ATVADU FOTOGALERIJA izcilajam un leģendārajam latviešu komponistam Mārtiņam Braunam

Par komponistu teikts: "Pat tad, ja Mārtiņš Brauns būtu uzrakstījis tikai vienu vienīgu dziesmu, arī tad viņš būtu iekļuvis Latvijas kultūrvēsturē."

ATVADU FOTOGALERIJA izcilajam un leģendārajam latviešu komponistam Mārtiņam Braunam
Komentāri[4] Bilžu galerija[53] 24.11.2021 19:18

24. novembra pēcpusdienā mūžībā aizgājis leģendārais komponists Mārtiņš Brauns.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Mārtiņa Brauna tuviniekiem, draugiem un visai latviešu tautai...

ATVADU FOTOGALERIJA

Mārtiņš Brauns septembra vidū atzīmēja savu 70. jubileju. Novembrī tapa zināms, ka komponists pārcietis infarktu un papildu tam slimnīcā saslimis ar Covid-19.

Brauns dzimis 1951. gada 17. septembrī Rīgā ārstu ģimenē. Mācījies Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolā klavierklasē, kora un kordiriģēšanas klasēs,  mūzikas teorijas nodaļā, kur apguvis arī kompozīciju pie Ģederta Ramaņa.

1970. gadā uzsācis studijas Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijā Ādolfa Skultes kompozīcijas klasē, ko absolvējis 1975. gadā, iegūstot komponista un mūzikas teorētisko priekšmetu pasniedzēja kvalifikāciju.

Mārtiņš Brauns plašākai publikai kļuva zināms kā dažādu rokmūzikas ansambļu un grupu dalībnieks un vadītājs, taču daiļrades ražīgākie gadi saistīti ar grupu “Sīpoli” – vienu no visu laiku labākajām latviešu rokgrupām.

Komponists ir bijis Latvijas Nacionālā teātra mūzikas daļas vadītājs, kamerkora “Sindi putnu dārzs” mākslinieciskais vadītājs.

Mārtiņa Brauna mūzika iecienīta gan kino, gan teātrī. Brauna mūzika skan Vara Braslas spēlfilmā “Ziemassvētku  jampadracis”, Arvīda Krieva filmās “Spēle”, “Man patīk, ka meitene skumst” un “Dancis pa trim”, Aivara Freimaņa lentē “Puika”, Jāņa Streiča “Vecās pagastmājas mistērijā” u.c.

Starp pazīstamākajām Brauna dziesmām ir “Veltījums mīlestībai”, “Dzied’ ar mani tautu meita”, “Dziesma par spēli”, “Mīla ir kā uguns”, “Jauna ēra”. 

Brauna kormūzikas populārākais darbs ir “Saule, Pērkons, Daugava”, kas sacerēta Raiņa poēmas “Daugava” iestudējumam Valmieras teātrī. Dziesma vairākkārt skanējusi Vispārējos latviešu dziesmu svētkos, kā arī skolēnu dziesmu svētkos, bet 2014. gadā tika izraudzīta par Spānijas ziemeļaustrumu reģiona Katalonijas neatkarības kustības himnu.

Brauns bijis Latvijas Kinematogrāfistu savienības un Komponistu savienības biedrs.

Septiņkārt saņēmis "Lielā Kristapa" balvu, kā arī vairākas reizes atzīts kā labākais teātra komponists. Par spilgtu radošo devumu Latvijas kultūras bagātināšanā (“Sapnis par Rīgu”) 2001. gadā saņēmis Latvijas Republikas Kultūras ministrijas balvu.

Saņēmis “Autortiesību bezgalības balvu 2017”.

2018. gada 3. maijā Mārtiņš Brauns saņēmis IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni par “Par nopelniem kultūrā un izcilu, daudzpusīgu radošo ieguldījumu Latvijas mūzikā”.

2019. gada 12. februārī komponists saņēma mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons" par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā.

LASIET ARĪ: Mārtiņš Brauns (59) te noresnē, te notievē. Un dienā "izrauj" pudeli vīna - FOTO


IGO un Mārtiņš Brauns koncertos Ūdens septembrī

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [4] ››
ERIKA JIRGENA 08.12.2021 00:07
...SEGREGAACIJAS upuris !!!!!!!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss