Itāļu arheologi meklē "Monas Lizas" modeles mirstīgās atliekas

Arheologi uzsākuši darbu, lai izraktu kādas 16.gadsimtā dzīvojušas sievietes mirstīgās atliekas. Viņa tiek uzskatīta par slavenās Leonardo da Vinči gleznas "Mona Liza" modeli, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Itāļu arheologi meklē "Monas Lizas" modeles mirstīgās atliekas
Komentāri 12.05.2011 07:25

Vēsturnieku komanda atklāja, ka centīsies atrast atliekas, izmantojot ģeoradaru, un pēc tam mēģinās rekonstruēt Lizas Gerardini izskatu, lai salīdzinātu ar gleznu.

"Mēs gribam atrast galvaskausu un izveidot Monas Lizas portretu," atklāja grupas pārstāve Stefānija Romano.

Arheologu radars ir uzrādījis, ka divu metru dziļumā zem zemes Svētās Ursulas klostera teritorijā Florences centrā varētu atrasties apbedījumi no Gerardini laika. Eksperti vēlāk veiks atrasto mirstīgo atlieku DNS pārbaudes un salīdzinās iegūtos rezultātus ar Gerardini pēcteču DNS.

Izrakumi jau ir izraisījuši plašas diskusijas, un vietējā princese Natalija Stroci, kura pretendē uz radniecību ar Gerardini, uzstāj, ka mirstīgajām atliekā jāpaliek zemē. "Tas nav iespējams. Ļaujiet viņai gulēt mierā! Ko gan atlieku atrašana mainītu, salīdzinājumā ar Leonardo gleznas valdzinājumu. Vēlme atrast kaulus liekas zaimojoša un nepieņemama" reportieriem sacīja Stroci.

Gerardini, kura mirusi 1542.gadā, pazīstama arī kā Liza del Džokondo, bija florenciešu zīda tirgotāja sieva, un plaši izplatīts ir uzskats, ka tieši viņa bijusi slavenā portreta modele.

Ja mirstīgās atliekas tiks atrastas, Gerardini kapavieta tiks saglabāta kā tūristu apskates objekts un pētījuma rezultāti izlikti apskatei Florencē.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss