Sadosimies rokās ar ukraiņu tautu! Slavenības aicina uz muzikālo labdarības maratonu 'Māksla pret karu'

Sadosimies rokās ar ukraiņu tautu! Slavenības aicina uz muzikālo labdarības maratonu 'Māksla pret karu'
Komentāri[2] Bilžu galerija[11] 08.04.2022 10:13

Muzikālais labdarības maratons “Māksla pret karu”

Rīgas Svētā Pāvila baznīcā

2022.gada 9.aprīlī Rīgas Svētā Pāvila baznīcā notiks unikāls klasiskās mūzikas maratonkoncerts “Māksla pret karu”. Septiņu stundu garumā muzicēs vairāk nekā 25 ievērojami Latvijas mākslinieki. Spēlēs ērģelnieki – Aivars Kalējs, Kristīne Adamaite, Aigars Reinis, Ilona Birģele, Larisa Carjkova un Simona Sunepa.

Ar viņiem kopā uzstāsies arī vairāki LNOB un LNSO mākslinieki. Muzikālajā labdarības maratonā piedalīsies vijolniece Paula Šūmane, dziedātājas Monta Martinsone un Jūlija Vasiļjeva, baritons Rihards Millers, saksofonists Aigars Raumanis, ģitārists Armands Alksnis, pianiste Roksana Tarvide, kā arī Katrīna Gupalo un citi.

FOTOGALERIJĀ DZIEDĀTĀJA KATRĪNA GUPALO UN SVĒTĀ PĀVILA BAZNĪCA

Koncertā tiks atskaņota visdažādākā mūzika no baroka laika līdz pat mūsdienu autoru darbiem, tostarp izcilo latviešu komponistu Lūcijas Garūtas, Pētera Vaska, Riharda Dubras, Aivara Kalēja, Uģa Prauliņa un Armanda Alkšņa kompozīcijas.

Līdzās koncertam notiks arī Miera mākslas darbnīcas, veltītas cilvēka iekšējā un savstarpējo attiecību miera radīšanas prasmei. Ar programmu var iepazīties www.makslapretkaru.lv.

No 24. februāra Ukrainu ir atstājuši gandrīz 3,5 miljoni iedzīvotāju. Lielākā daļa no viņiem vēlētos atgriezties mājās savā dzimtenē, tomēr kara dēļ tas nav iespējams. Ukrainas bēgļiem – sievietēmun bērniem katru dienu ir vajadzīgs visnepieciešamākais – ēdiens, apģērbs, higiēnas līdzekļi.

Visi labas gribas cilvēki ir aicināti uz muzikālo labdarības maratonu “Māksla pret karu” 9. aprīlī no plkst. 14.00 līdz 21.00 Rīgas Sv. Pāvila baznīcā (A.Deglava iela 1). Kopā padarīsim dzīvi kaut nedaudz vieglāku cilvēkiem, kas bēguši no nežēlīgā un šaušalīgā kara. Visi koncertā iegūti līdzekļi tiks nodoti biedrības “Tavi draugi” fondam.

Labdarības maratonkoncertā “Māksla pret karu” piedalīsies izcili, klasiskās mūzikas cienītāju iemīļoti mūziķi. Baznīcas ērģeles majestātiski un reizē līdz sirds dziļumiem aizkustinoši skanēs Aivara Kalēja, Kristīnes Adamaites, Ilonas Birģeles, Aigara Reiņa, Larisas Carjkovas un Simonas Sunepas izpildījumā.

Pirmo reizi ērģeļu un vijoles pārlikumā tiks atskaņota slavenā ukraiņu komponista Miroslava Storika “Melodija”. Koncertā dzirdēsim arī Latvijas Nacionālās operas un Baleta solistus Jūliju Vasiļjevu (soprāns) un Rihardu Milleru (baritons), dziedātāju Montu Martinsoni (soprāns), vijolniekus - Paulu Šūmani, Gidonu Grīnbergu, Annu Salnit, Irinu Vilegžaņinu (čells), VirdžīnijuLaubi-Vītiņu (sitaminstrumenti), Aigaru Raumani (saksofons), Roksanu Tarvidi un Kasparu Bumbišu (klavieru duets), Armandu Alksni (elektriskā ģitāra), Katrīnu Gupalo, kā arī citus.

Mūziķi izpildīs iemīļotus un pazīstamus J.S.Baha, V.A. Mocarta, F. Šūberta, K. Sensānsa, E.Grīga skaņdarbus, kā arī latviešu komponistu Lūcijas Garūtas, Pētera Vaska, Riharda Dubras, Aivara Kalēja, Uģa Prauliņa un Armanda Alkšņa mūziku.

Dienas laikā Rīgas Sv. Pāvila baznīcas pagalmā noritēs labdarības tirdziņš, kurā varēs iegādāties amatnieku, dizaineru darbus. Visi tirdziņā iegūtie līdzekļi tiks nodoti biedrības “Tavi draugi” fondam. Apmeklētāji tiks cienāti ar siltu tēju un kafiju.

Līdzās koncertam notiks arī Miera mākslas darbnīcas, veltītas cilvēka iekšējā un savstarpējo attiecību miera radīšanas prasmei. Ar programmu var iepazīties www.makslapretkaru.lv.

Vakarā baznīcā iedegs tūkstošiem sveču kā piemiņu kara upuriem Ukrainā.

Koncerta video translācija būs pieejama tiešraidē vietnē https://youtu.be/K8_SIaZmpsM

Lai apmeklētu koncertu “Māksla pret karu”, jāiegādājas biļete – ziedojums 5 līdz 30EUR vērtībā (ar biļeti varēs vairākkārt ienākt baznīcā visas dienas laikā pārtraukumos starp skaņdarbiem). Ar Ukrainas pasi koncerta apmeklējums bez maksas. Ieeja labdarības tirdziņā bez maksas.

Koncertu organizē biedrība “Jaunie Latvieši”

Tālr. 22141405

Koncerta apmeklētāju informatīvais tālrunis: 27272735

www.makslapretkaru.lv

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [2] ››
Jana 08.04.2022 21:03
Mieru pasaulē. Lai cilvēkiem labs prāts!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss