Pirmizrāde komēdijai par britu karaļnamu

Piektdien, 22. maijā Latvijas kinoteātros sāks demonstrēt aizraujošu britu romantisko komēdiju „Nakts bez kroņa” („Royal Night Out”).

Pirmizrāde komēdijai par britu karaļnamu
Komentāri 22.05.2015 13:51

Piektdien, 22. maijā Latvijas kinoteātros sāks demonstrēt aizraujošu britu romantisko komēdiju „Nakts bez kroņa” („Royal Night Out”). Tās pamatā ir vēl mūsdienās Londonas laužu prātos iesakņojies stāsts par kādiem īpašiem karaļnama princešu Elizabetes un Margarētas piedzīvojumiem ārpus Bekingemas pils mūriem.

Kad 1945. gada 8. maijā Londonā svin Otrā pasaules kara beigas un Uzvaras dienu, britu karaļnama princeses izlūdzas no vecākiem vēl nebijušu labvēlību – uz vienu vakaru atstāt karalisko rezidenci un būt kopā ar tautu. Kaut sākotnēji meitenēm ir ļauts piedalīties vien smalkās viesībās Ritz luksus viesnīcā, turklāt stingrā apsardzes klātbūtnē, svinību virpulī nākamajai Anglijas karalienei, kurai tobrīd ir 19 gadi, ar savu māsu izdodas iejukt vienkāršo laužu pūlī un piedzīvot neaizmirstamākos notikumus savā dzīvē.

Romantiskās komēdijas „Nakts bez kroņa” režisors ir viens no labākajiem britu biogrāfisko kostīmdrāmu veidotājiem Džulians Džerods, kurš līdz šim uzmanību ir izpelnījies ar saviem aizraujošajiem kino stāstiem par Džeinu Ostinu. Savai jaunākajai filmai par britu karaļnamu viņš ir piesaistījis tādus talantīgus aktierus kā Sāru Gedoni, Belu Pouliju, Emīliju Vatsoni un Rūpertu Everetu.

Kaut britu karaļnams nav komentējis, vai fakti par jauno princešu romantiskajiem piedzīvojumiem Londonas ielās, ir patiesi, tomēr filmas autori uzsver, ka scenārijs veidots, balstoties uz reāliem notikumiem. Savukārt aktieri, lai šo kino stāstu padarītu vēl īstāku, daudz laika pavadījuši pētot savus varoņus. Piemēram, aktrise Sāra Gedone ir lasījusi biogrāfiskos darbus par karalieni Elizabeti un studējusi etiķetes mākslu. „Īpaši noderīga man izrādījās Sallijas Bedellas Smitas sarakstītā biogrāfija, kur vairākas nodaļas tika veltītas laikmetam, kad princeses bija jaunas. Tur tika minēts, ka Uzvaras dienas svinības viņām izvērtās par apgrieztu Pelnrušķītes stāstu. Es to ņēmu vērā. Mana Elizabete tajā naktī noņēma ierasto masku un kļuva ļoti cilvēcīga,” filmas tapšanas aizkulises raksturo aktrise.  

Filmas reklāmas rullītis:

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV