Četrkājainie aristokrāti izstādē PetExpo 2021 Ķīpsalā

Četrkājainie aristokrāti izstādē PetExpo 2021 Ķīpsalā
Komentāri Bilžu galerija[15] 16.12.2021 20:04

Četrkājainie draugi izstādē “PetExpo 2021” Ķīpsalā

18. un 19. decembrī Ķīpsalā notiek mājdzīvnieku un zooindustrijas izstāde “PetExpo 2021”, kur vienkopus varēs aplūkot četrkājainos aristokrātus – visdažādāko šķirņu suņus un kaķus no septiņām valstīm. Nāc ar visu ģimeni uz izstādi, vērojiet mīluļu skaistumkonkursus, izdevīgi iepērcieties un ieprieciniet savu mīluli!

FOTOGALERIJA

“Katra izstāde dzīvnieku īpašniekiem un līdzjutējiem ir īpašs notikums, bet šī ir īpaši gaidīta, jo pēc divu gadu pārtraukuma sacentīsies labākie no labākajiem. Turklāt interesenti klātienē varēs redzēt retas suņu un kaķu šķirnes, kā, piemēram, Maremmas-Abruco aitusuni,” atklāj Latvijas Kinoloģiskās federācijas (LKF) un Latvijas felinoloģijas asociācijas “Felimurs” prezidente Vija Klučniece.

Lieli un mazi, garspalvaini un lokaini

Abās izstādes “PetExpo 2021” dienās apmeklētājiem būs iespēja redzēt Starptautiskās Kinoloģiskās federācijas visu 10 grupu suņus. Šobrīd pasaulē oficiāli ir aptuveni 400 suņu šķirnes, no tām izstādē Ķīpsalā varēs sastapt vairāk nekā 200 garspalvainus, īsspalvainus un bezspalvainus, pavisam maziņus un lielus, medību, darba un dekoratīvo šķirņu suņus no septiņām valstīm. Vislielākā suņu pārstāvniecība būs no Latvijas un Somijas.

Arī šoreiz būs apskatāmi suņi, kuri mūsu valstī ir maz pārstāvēti un vēl tikai gaida savu patieso atzīšanu. “PetExpo” piedalīsies tādi retumi kā Maremmas-Abruco aitusuns – balts iespaidīgs milzis, kurš lieliski sargā gan savu teritoriju, gan saimnieka mazuļus. Piedalīsies arī par “mazajiem sanbernāriem” sauktie klamberspanieli, kas Latvijas izstādēs nav pārstāvēti jau piecus gadus. Tāpat apmeklētāji iepazīsies ar pavisam jaunu šķirni – Austrālijas aitusunim līdzīgo, tikai krietni mazāka auguma, miniatūro Amerikas aitusuni. Starp citu, varam lepoties, ka Latvijā jau ir reģistrēti pirmie šīs šķirnes pārstāvji. Būs arī retumi, ko varētu gaidīt tieši medību cienītāji, tostarp Norvēģijas dzinējsuns, kurš apveltīts ar spēju strādāt skaudros klimatiskajos apstākļos.

Bet kādas šogad ir populārākās suņu šķirnes? Īpaši plaši būs pārstāvētas dekoratīvās šķirnes, kur lielu konkurenci sastādīs franču buldogi – šķirne, kura pēc zināma norieta atkal atkarojusi savu popularitāti. Tāpat apmeklētājiem būs interesanti vērot un salīdzināt mazos, mīļos ausainīšus – papilonus – un visdažādāko izmēru pūdeļus, kas, starp citu, izstādei tiek gatavoti visilgāk: jebkurš pūdeļu cirpums – lauvas, modernais vai skandināvu – prasa pamatīgu darbu, rūpes un pacietību. Vēl izstādē plaši pārstāvēti būs saluki – vēja suņu šķirne ar tūkstošgadu senu vēsturi, kuras izcelsme ir Vidusjūras rajons.

Izstādes pirmajā dienā, 18. decembrī, suņi sacentīsies par starptautisko čempionu tituliem, bet svētdien labākie no labākajiem cīnīsies par titulu “Latvijas uzvarētājs 2021”, kuru piešķir tikai reiz gadā kādā no starptautiskajām izstādēm.

Dižciltīgie murrātāji

“Petexpo 2021” piedalīsies vairāk nekā 300 kaķu, kuri pārstāvēs visas piecas kaķu šķirņu grupas. Līdzās populārajām šķirnēm kā britu īsspalvainajiem kaķiem, meinkūniem, skotu nokareno ausu kaķiem būs arī retie Himalaju kaķi – ar lielām galvām, skaisti zilām acīm, bagātīgu un zīdainu kažoku, kāds nav nevienai citai šķirnei, arī ASV izveidotā šķirne regdoli, kuriem absolūti nepiemīt agresivitātes gēns un kopā ar asti sasniedz viena metra garumu! Tāpat kaķu mīļotāji varēs aplūkot kaķus ar sprogaino vilnu – Devonas un Kornvolas reksus – un aprunāties ar to audzētājiem.

Abās izstādes dienās notiks vairākas spraigas un interesantas sacensības, kurās noteiks labāko Kuriļu bobteilu un Menas jenotveidīgo kaķi. Apmeklētājiem tiks piedāvāts ieklausīties ekspertu stāstījumā par šīm un citām šķirnēm. Sacensībās šķirnes kvalitātē savstarpēji cīnīsies tikai runči un tikai kaķenes. Bet īpaša vieta būs atvēlēta kaķiem, kuri piedalīsies divos ringos, lai iegūtu ļoti nozīmīgos titulus – “Masters” un “Divkāršais masters”. Šādi ringi notiek reizi gadā vienā no Pasaules kaķu federācijas organizētajām izstādēm, un tajos var piedalīties tikai tie kaķi, kuri ir ieguvuši Pasaules čempiona titulu, 1. un 2. vietu parastajā ringā un ir “Best in Show” uzvarētāji. Tādēļ, lai pretendētu uz šiem tituliem, kaķi ierodas speciāli uz izstādi, un arī šis gads nav izņēmums. Kaķus vērtēs eksperti no Vācijas, Beļģijas un Nīderlandes.

Nolūko četrkājaino draugu

Ja vēl tikai esi sava četrkājainā drauga meklējumos, “PetExpo” būs lieliska vieta, kur iepazīt suņu un kaķu šķirņu daudzveidību un aprunāties ar pieredzējušiem audzētājiem un speciālistiem! Varēsi vēl pirms Ziemassvetkiem sagādāt sev, iespējams, ilgi gaidītu dāvanu – pūkainu kaķu bērnu vai aprunāties ar suņu audzētājiem vai kāds četrkājainais astainis nemeklē sev pārtikušu un labu saimnieku.


Palutini savu mīluli!

Ķīpsalā būs arī zooindustrijas preču un pakalpojumu ekspozīcija, kur varēsi iegādātiesgan piemērotāko barību un gardumiņus mīlulim, gan kaklasiksnas, pavadas, drēbītes, rotaļlietas un citas preces. Iepriecini savu mīluli!

Izstādi “PetExpo” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Kinoloģisko federāciju un Latvijas felinoloģijas asociāciju “Felimurs”. Izstādes sponsors – “Royal Canin”. Vairāk: www.petexpo.lv

Seko līdzi izstādes jaunumiem: www.facebook.com/petekspo.lv

Norises vieta un laiks:

Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā

18.–19. decembrī no 10.00 līdz 18.00

Uzmanību!
Izstāde notiks epidemioloģiski drošā vidē un to varēs apmeklēt gan pieaugušie, gan bērni.
Ieejas noteikumi pieaugušajiem: tikai Covid-19 izslimojušie vai vakcinētie ar derīgu ES sadarbspējīgu sertifkātu, uzrādot QR kodu un pasi vai ID karti.
Ieejas noteikumi bērniem: līdz 12 gadu vecumam nav nepieciešams sertifikāts. No 12 gadu vecuma ieeja izstādē ar ES sadarbspējīgu sertifikātu (izslimojis vai vakcinēts), negatīvu testu vai izziņu par pēdējo 72 h veiktu skrīningu ar negatīvu rezultātu.

Ņem vērā!
Ja vēlies apmeklēt izstādi kopā ar savu suni, kas nepiedalās izstādē, pirms biļešu iegādes pie Izstāžu centra 11. vārtiem būs jāuzrāda suņa veterinārā apliecība, kā arī jāiziet veterinārā kontrole.

Biļešu cenas:

Pieaugušajiem – 4,00 EUR
Bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja bez maksas!
Bērniem no 5 līdz 18 gadiem – 3,00 EUR
Studentiem, pensionāriem, invalīdiem – 3,50 EUR
Īpaši draudzīgs piedāvājums ģimenēm – Ģimenes biļete – 10,00 EUR
(2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni)
vairāk bērnu – 1,50 EUR par katru bērnu

Autostāvvieta – 3,00 EUR

Biļetes internetā: www.bt1.lv/petexpo/buytickets.php

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss