Dons un Maestro Pauls! Skaistas un muzikālas Lieldienas kopā ar Latvijas Televīziju

Dons, Imants Ziedonis un Raimonds Pauls, “Mēdeja” un labdarības akcijas “Nepaej garām!” koncerts – tikai daļa no Latvijas Televīzijas daudzveidīgās Lieldienu programmas.

Dons un Maestro Pauls! Skaistas un muzikālas Lieldienas kopā ar Latvijas Televīziju
Komentāri 28.03.2018 20:57

Dons, Imants Ziedonis un Raimonds Pauls, “Mēdeja” un labdarības akcijas “Nepaej garām!” koncerts – tikai daļa no Latvijas Televīzijas daudzveidīgās Lieldienu programmas.

Šajās Lieldienu brīvdienās Latvijas Televīzija saviem skatītājiem piedāvās muzikālu un siltu programmu – koncertus, televīzijas pirmizrādes, šova “Īstās Latvijas saimnieces” finālu, jau iemīļotas ģimenes filmas un citas pārraides.

30. martā – Lielajā piektdienā – LTV1 plkst. 15.30 būs iespējams vērot komponista Ērika Ešenvalda multimediālās simfonijas “Ziemeļu gaisma”, bet plkst. 16.50 koncertam sekos dokumentālās filmas “Ziemeļu gaisma. Komponista dienasgrāmata” pirmizrāde. Renāra Vimbas režisētā filma uzņemta “road movie” stilistikā. Tā vēsta par to, kā komponista gaidas saduras ar ikdienas dzīvi – par Ešenvalda iedvesmas un Ziemeļu gaismas idejas piepildījuma meklējumiem.

Vakarā – plkst. 21.15 šova “Īstās Latvijas saimnieces” noslēguma sērijā tiks noskaidrota šīs sezonas uzvarētāja. Keta Carjova pēdējā dāmu tikšanās vakarā pārsteigs pārējās, pagatavojot šova vēsturē pirmo un vienīgo maltīti bez gaļas. Savukārt uzreiz pēc tam – plkst. 22.15 LTV1 tiešraidē pieslēgsies Romas Kolizejam, kur pulcēsies tūkstošiem ticīgo, lai piedalītos pāvesta Franciska vadītajā Krusta ceļā.

Savukārt LTV7 Lielās piektdienas vakarā, plkst. 21.15 skatītājiem tiks piedāvāta iespēja vērot vienu no pēdējo gadu izcilākajiem teātra notikumiem – Vladislava Nastavševa režisēto “Mēdeju”. Izrāde LTV7 ēterā būs skatāma oriģinālvalodā – krieviski – ar subtitriem latviešu valodā. Pirms izrādes – raidījums “Teātris.zip”, kur ar Ojāru Rubeni sarunāsies Mēdeja – Guna Zariņa un Andris Keišs. Šī izrāde ir piemērota vērošanai TV ekrānos, jo tuvplānos redzamā Gunas Zariņas spēju koncentrācija ir sajūtama un līdzpārdzīvojama.

Klusās sestdienas – 31. marta – dienā plkst. 13.00 LTV7 būs vērojams stāsts par Jēzus Kristus dzīvi divās sērijās. LTV1 rīta programmā plkst. 10.30 piedāvās skatītāju iemīļoto Vara Braslas piedzīvojumu filmu “Ūdensbumba resnajam runcim”, savukārt vakarā, plkst. 21.25 LTV1 būs vērojams Lieldienu programmas centrālais notikums – labdarības akcijas “Nepaej garām!” koncerta tiešraide.


Šogad akcijas mērķis ir vākt ziedojumus vasaras nometnēm bērniem ar īpašām vajadzībām no visas Latvijas – uzdāvināt vasaru un piedzīvojumu visai ģimenei. Koncertu caurvīs ģimenes tēma – tajā piedalīsies Sējānu un Kaukuļu ģimenes, aktieris Mārcis Maņjakovs ar krustdēlu, Valts Pūce un čellu grupa Da Gamba, Kaspars Zemītis un konkursa “Supernova 2018” finālisti, grupa Sudden Lights, brāļi Intars un Lauris Busuļi, Ira un Rūta Dūdumas un citi mākslinieki. Koncertu vadīs raidījumu vadītāja, modele un divu bērnu māmiņa Māra Sleja un atraktīvais aktieris un tētis Ainārs Ančevskis. Paralēli muzikālajiem priekšnesumiem tiksimies ar ģimenēm, kuru bērni jau piedalījušies nometnēs, un uzklausīsim pedagogus, kuri tajās strādājuši. Tāpat aktrise Karīna Tatarinova, mūziķis Ralfs Eilands un sportists Māris Verpakovskis dalīsies savā pieredzē, par to, ko sapratuši, ciemojoties nometnēs pie bērniem ar īpašām vajadzībām.

Lai uzdāvinātu bērniem piedzīvojumu,jau šobrīd darbojas akcijas ziedojumu tālrunis – 90006484, uz kuru piezvanot, iespējams ziedot 1,42 eiro. Tāpat ziedot iespējams internetā, Latvijas Bērnu fonda mājaslapā – ziedojumi.lbf.lv, atstājot anonīmu ziedojumu kādā no visā Latvijā izvietotajām ziedojumu kastītēm ar Latvijas Bērnu fonda logo vai veicot pārskaitījumu nodibinājumam “Latvijas Bērnu fonds” (reģ. nr. 40008018725, a/s “SEB BANKA”, konta nr. LV42UNLA0002000707402), kā maksājuma mērķi norādot “Vasaras nometnes”.

1. aprīlī plkst. 12.00 LTV1 tiešraidē pieslēgsies Doma baznīcai, kur noritēs tradicionālais Lieldienu dievkalpojums, ko vadīs LELB arhibīskaps Jānis Vanags. Arī raidījuma “Saknes debesīs” centrālā tēma būs Lieldienas, bet studijā – mācītājs, LU Teoloģijas fakultātes docents, teoloģijas doktors Juris Cālītis, kurš runās par to, kā un vai mainās Baznīcas valoda, kādā tā runā ar sabiedrību. Plkst. 14.05 būs iespējams vērot bīskapu apsveikumus lieldienās, bet Otrajās Lieldienās – 2. aprīlī plkst. 13.00 LTV1 būs skatāms Romas pāvesta vēstījums Urbi et Orbi no Vatikāna.

LTV1 mazajiem skatītājiem 1. aprīlī sagādāts īpašs rīta pārsteigums – jauna animācijas seriāla “Oktonauti” pirmā sērija. Tas stāsta par astoņu drosmīgu dzīvnieku komandu, kas dodas zemūdens dziļumos, lai stātos pretī briesmām, iegūtu jaunus draugus un dažādās ekspedīcijās atklātu paslēptos dārgumus. Draugu piedzīvojumiem būs iespējams sekot līdzi svētdienu rītos plkst. 10.00.

1. aprīlī LTV1 sagādās īpaši patīkamu vakaru visiem Dona faniem -plkst. 21.05 būs vērojams Dona lielkoncerts “Pa ceļam”. Koncertā, kas 14. februārī piepildīja “Arēnu Rīga”, Dons atskaņoja gan klausītāju iemīļotas dziesmas, gan programmu no jaunā albuma.


Otro Lieldienu dienā – 2. aprīlī – LTV1 plkst. 16.10 būs vērojama Jāņa Streiča mākslas filma “Cilvēka bērns”, bet vakarpusē – plkst. 18.45 skatītājiem būs iespēja sadzirdēt Imanta Ziedoņa un Raimonda Paula daiļradi jaunās skaņās. Koncertā “Visas taisnības” jaunu elpu jau zināmajām dziesmām piešķīra fonda “Viegli” mūziķi un draugi, un arī pats maestro.

Lieldienu programmu LTV1 ēterā noslēgs drāmas “Patersons” televīzijas pirmizrāde. Džima Džārmuša oda mūsdienu dzīves mazo lietu mūžīgajam skaistumam vēsta par autobusa vadītāju, kurš brīvajā laikā raksta dzeju savai mīļotajai sievai. Džārmušs 2016. gadā par filmu nominēts Kannu kinofestivāla Zelta palmas zaram.

Latvijas Televīzija vēl priecīgas Lieldienas!

Visa raidījumu programma pieejama Latvijas Televīzijas mājaslapā:http://ltv.lsm.lv/lv/programma/

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss