Tagad vienuviet pieejama informācija par visiem ar izglītību saistītajiem valsts e-pakalpojumiem

Tagad vienuviet pieejama informācija par visiem ar izglītību saistītajiem valsts e-pakalpojumiem
Komentāri[4] 16.07.2018 20:25

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli” ietvaros vietnē https://mana.latvija.lv/ izstrādāta dzīves situācija “Studijas un mūžizglītība”. Ikvienam interesentam vienuviet ir pieejama informācija par karjeras izvēles testiem un konsultācijām, studiju iespējām Latvijā un ārvalstīs, izglītības un mūžizglītības programmām pieaugušajiem un cita informācija par valsts piedāvātajiem e-pakalpojumiem.

Īpaši aktuāli tas ir topošajiem studentiem, jo līdz 10. jūlijam studijām varēja pieteikties elektroniski vienotajā valsts un pašvaldību portālā Latvija.lv. Dzīves situācijā ir atrodama informācija par pieejamajiem karjeras testiem un dažādām konsultācijām, kas palīdzēs studēt gribētājiem iejusties potenciālā darbinieka lomā, kā arī saprast, kādas īpašības ir nepieciešamas konkrētās profesijas pārstāvjiem. Tas var palīdzēt atrast gan īsto studiju, gan karjeras virzienu.

“Esam aktīvi strādājuši pie sabiedrības informēšanas par tehnoloģiju un e-pārvaldes piedāvātajām iespējām dzīves kvalitātes uzlabošanai ikvienā dzīves jomā un vecumā, sekmējot ne tikai iekļaujošas sabiedrības principu attīstību e-vidē, bet arī mūžizglītības iespējas. Tāpēc patīkami redzēt, ka iedzīvotāji arvien vairāk izmanto e-pakalpojumus un daudzas dzīves situācijas, tostarp pieteikšanos studijām, risina elektroniski,” uzsver Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis.

2017. gadā vienotā valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv visvairāk skatītais publisko pakalpojumu apraksts bija “Elektroniskā pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās”, kas apskatīts vairāk nekā 73 tūkstošu reižu, liecinaValsts reģionālās attīstības aģentūras apkopotie dati. Tāpat e-pakalpojums “Elektroniskā pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās” bijis viens no populārākajiemportālā Latvija.lv pieejamajiem e-pakalpojumiem, kas pērn uzsākts teju 120 tūkstošus reižu.

Ar uzņemšanas punktiem un to darba laikiem var iepazīties gan augstskolu mājaslapās, gan arī portālā Latvija.lv.

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://mana.latvija.lv/.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [4] ››
Valža 22.07.2018 15:51
pilnīgi piekrītu - valsts portālam dikti jāuzlabo sava nestspēja un piedāvāto pakalpojumu klāsts, ērtības, ātrums kādās valsts iestādes reaģē uz tur nosūtīto

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss