gulēt mierīgi


     - Parasti saka tā - kas Žirinovskim uz mēles, tas Krievijas valdībai prātā. Vai jūs negatavojaties sagrābt Latviju un Baltiju kopumā?


Protams, ka nē. Priekš kam? Nekādi militārie draudi Latvijai no Krievijas puses nepastāv. Taču tai pašai ir jāsaprot, kas Latvijai ir izdevīgi. Un tad tā varēs izstāties no NATO un kļūt par neitrālu valsti. Un kāpēc gan nē? Mums 2021. gadā būs 300 gadu jubileja, kopš Latvija tika iekļauta Krievijas impērijā. [...]


Es to atzīmētu Rīgā, ar kopīgu Latvijas un Krievijas armiju parādi.


Pilnu interviju varat izlasīt laikraksta "Vesti Segodņa" 8. decembra numurā.


Ej uz nākamo lapu, lai skatītos video!

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [2] ››
? 11.12.2016 18:44
"Mēs taču vēl aizvien atceramies, ko sadarīja latviešu sarkanie strēlnieki. Un zvērīgāku Čekas izmeklētāju par latviešiem nebija. [...]" kas tur turpinājumā? Kas sajucis prātā ļēņinu sargājot?

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss