54 bojā gājušie, 40 ievainotie. Vissmagākā traģēdija Latvijā FOTO/VIDEO

PAPILDINĀTA ATKĀRTOTI plkst. 18.55. 21. novembrī Rīgā, Zolitūdes mikrorajonā, veikalā Maxima iebruka jumts 500 kvadrātmetru platībā. Pirms pulksten 18 veikalā bijis aicinājums pamest veikalu, uz ko daudzi nav reaģējuši. Vēlāk jumts sagruvis pilnībā - jau 1500 kvadrātmetru platībā.

54 bojā gājušie, 40 ievainotie. Vissmagākā traģēdija Latvijā FOTO/VIDEO
Komentāri[124] Bilžu galerija[12] 21.11.2013 22:48

8:11 Ar Ziedot.lv palīdzību saziedota  fantastiska summa. Līdz šim projektam "Atbalsts 21. novembra traģēdijā cietušajiem" saziedoti 315 848.95 lati.

Plkst. 10:00 klusuma brīdis visā valstī. Apturēsim auto, ieslēdzot avārijas starmešus

25.11.2013.

21:20 Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone Godmane LTV raidījumu Panorāma informē, ka glābēji ir pabeiguši pārbaudīt visu teritoriju, kur vēl varēja atrasties kāds cilvēks, taču jauni upuri sagruvušā lielveikalā telpās vairs nav atrasti. Ir pārbaudīti visi 80 kvadrātmetri, un nav atrastas neviena cilvēka mirstīgās atliektas. Šo teritoriju glābēji uzskatīja par iespējamāko, kur varētu vēl kādu cilvēku atrast.

21.05 Maxima kratās vaļā no visa iespējamā

Maximas mārketinga vadības darboņa Jāņa Besera klajo nekompetenci, stūrgalvīgo nevēlēšanos neko zināt, kā arī muļķīgo atrunāšanos par "manā rīcībā vēl patlaban neesošu informāciju" vai "šo es pagaidām vēl nevarēšu komentēt" (to viņš stāsta jau trīs dienas), ir pārsteigti teju visu masu medij žurnālisti...

 Bezpalīdzīgais MAXIMAS pārstāvis Jānis Beseris:

18:28   Gaiļezera slimnīcas Intensīvās terapijas nodaļā pašlaik atrodas divi pacienti smagā stāvoklī. Viens no viņiem šodien bija nācis pie samaņas, bet vēlāk radusies vajadzība pacientam veikt operāciju un pašlaik narkozes ietekmē atrodas abi smagāk cietušie, tā LTV ziņo Dace Kārkliņa no Austrumu Klīniskās Universitātes slimnīcas.

 

18:00 Kā intervijā Latvijas Televīzijai plkst.18 pastāstīja glābšanas darbu vadītājs, ar speciālās tehnikas palīdzību izlauzta eja un drupas tiek padarītas maksimāli drošas glābējiem, kuri pēc tam devušies ēkā. Glābēji strādās līdz pēdējam, kamēr  tiks pārbaudīta visa teritorija. Tam netraucēšot arī tumsa un slapjais sniegs; uz vietas strādā aptuveni 90 vīri.

17:30 BOJĀ GĀJUŠO VĀRDI, UZVĀRDI UN VECUMI

17:19 Sabrukušajam Zolitūdes lielveikalam tuvāko māju iemītnieki ir aicināti sniegt atbalstu notikuma vietas izgaismošanā, iespēju robežās novietojot lampas uz savu logu palodzēm vai balkoniem. Pašā veikalā apgaismojums ir nodrošināts, taču kādreizējā stāvlaukuma teritorijā ir diezgan tumšs.

16:44 Šobrīd VUGD dienesta darbinieki, izmantojot roku spēku un lāpstas, sākuši pārcilāt gruvešus, tajos meklējot iespējamos traģēdijas upurus.

16:25 Turpinās sagruvušās veikala Maxima ēkas demontāža, izmantojot hidraulisko demolēšanas ierīci jeb ekskavatoru-grauzēju

Foto: LTV

 

16:23  Glābēji turpinās darbu arī naktī, ja neradīsies jauni šķēršļi un drošības apdraudējums glābēju dzīvībai, tā Latvijas Radio sacīja VUGD Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks Mareks Silovs. Darbu ilgumu gan šobrīd nav iespējams prognozēt, jo tas notiek pa etapiem.

Silovs arī noraida baumas, ka māja, kas atrodas aiz Maximas, varētu būt nedroša: „Jau naktī, iepriekšējās dienas vakarā salikti mērinstrumenti un nemitīgi tiek sekots līdzi konstrukciju uzvedībai. Man nemitīgi, reizi stundā ziņo par to, kādas ir izmaiņas. Pašlaik izmaiņas ir normas robežās. Nekas neliecina par to, ka konstrukcijas, kas ir tagad, kaut kādā veidā svārstītos vai varētu kaut kas notiks. Tas ir ne tikai saistībā par veikalu, bet arī māju. Tā tiek novērota."

16:21 Pārmetumi būvniekiem piepildās: Maxima Zolitūdes lielveikala sabrukšanas galvenais iemesls ir slikti un pavirši izveidotās tērauda siju savienojuma vietas, uzskata Somijas kompānijas "Rak Tek Solutions" galvenais inženieris, Tomass Kaljass no Igaunijas.

Igauņu inženiera atzinums ir sabrukšanas iemeslu sākotnējā versija un neatkarīgs pētījums, kas balstīts uz publiskajā telpā pieejamiem vizuālajiem materiāliem gan pirms, gan pēc sabrukšanas.

Kaljass uzskata, ka traģēdijas galvenais iemesls ir jumta slodzes neizturēšana, ko izraisījuši vāji izveidoti savienojumi. Tiek norādīts, ka tērauda siju stiprinājumu vietas nav bijušas pietiekami labi savienotas, tērauda sijas savienotas ar neatbilstošām skrūvēm un bijis nepietiekams to skaits.

16:08 Sabrukušajam Zolitūdes lielveikalam tuvējo māju iemītnieki ar informatīvu lapiņu palīdzību joprojām mudina viens otru pārbaudīt kaimiņu dzīvokļus, lai noskaidrotu, vai kaut kur vēl nav palikuši bērni, kuru vecāki varēja būt gājuši bojā lielveikala gruvešos. Piektdienas rītā ap plkst. 5.00, saskaņā ar neoficiālām ziņām, glābēji atraduši kādu raudošu 4 gadus vecu meitenīti, kas mājās bija palikusi viena. Par viņas raudāšanu atbildīgajām iestādēm ziņojuši kaimiņi.

 

15:30  Ugunsdzēsējam glābējam Aleksandram Lācim, kas smagi cieta 21.novembrī, operācijas veikšanai ir nepieciešamas tieši III (B) Rh+ grupas asinis. Asinis jānodod tikai darba dienā (sākot ar pirmdienu, 25. novembri) tieši Austrumu klīniskās slimnīcas stacionārā «Gaiļezers», Sterilās intensīvās terapijas nodaļā, norādot - Aleksandram Lācim.

12:00 Kā novēroja LTV, ugunsdzēsēji neiet ēkā iekšā. Notikuma vietā atbraukusi tehnika, lai palīdzētu darbos sabrukušajā veikala ēkā.

Iepriekš Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone – Godmane skaidroja, ka darbi tiks veikti ar speciālu tehniku. Demontējot ēku, cilvēku dzīvības nebūs apdraudētas. Glābēji demontāžas brīdī būs nostāk no notikuma vietas, savukārt uz izdzīvojušajiem cerību vairs neesot. Tiek gan pieļauts, ka drupās izdosies atrast kādu bojāgājušo. „Mēs visu šo teritoriju esam pārbaudījuši un ceram tur neatrast nevienu bojāgājušo," saka Pētersone – Godmane.

11:10 Sociālajos tīklos parādījušās ziņas par ugunsgrēku Zolitūdes veikalā IKI, kas atrodas vairākus simtus metru no sagruvušā lielveikala MAXIMA. Ugunsdzēsēji apstiprina, ka esot dūmi un deguma smaka, taču viņi jau ir ieradušies notikuma vietā un lokalizējuši incidentu.

11:05 Zolitūdes traģēdijā dzīvību nav zaudējis neviens bērns, šodien intervijā LTV apstiprināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītājs Armands Ploriņš. Viņš sacīja, ka nelaimē ir cietis tikai viens bērns, kurš šobrīd turpina ārstēties Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā. Pārējo cietušo vecums ir 20 līdz 40 gadi.

24.11.2013.

23:06 "Jūs, kā vienmēr, pat mirušo sarakstu mēģiniet slēpt no sabiedrības, piesedzoties ar neesošu likumu," sociālajā tīklā Twitter raksta jurists Aivars Borokovs.

Par labu upuru vārdu publiskošanai tiek arī piesaukts Fizisku personu datu aizsardzības likuma 7.panta 5.punkts. Tas nosaka, ka personas datu apstrāde ir atļauta, ja tā nepieciešama, lai nodrošinātu sabiedrības interešu ievērošanu vai realizētu publiskās varas uzdevumus, kuru veikšanai personas dati ir nodoti pārzinim vai pārraidīti trešajai personai. Tiek norādīts, ka neviens likums neliedz publicēt bojā gājušo vārdus, bet gan gluži pretēji tie ir jāpublicē, lai kāds nevarētu izmantot šo cilvēku identitāti negodīgos nolūkos.

Turpretī aģentūra LETA piektdien, atsaucoties uz iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) padomnieci Daigu Holmu, vēstīja, ka Zolitūdē sabrukušajā lielveikalā Maxima bojā gājušo cilvēku saraksts netiks publiskots. To aizliedzot Fizisko personu datu aizsardzības likums. Atbildīgie dienesti un Iekšlietu ministrija šo jautājumu ir pārrunājuši un centušies maksimāli palīdzēt atrast cietušo un bojā gājušo tuviniekus.

22:13 Trešais nogruvums rāda, cik mēs tuvu bijām riska robežām,» Latvijas Televīzijai sestdienas vakarā atzina VUGD priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons.Viņš norādīja, ka glābēju dzīvības bija iemesls, kāpēc izlemts pārtraukt darbus «Maxima» gruvešos. «Dēļ tiem pāris desmitiem kvadrātmetru nav jēgas iziet uz risku,» viņš teica. VUGD pārstāvis gan atzina, ka visu laiku cilvēki strādājuši paaugstināta riska apstākļos. VUGD priekšnieka vietnieks arī norādīja, ka vairs nav cerību ēkā atrast dzīvos, jo starp gruvešiem brīvas telpas «praktiski nekur nav palikušas». Viņš arī pieļāva, ka vietās, kur vēl ir cilvēki, tie saspiesti jau uzreiz.

21:14 Gruvešos iestājies klusums, novēroja LTV. Gar ierobežojumiem arvien pulcējas daudz cilvēku, kas ietur klusuma brīžus. 

21:04 Rīgas Tehniskās universitātes eksperts Aigars Ūdris LTV saka, ka būs jāveic ne tikai laboratoriskās diagnostikas, bet arī kontroleksperimenti, lai noskaidrotu nelaimes iemeslus. 

20:00 Rīgas mēra preses sekretāre Olga Proskurova savā kontā soctīklā Facebook  aicina mediju pārstāvjus nemēģināt intervēt bojāgājušo tuviniekus bērēs un atvadīšanās ceremonijās. „Man zvanīja bojāgājušās sievietes radinieki. Un ļoti lūdza izdarīt tā, lai žurnālisti nefilmētu, nefotografētu un neuzdotu jautājumus atvadīšanās ceremonijās un bērēs. Nevaru nedalīties ar šo lūgumu,”  vēsta Proskurova.

19:59 Ziedot.lv projektam "Atbalsts 21. novembra traģēdijā cietušajiem" saziedoti jau 200 tūkstoši latu

19:28 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītājs Armands Ploriņš ar nožēlu konstatē, ka iespējas zem gruvešiem atrast vēl kādu izdzīvojušo līdzinās nullei.

Valsts policijas šefs Ints Ķuzis piebilst, ka pašlaik bez vēsts pazudušo cilvēku skaits ir samazinājies līdz septiņiem, bet tas nenozīmējot, ka visi šie cilvēki atrodas zem drupām un bojā gājušo skaits varētu būt arī mazāks. Pazudušo skaits dienas gaitā samazinājies, jo daļa cilvēku savus pieteikumus atsaukuši, jo jau sakontaktējušies ar saviem radiem un paziņām.

19.00 Glābšanas darbi šobrīd uz laiku ir apturēti. Tiks lemts, kad tos drošības apsvērumu dēļ, varēs turpināt, bet tas nebūs ātrāk kā rīt no rīta.

18:54 «Maxima» līdz pilngadībai materiāli atbalstīs bērnus, kuri Zolitūdes traģēdijā zaudēja vecākus. Bērniem līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai katru mēnesi tiks sniegts atbalsts vidējās mēnešalgas apmērā. Patlaban Latvijā tie ir 500 lati. Šāda summa ik mēnesi tiks pārskaitīta katram bērnam. Arī nodokļus par šo pabalstu sola maksāt uzņēmums.

18:45 Ikvienu, kuram neizdodas sazināties ar kādu savu tuvinieku un ir pamats bažām, ka šis tuvinieks varētu būt cietis ceturtdien Zolitūdē notikušajā traģēdijā, policija lūdz zvanīt uz tālruni 110.

18:31  Būvnieku speciālists, RTU pasniedzējs Aigars Ūdris no notikuma vietas: secinājumi ir tādi – ēkas iekšienē uzturēties ir acīmredzami bīstami.

18:30 Slimnīcās joprojām turpina ārstēties 23 traģēdijā Zolitūdē cietušie cilvēki. Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā Rīgā patlaban atrodas veikala „Maxima" jumta nogruvumā vissmagāk cietušie pacienti. Viņu stāvoklis dienas laikā nav īpaši mainījies.

LTV ekskluzīvs. Kolēģiem izdevies nofilmēt trešo nogruvumu

18:11 Trešā nogruvuma vietā neviens glābējs nav atradies - LTV apstiprina Sigita Pildava no Valsts policijas.

18:05 ZIŅO LTV: VUGD informē, ka īsi pirms 18.00 noticis jauns ēkas daļi nogruvums. Speciāli tas nav izraisīts un glābēji šobrīd veic apziņošanu, vai visi, kas strādāja ir uz vietas. Sākotnējā informācija liecina, ka glābējiem tur nav bijis jāatrodas. Atbraukušas jaunas neatliekamās palīdzības automašīnas.

18:00 Noticis trešais palikušā jumta nogruvums, šobrīd skopa informācija. Provizoriski - nevienam glābējam nebūtu bijis jābūt šai punktā

17:43 No drupām iznests 54. bojāgājušais.

LASIET ARĪ -  Lauztas abas rokas un kājas. Cilvēki raud. JAUNĀKIE FOTO no lielākās traģēdijas
Latvijas brīvvalsts vēsturē
-

17:39 Traģēdijā lielveikalā «Maxima» cietušo un viņu atbalstam «Ziedot.lv» ir saziedots jau vairāk nekā 191 000 latu.

17:38 VUGD: Pārmeklēšanai palikuši vēl 80m2, bet tie ir paši sarežģītākie...

17:30 Cilvēki ir šokā par blakus traģēdijas vietai esošajiem bodniekiem, kuri pacēluši cenas svecēm un puķēm. Veikals MEGO cenas divkāršojis.

17:20 Par apbedīšanas pabalstiem un kapu vietām informāciju var saņemt, zvanot pa tālruni 67105048 vai bezmaksas diennakts info tālruni 80005055

17:00 Visi sērojam par mūsu pašaizliedzīgajiem glābējiem. In Memoriam

Sergejs Ižiks,dzimis 1969.g, Vilnis Šteinītis dzimis 1977.g, Edgars Reinfelds dzimis 1988.g. 

16:45 Zolitūdes veikali sagruvušās «Maximas» tuvumā esot paaugstinājuši ziedu un sveču cenas, par to Latvijas Televīzijas septītajam kanālam teikuši traģēdijas vietā strādājošie brīvprātīgie. Iedzīvotāji sociālajos tīklos par to pauž sašutumu.

»Mego» veikalā ziedi un sveces kļuvušas pat divreiz dārgākas. Viņi saka – bizness. Nu, murgs kaut kāds!», LTV stāsta brīvprātīgais Jans.

16:30 Traģēdijā lielveikalā cietušajiem un viņu tuviniekiem saziedoti vairāk nekā 187 000 latu

16:21 Starp Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem ir arī divi Krievijas pilsoņi - vīrietis un sieviete, kuriem bija uzturēšanās atļaujas Latvijā. Ārlietu ministrijā to apstiprināja. Jau ziņots, ka traģēdijā dzīvību zaudējusi arī kāda Armēnijas pilsone.

15:37 Bojāgajušo skaits sasniedzis 53, apliecina Valsts Policijas priekšnieks Ints Ķuzis. Policija šodien saņēmusi vēl trīs iesniegumus par bezvēsts pazudušām personām, kuras vēl varētu atrasties Zolitūdes lielveikala drupās, līdz ar to kopumā šādu iesniegumu skaits sasniedzis 13.

12:59 Rīgas mērs Nils Ušakovs paziņojis, ka "Maxima" grausts tiks nojaukts un tālāk tiks lemts par iespēju aizliegt šajā vietā vispār kaut ko būvēt.

12:08 Pēc Valsts policijas informācijas pie "Maximas" stāv vēl 4 cilvēki, kuri gaida un cer, ka tiks iznests ārā viņu tuvinieks. Valsts policijā kopš ceturtdienas saņemti 10 iesniegumi par bezvēsts pazudušām personām, kuras vēl varētu atrasties Zolitūdes veikalā.

 

8:00 Šodien Rīgas Domā turpināsies aizlūgumi par Zolitūdes nelaimē cietušajiem un viņu ģimenēm. Rīgas Doma baznīcā plkst.12 notiks aizlūgumu svētbrīdis. Dievnams būs atvērts jau no plkst.10 visiem, kuri meklēs vietu, lai turpinātu lūgt par traģēdijā cietušajiem un viņu tuviniekiem.

7:43 Jau pirmās dienas laikā traģēdijā lielveikalā «Maxima» cietušo un viņu atbalstam «Ziedot.lv» ir saziedoti vairāk nekā 86 000 latu.

7:39 Zolitūdi agrā sestdienas rītā klāj bieza migla un arvien deg daudz svecīšu, tāpat darbojas brīvprātīgo punkts, sestdienas rītā ziņo Latvijas radio korespondente Anna Platpīre. Glābšanas darbiem klātienē seko vairāki desmiti cilvēku. Turpat blakus teritorijai stāv satiksmes autobuss, kurā cilvēki var apsēsties un sasildīties.

7:22 Pašreizējais Būvniecības likums ir parodija, speciālā, traģēdijai Zolitūdē veltītā raidījumā Latvijas Televīzijā, kritizēja būvinženieris Sergejs Meierovics.

7:00 Vēl viena mirusi sieviete no drupām iznesta īsi pirms plkst.6 rītā un uzreiz atpazīta. Divus bojāgājušos arvien nav izdevies atpazīt un policija aicina pa tālruni 110 ziņot par pazudušiem tuviniekiem, kuri ceturtdien varētu būt devušies uz veikalu Maxima Priedaines ielā.

00:15 Lauztas abas rokas un kājas. Cilvēki raud. JAUNĀKIE FOTO no lielākās traģēdijas
Latvijas brīvvalsts vēsturē
- SKATIET EKSKLUZĪVU FOTOREPORTĀŽU

22.11.2013.

23:55 Tuvinieki Zolitūdē tikuši pie silta plova, picām un adījumiem = ziņo portāls Lsm.lv . Ir sanestas elektriskās tējkannas un vārās ūdens, bet tā apjoms vēl ir nepietiekams. Ir daudz jauniešu brīvprātīgo, kas pašu spēkiem izveidojušu galdiņu. Otru galdu jaunieši dabūjuši arī no tuvējās skolas.

 

23:52  2 brīvprātīgās meitenes LNT Ziņām: nesīsim tēju un pīrāgus, cik ilgi vien vajadzēs. Palīdzība nāk no restorāniem un citām iestādēm.

23:45 Piektdienas vakarā plkst. 23 veikala Maxima sagrūšanā Zolitūdē dzīvību ir zaudējis 51 cilvēks. Tiesa, glābšanas darbi turpināsies līdz brīdim, kamēr tiks savākti pilnīgi visi gruveši, uzsver Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā. VUGD vadītājs Oskars Āboliņš pieļāva, ka darbi varētu tikt pabeigti sestdienas rītā vai pa dienu.

23:00 Vaira Vīķe-Freiberga: "Atrodamies tālu no Latvijas bet ļoti pārdzīvojam Rīgā notikušo šaušalīgo traģēdiju. Izsakām dziļāko līdzjūtību..."

22:35 Traģēdijā gan māti, gan tēvu zaudējis bērns, kurš traģēdijas brīdī nav atradies veikalā. Dramatiskā traģēdija liek raudāt Latvijas cilvēkiem. Par šo bērnu, kas zaudējis abus vecākus jau saņemts aizbildnības pieteikums. Viņu turpmāk audzinās bojā gājušā tēta brālis.

22:27  Labklājības ministrija un tās padotības iestādes piedāvā palīdzību traģēdijas upuriem. Cilvēki, kuriem nepieciešama palīdzība sestdien, 23.novembrī, no plkst. 10.00 līdz 16.00 var vērsties Rīgas Domes Labklājības departamentā, Baznīcas ielā 19/23, 1.stāvā. Papildus informāciju par iespējamo sociālo palīdzību un sociālajiem pakalpojumiem var saņemt, zvanot pa Rīgas Domes bezmaksas informatīvo tālruni 80005055 vai 67105048.

22:00 VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš: «Maxima» gruvešos vēl jāpārbauda aptuveni 350-400 kvadrātmetri. Glābšanas darbi vēl tiks turpināti vismaz līdz rītdienas rītam. Vispirms telpas ir jāatbrīvo no lielajiem betona paneļiem, kas jāizceļ ārā, tādēļ darbs norit diezgan gausi. Visvairāk bojāgājušo glābēji atrada tieši pie «Maxima» kasēm, kur atradās lūzuma zona starp pirmo un otro nogruvumu.

21:15 51 cilvēks miris Latvijas brīvvalsts lielākajā traģēdijā

Plkst: 20:36 Glābēji paplašina nožogoto zonu ap veikalu Zolitūdē, jo būvgružu kļuvis daudz vairāk. Tas bija nepieciešams, lai neapdraudētu apkārtējo drošību.

Plkst. 20:33 Veikalā zem drupām varētu būt vēl pieci cilvēki, Tviterī raksta Rīgas mērs Nils Ušakovs.

20:15 50 bojā gājušie. "Tas tiešām ir ārprāts" - saka rīdzinieki.

19:38 Ministru prezidents: Cietušajiem par ārstēšanos nebūs jāmaksā

19:30 49 bojāgājušie, vēsta telekompānija TV3

19.00 «France Presse»: Upuru ziņā šī ir trešā lielākā nelaime Eiropā gandrīz 20 gadu laikā

18:45 Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKL/SC) Latvijas Radio „Aktuālais temats" pavēstīja, ka par „Maxima" bojāgājušo suņiem un kaķiem, kuriem citu saimnieku nav, parūpēsies dzīvnieku patversme. Tomēr par dzīvniekiem rūpes var uzņemties arī jauni saimnieki.

18:31 Ap plkst. 18.00 piektdienas vakarā pie sagruvušās veikala „Maxima" ēkas pulcējas desmitiem cilvēku. Viņi turpina gaidīt glābēju darbu un cer, ka gruvešos vēl ir kāds dzīvs palikušais. Tomēr aizvien biežāk, kad izdodas atrast kādu cilvēku, viņu nes nevis uz ātrās palīdzības mašīnu, bet gan uz netālo telti, kur parasti nes cilvēku mirstīgās atliekas.

18:30 48 bojā gājušie.

17:10 47 bojā gājušie.

15:29 VALSTS POLICIJA: Pēc kameru ierakstiem esam izveidojuši cietušo iespējamo atrašanās vietu karti priekš glābējiem. Lai palīdzētu efektīvāk atrast cietušos, izmantojot veikala videonovērošanas kameru ierakstus, Kriminālistikas pārvaldes darbinieki ir izveidojuši karti, pēc kuras esam noteikuši aptuvenās vietas tirdzniecības centrā, kur īsi pirms nogruvuma bija atradušies apmeklētāji. Karti šobrīd izmanto glābēji. Joprojām aicinām atsaukties iespējamo cietušo tuviniekus, kuriem nav izdevies sazināties ar saviem radiem. Aicinām zvanīt uz tālruņa numuru 110 un nosaukt iespējamā cietušā datus un pazīmes – dzimumu, vārdu un uzvārdu, īpašas pazīmes, iespējamo apģērbu, kā arī atstāt savu kontaktinformāciju.

15:25 45 bojā gājušie.

15:20  Vienā no apsildāmajām teltīm pie Maxima bruņoto spēku kapelāni lauka kapelā sniegs morālu un garīgu atbalstu glābējiem, cietušajiem.

15:15 VUGD: Sērojam kopā ar mūsu bojāgājušo kolēģu Viļņa Šteinīša, Edgara Reinfelda un Sergeja Ižika ģimenēm,draugiem un kolēģiem

14:59 43 bojā gājušie.

14:45 42 bojā gājušie.

14:45 Zolitūdes traģēdijā bojā gājuši trīs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki - Rīgas reģiona pārvaldes 5.daļas komandieris kapteinis Vilnis Šteinītis, Rīgas reģiona pārvaldes 1.daļas inspektora dežurants (vada komandieris) virsleitnants Edgars Reinfelds un Rīgas reģiona pārvaldes 1.daļas ugunsdzēsējs glābējs kaprālis Sergejs Ižiks, vēsta VUGD.

Tikmēr portāls Nekropole.lv, atsaucoties uz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta datiem, informē arī par citu cietušo vārdiem. Saskaņā ar Nekropole.lv rīcībā esošo informāciju, tie ir:

-Vilnis Šeinītis, VUGD glābējs
-Sergejs Ižiks, VUGD glābējs
-Reinfelds, aptuveni 30-40 g.v.       
-Nezināma sieviete, aptuveni 50 g.v.               
-Nezināma sieviete, aptuveni 50 g.v.           
-Leonija Apsīte                 
-Olga Poluhina, 52.g.v.                
-Mihails Jesipenko, 54.g.v.               
-Nezināma sieviete, aptuveni 60 g.v.                      
-Marina Hitruka, 040264-                      
-Aldis (uzvārds nezināms), aptuveni 40 g.v., veikala menedžers 
-Dāvids Indriksons, 260979-                      
-Nezināma sieviete, aptuveni 40 g.v.                      
-Santa Pavelko, 130571-                      
-Ēriks Černenoks, 230158-                      
-Jānis Kadmanis, 120155- (tēvs)                      
-Svetlana Novikova, 270237-                      
-Daina Kadmane, aptuveni 25-30 g.v. (meita)                      
-Gaļina Fadejeva, 010657-                      
-Tamara Guseva, aptuveni 50 g.v.                      
-Nezināma sieviete, aptuveni 30 g.v.                     
-Nezināma sieviete, aptuveni 50 g.v.                     
-Nezināma sieviete, aptuveni 50 g.v.                      
-Nezināms vīrietis, aptuveni 60 g.v.                      
-Valentina Troicka, aptuveni 60 g.v.                     
-Nikolajs Novikovs, aptuveni 60 g.v.       
-Nezināma sieviete, aptuveni 50 g.v.
Nezināma sieviete, aptuveni 45 g.v.                        
-Nezināma sieviete, aptuveni 50 g.v.                        
-Ina Skrinda                
-Ņina Nezināma, aptuveni 40 g.v., kasiere            
-Tamara Aleksandrova, aptuveni 25 g.v.                        
-Nezinma sieviete, 30 g.v.
-Edvins Bonuss, 210361-       

14:40 Maxima veikals tika atklāts 2011.gada 3.novembrī, bet novembra sākumā ēkai beidzās būvnieku dotās garantijas termiņš, tādēļ vēl tikai pirms divarpus nedēļām, 5.novembrī, celtnieki kopā ar īpašniekiem pārbaudīja ēkas tehnisko stāvokli, teikts "Maxima" paziņojumā medijiem
14:37  Latvijā izsludinātas sēras.  2013.gada 23., 24. un 25. novembrī Latvijas valsts karogs paceļams sēru noformējumā. 25. novembrī 10:00 visā Latvijas teritorijā notiks trīs minūtes ilgs klusuma brīdis upuru piemiņai.

14:31 Diemžēl jau 40 upuri.

14:16 Traģēdija līdz šim prasījusi 38 cilvēku dzīvības, ziņo LTV.

14:08  "Maxima Latvija" solījusi segt rehabilitācijas, tālākās ārstēšanas un medicīnisko izmeklējumu izmaksas visiem Priedaines ielas traģēdijā cietušajiem.

13.31 Pašlaik būvnieki nevar pateikt konkrētus notikušā iemeslus vai aizdomas, ko varētu izvirzīt kā prioritāti. Arī atbildību neviens no būvniecībā iesaistītajiem neuzņemas. Jumta pieļaujamā slodze bija 1,5 tonnas uz kvadrātmetru. Projektējot objektu, šajā gadījumā bija veikti aprēķini, bet ne jumta slogošana.

13.30 Zem gruvešiem Maximā vēl varētu būt ap 40 cilvēkiem. Info no novērošanas kamerām.

12:15 33 bojā gājušie, 38 ievainotie

Plkst.11.39 Traģēdijas upuru kļūst aizvien vairāk - nu jau 32 bojāgājušie.

 Plkst. 10.02 Ap 600 cilvēkiem strādā pie "Maxima" traģēdijas seku likvidēšanas, no tiem 200 ir ugunsdzēsēji-glābēji, informēja VUGD pārstāve.

Plkst. 10.00 Kopumā bojāgājušo skaits ir 26 cilvēki.

9:58 Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite: Sincere condolences to and the families of victims of the tragic accident in .

9.45 Zolitūdē veikalā gājuši bojā 25 cilvēki, informē LTV.

9.36 Labklājības ministrija: Aicinām pārbaudīt, vai kaimiņu dzīvokļos nav bērni, kas palikuši bez pieaugušo uzraudzības. Šādos gadījumos jāzvana glābējiem 112.

9.33 "Gribēju izteikt dziļu līdzjūtību visiem cietušajiem un tuviniekiem. Pirmajās stundās pēc šādiem dramatiskiem notikumiem ir svarīgi atbalstīt cilvēkus, būt blakus cilvēkiem", LTV saka Psihiatru asociācijas vadītājs Elmārs Tērauds.

9.22 Ziņas no TWITTER: Radio Balkom ēterā šoferis pastāstītāja, ka viņš tikai viens atveda 48 tonnas bruģa, kurš tika uzkrauts uz jumta.

9.20 Naktī no gruvešiem izglābti 40 cilvēki.

9:10 Notikuma vietā turpinās glābšanas darbi. Glābēji izmanto ne tikai motorizēto tehniku, bet arī rokām un lāpstām cenšas attīrīt milzīgo gruvešu kaudzi, lai nesavainotu iespējamos cietušos.

9:00 Glābšanas darbu teritorija ir ārkārtīgi plaša un nobrukušo konstrukciju celšana notiek ļoti lēni un rūpīgi, jo tā līdzinās sava veida kāršu namiņam - līdz ko tiks nepareizi pacelts kāds no nobrukušajiem blokiem, tā pastāv risks, ka varētu nokrist citi paneļi.

8:58 Veikala Maxima traģēdija laupījusi dzīvību 21 cilvēkam.

8:50  Gan valsts prezidents Andris Bērziņš, gan iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis pauda pārliecību, ka valstī būtu jāizsludina sēras.

8:27  Pulksten septiņos glābēji tika  izsludinājuši klusuma pauzi – izslēguši visu tehniku un glābēji zvanījuši uz to pazudušo cilvēku telefoniem, kuri varētu būt zem drupām. Rezultāti ir, tika  saklausīti vairāki signāli.  Iepriekš glābēji arī naktī uz piektdienu izsludināja klusuma pauzi un apturēja tehnikas darbu. Arī tas devis rezultātus.

8:11 Pie lielveikala ieradies 5. ceļamkrāns, kas spēj pacelt 300 tonnu smagas kravas un veic īpaši sarežģītas darbības būvkonstrukciju un lielo gružu novākšanā. Darbu turpina arī pārējie ceļamkrāni.

8:09  "Ir ļoti smagi psiholoģiski strādāt," - LTV stāsta VUGD pārstāve Inga Vetere. Zem drupām ugunsdzēsēju vairs nav.

7:53 Atgādinām: informāciju par cietušajiem joprojām iespējams uzzināt, zvanot pa tālruņa numuriem 67375459, 67337813 vai 25617442. Krīzes centra "Skalbes" psihologu diennakts atbalsta dienesta nr. 27722292.

7:51  Mediķi norāda, ka nakts garumā notikuma vietā strādājušas  24 brigādes. Līdz plkst. 6.00 slimnīcās nogādāti 28 cietušie no negadījuma vietas. Ir bijuši arī cietušie, kas paši vēlāk ieradušies slimnīcās. Mediķi norāda, ka par vairāku cilvēku dzīvībām ārsti vēl turpina cīnīties slimnīcās.

7:38 Traģēdijā miruši 18 cilvēki - ziņo Latvijas Televīzija

7:34 Zem drupām atrasts 17. bojāgājušais

7.12 Pie veikala pulcējušies ap 25 cilvēkiem, kuri tur pavadījuši visu nakti. No notikuma vietas pie viņiem ik pa brīdim iznāk kāds glābējs, lai pavēstītu jaunāko informāciju par cietušajiem. Cilvēki, kuri nespēj tikt galā ar savām emocijām, paiet malā, novēroja LTV.

7:03 Sabrukušajā lielveikalā līdz šim atrasti 16 bojāgājušie.

6:59 Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Ingus Vircavs solīja pārbaudīt tos objektus, ko būvē atbildīgā būvkompānija "Re&Re", kā arī pasūtīt ekspertīzi konkrētajā objektā un izvērtēt būvprojekta saskaņošanas procedūru.

4:25 Ceturtdienas vakarā Zolitūdē sabrukušā lielveikala Maxima drupās dzīvību zaudējuši trīs ugunsdzēsēji.

3:00 Veikala Maxima drupās atrasts vēl viens bojāgājušais. Cietušo skaits pieaudzis līdz 36 cilvēkiem.

1:58 Lai lemtu par turpmāko rīcību saistībā ar sagruvušo lielveikalu Maxima, piektdien plkst. 9 Rīgā, Ministru kabineta ēkā, notiks Krīzes vadības padomes sēde. Sēde sasaukta, lai vienotos, kāda nepieciešama valdības un iesaistīto dienestu turpmākā darbība.

1:49 Ir atvests nožogojums, ko norobežot teritoriju. Ieradies arī ceturtais ceļamkrāns; palēnām tas sāk kārtoties darbam, lai celtu ārā betona blokus. Kustība lēna, bet pārdomāta. Glābēji nelielās grupās iet iekšā un ārā uz maiņām. 1:30 Pie Maxima uzslieta telts, kur tiek koordinēti glābšanas darbi, novērojusi Latvijas Televīzija. Notikuma vietā vairs nav tik lielas trauksmes, samazinājies arī interesentu skaits. Tomēr glābšanas darbi notiek rūpīgi ar rokām, lai paceļot kādus blokus nesavainotu kādu cilvēku.

1:09 Latvijas Radio vēsta, ka naktī traģēdijas vietā jau izskatās kā jaunbūvē, jo gruveši tiekot stumti malā. Tomēr liels apjoms gruvešu vēl joprojām ir nu jau bijušā veikala teritorijā. Aizvien nav zināms, cik cilvēku atrodas zem drupām. Glābēji turpina norādīt, ka darbs ir ļoti bīstams, savukārt kāds policists, kurš apsargājis notikuma vietu, atzinies, ka tik lielu traģēdiju, viņš vēl nav redzējis.01:01 VUGD ziņo - Uz plkst. 00:36 izglābti 35 cietušie un seši cilvēki gājuši bojā.

01:00 Pēdējās pusstundas laikā no sabrukušās ēkas ir iznesti un hospitalizēti vēl divi cietušie.01:00 Normunds Stafeckis, NBS pārstāvis - Notikuma vietā strādāja vairāk nekā 100 karavīri. Palīdzību piedāvā Latvijas kaimiņvalstis.

Plkst. 00:51  Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis Latvijas Televīzijai norādīja, ka patlaban norit pirmo liecinieku pratināšana. Ministrs atgādināja, ka notikuma vietā strādā paliels skaits glābēju, kas ir pietiekami ekipēti. Viņš atzina, ka darbi turpināsies piektdien. Ministrs atteicās paust traģēdijas iespējamos cēloņus, taču jau konkrētākus notikušā apstākļus varēs izvērtēt piektdienas rītā, kas Krīzes vadības padomes sēdē tiks izskatīti ziņojumi par notikušo.

Plkst. 00:25 Gājis bojā vēl viens ugunsdzēsējs. Šī ir ārkātīgi smaga nakts, vēsta VUGD ieraksts Twitter kontā.

Plkst. 00:21 Joprojām nav precīzu ziņu, cik daudzi cilvēki cietuši traģēdijā lielveikalā Rīgā, taču glābēji lēš, ka izglābti  vairāk kā 30 cietušie.

Plkst. 00:12  Pēc Latvijas Televīzijas novērojumiem pirmie ievainotie un mirušie, ko atraduši glābēji, nav atradušies visvairāk cietušajā ēkas daļā. Tai vēl klāt glābēji nav tikuši. Pēc aculiecinieku sacītā, visvairāk cietusi tā veikala daļa, kur var iegādāties maizi un pienu. Šobrīd ir noārdīta visa veikala priekšējā siena, lai glābēji redzētu, kas ir tālāk. Visa teritorija plaši izgaismota.

Plkst. 00:05 Ārvalstis piedāvā Latvijai palīdzību, pirmkārt ar tehniku. Iekšlietu ministrs saka: mazās platības dēļ nevaram vairs šai laukumā papildus tehnikas vienības pieņemt.

 

Plkst. 23:59 Maximas apsargs darbiniekiem lūdzis, lai paliek savās darbavietā pat trauksmes signāla laikā - LTV intervijā apgalavo Narvesen pārdevēja 

Plkst. 23:57 Ap sešiem vakarā veikālā bijusi trauksme - 10-15 minūtes skanējis dobjš ārkārtas signāls, bet daudzi cilvēki nav paklausījuši brīdinājumam un palikuši veikalā. Daļa ļaužu bija devušies ārā, dzirdot evakuācijas trauksmes aicinājumu, tomēr liels īpatsvars palicis lielveikalā.

Plkst. 23:49 Dombrovskis apmeklējot notikuma vietu, secinājis, ka glābējiem un mediķiem pietiek ekipējuma un citu līdzekļu, lai veiktu glābšanas darbus.

Plkst. 23:24. Glābēji lēš, ka darbi turpināsies vairākas stundas. Patlaban darbojas trīs ceļamkrāni un cenšas kustināt konstrukcijas. Taču tas ir jādara ļoti uzmanīgi, jo var savainot kādu no gruvešos esošajiem. Arī glābējiem darbs aizvien ir bīstams. Latvijas Radio atgādina, ka uz ēkas jumtas bija gan 30 tonnas melnzemes, kas bija piesūkusies ar ūdeni. Tāpat uz jumta atradās būvmateriāli.

Premjers Valdis Dombrovskis („Vienotība") piektdien ir sasaucis Krīzes vadības padomes sēdi, kas lems, kā palīdzēt cietušajiem un ko darīt, lai turpmāk līdzīgas tradīcijas neatkārtotos.

Plkst. 23:23 Neatliekamās medicīniskās palīdzības pārstāve Ilze Bukša atzīmēja, ka dažiem no cietušajiem, kas jau aizvesti uz kādu no Rīgas slimnīcām, traumas ir bijušas ļoti smagas, savukārt citiem salīdzinoši vienkāršākas. Viņa atzina, ka pagaidām nav problēmu ar asins krājumiem, taču ārsti būtu priecīgi par ikvienu jaunu asins donoru.Plkst. 22:55 Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC), kurš traģēdijas dēļ pārtraucis atvaļinājumu, norāda, ka traģēdijas cēlonis varēja būt būvniecības drošības noteikumu neievērošana. Viņš sarunā ar Latvijas Radio pieļāva, ka būvmateriāli, kurus bija domāts izmantot apzaļumojuma ierīkošanai, bija novietoti nepareizi. Proti, tie bijuši novietoti vienuviet, turklāt nevis uz nesošajām konstrukcijām, bet citviet.

 

22:50 Uz darbu izsaukti papildus speciālisti Rīgas  slimnīcās: ķirurgi, traumatologi, anesteziologi gatavi veikt ārkārtas darbu, operāciju zāles ir gatavas uzņemt pie nepieciešamības cietušos. Asinis pietiek, tomēr iedzīvotāji aicināti ziedot vēl.

22:40 Par sprādziena troksni varētu būt noturēts milzu spiediena rezultātā radušais plīstošu stiklu troksnis, tā eksperti.

22:38 Negadījumā veikalā Maxima četri bojāgājušie, 27 ievainotie. Diviem slimnīcās ievestajiem veikta intensīva terapija, bet visu stāvoklis ir stabils. Ķirurgi, traumatologi, anesteziologi gatavi veikt ārkārtas darbu, operāciju zāles ir gatavas uzņemt pie nepieciešamības cietušos.

22:37 Kopā smagi cietuši jau septiņi glābēji. Viens gājis bojā.

22:30 Lai ātrās palīdzības brigādes ar smagi cietušajiem vēl ātrāk nokļūtu uz slimnīcām, tās eskortē Valsts ceļu policijas ekipāžas ar ieslēgtām sarkanām bākugunīm un speciālajiem skaņas signāliem.

 

22:14 Stāvlaukumā gaida vēl piecas ātrās palīdzības brigādes, lai uzņemtu glābēju atbrīvotos.

22:12 No veikala iznesti kārtējie cietušie, kuri ar reanimācijas brigādi aizvesti uz slimnīcu.

 

21.48 Maxima Zolitūdes projekts paredzēja: "Veikala jumts iecerēts apzaļumots, ekspluatējams un izmantojams dzīvojamās mājas iedzīvotāju atpūtas vajadzībām un bērnu spēļu laukumam, piekļūšana paredzēta no dzīvojamās ēkas otrā stāva kāpņu telpām. Pagrabstāvā izvietotas tirdzniecības centra un dzīvojamās ēkas tehniskās telpas, kā arī autostāvvietas ēkas iedzīvotājiem".

21:45 Atgādinām: lai noskaidrotu, uz kuru slimnīcu aizvesti cietušie, zvaniet  67337813 vai 25617442 NMPD.

21:44 Iebrukušo veikalu Maxima projektēja arhitektu birojs "Kubs", kurā strādā arhitekti Zane Kalinka, Andris Kalinka un Juris Lauris.

21:42 Uz veikala jumta, kā arī pie veikala bijušas savestas ap 30 tonnu smilšu, kas lietus laikā palikušas smagākas.

21: 39 Rīgas mērs uzdevis būvvaldei piektdien uzsākt ārpuskārtas pārbaudi visos objektos, kurus pašreiz būvē Zolitūdes veikala Maxima rekonstruētājs, slavenais būvuzņēmums Re&Re.

21:32 Ievainoto cilvēku skaits ievērojami palielinājies. Vismaz 50 ievainoto, no tiem puse smagi cietuši.

21:29 Policija un mediķi joprojām netiek ielaisti ēkā. Glābēji prognozē, ka darbi būs vēl ļoti ilgi. Latvijas Radio vēsta, ka notikuma vietā ieradušies ceļamkrāni, lai palīdzētu pārcilāt drupas. Ātrās palīdzības brigādes ierodas arvien klāt, bet prom nebrauc, acīmredzot, gatavojoties iespējamajiem darbiem pēc drupu novākšanas.

21:23 Rīgas mērs Nils Ušakovs soctīklos paziņo, ka pārtrauc atvaļinājumu un meklē iespējas visātrāk atgriezties Rīgā.

21:22 Sagruvušajā ēkā vēl varētu būt vēl ap 50 cilvēki, atkārtoti saka Rīgas vicemērs Andris Ameriks. Ēkai uz jumta būvēts ziemas dārzs, vesta zeme un jumts, iespējams, nav izturējis slodzi. Sprādziens nav bijis - uzsver vicemērs.

21:15 Aculiecinieki stāsta par aizdomīgām skaņām pirms veikala «Maxima» konstrukciju sabrukšanas.

21:12 Iebrukušā «Maxima» veikala būvkonstruktors pieļauj, ka uz jumta varētu būt sakrauts par daudz materiālu. Viņš noliedza iespējamību, ka projektā paredzētā jumta apzaļumošana varētu būt jumta sabrukšanas iemesls. Viņš noliedza iespējamību, ka projektā paredzētā jumta apzaļumošana varētu būt jumta sabrukšanas iemesls.

21:11 Negadījumā, kas šovakar notika Zolitūdē, veikalā «Maxima», gājuši bojā četri cilvēki, viens no viņiem ir ugunsdzēsējs, apstiprina iekšlietu ministra Riharda Kozlovska padomniece Daiga Holma.

Plkst.21.10 Uz traģiskā notikuma vietu devies arī premjers Valdis Dombrovskis un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Plkst. 21.00 Rīgas vicemērs Andris Ameriks norāda, ka Rīgas domē būs ārkārtas apspriede par notikušo nelaimi un tās cēloņiem. Cietušo radiniekiem palīdz krīzes centrs „Skalbes", kā arī uz vietas strādājošs palīdzības centrs. Gruvešus palīdz novākt arī "Rīgas mežu tehnika".

20:59 Notikuma vietā ieradušās ļoti daudz smagās tehnikas vienības - traktori, evakuatori un buldozeri. Strādā arī Nacionālo bruņoto spēku vīri, kas palīdz glābšanas darbos.

20:57 Glābēji ar rokām atrok drupas, jo joprojām grūti kaut kam tikt klāt.

20:56 Telefoni, kur var saņemt informāciju par cietušajiem, ir 67337813 un 25617442.

20:53 Inga Vetere Latvijas Televīzijai ar asarām acīs paziņo, ka bojā gājis ugunsdzēsējs.

20:43 Stradiņos nogādāti jau 30 cietušie ar dažāda rakstura traumām, viens ir cietis smagāk. Ārsti strādā paaugstinātā gatavībā - ir gatavi uzņemt jaunus cietušos. Ziņa par sprādzienu nav apstiprināta.

20:42 Andris Ameriks norīkojis lielāko daļu Rīgas Pašvaldības policistus palīdzēt glābējiem atbrīvot zem drupām esošos cilvēkus.

20:30 Cietuši arī pieci glābēji. Pa ēkas noliktavas daļu glābēji sāk nest ārā cietušos.

20:25 Rīgas vicemērs noliedz, ka bijis sprādziens. Pēc Amerika rīcībā esošās informācijas tas bijis jumta nogruvums, kas sācies veikala ziemas dārzā, pēc kā jumts sagruvis pilnībā kā kāršu namiņš.

20:21 Glābšanas darbos iesaista arī Militāro policiju, kas regulēs ar skaņas un gaismas signāliem satiksmi. Tāpat brauc jau kinologi, kas ar suņiem palīdzēs meklēt drupās iesprostotos.

20:19 Tirdzniecības kompleksu, kurā telpas izmantoja «Maxima» attīstījis uzņēmums «Homburg», bet būvējusi būvkompānija RE&RE. Veikala ēka Zolitūdē, Priedaines un Anniņmuižas ielu krustojumā pabeigta 2011.gada nogalē. Ar «Homburg» pārstāvjiem nav izdevies sazināties, savukārt «Maxima Latvia» pārstāvji komentāru solīja sniegt vēlāk.

20:18 Tiek zāģēti apkārt esošie koki, lai glābēji ar pacēlāju varētu piekļūt iegruvušajam jumtam.

20:17 Pēc VUGD ziņām, negadījuma laiks ir tāds, kad veikalā parasti ir daudz cilvēku, kas iepērkas pēc darba dienas. Pašlaik dzirdamas zāģu skaņas, kur glābēji cenšas tikt klāt drupās iesprostotajiem.

Noskaidrots, ka jumts brucis divreiz. Viens ugunsdzēsējs aizvests uz slimnīcu.

20:15 Policija ap nelaimes notikuma vietu ir slēgusi satiksmi privātajam transportam, atļaujot braukt tikai sabiedriskā transporta līdzekļiem.

20:13 NMPD aicina iedzīvotājus, kuri vēlas interesēties par, iespējams, nelaimē cietušajiem tuviniekiem:

Telefons, kur var saņemt informāciju par cietušajiem, ir 67375459.

Plkst.20.00 Šodien ap plkst.16,00 jau bijusi trauksme. Tā bija saistīta ar to, ka blakus ēkai notiek celtniecība. Jauns projekts. Neoficiāla informācija. Tur šodien notika apzaļumošanas darbi.

Plkst.19.59 Latvijas Radio vēsta, ka dzīvības, sagrūstot veikalam, zaudējuši divi cilvēki, bet 15 cietuši. Viņi pārsvarā ir Rīgas Stradiņu slimnīcā, tomēr daļa atrodas citās slimnīcās. Cietušo vidū ir arī viens bērns, kas atrodas bērnu slimnīcā. Neilgi pirms plkst. 20.00 no veikala iznests arī kāds ugunsdzēsējs, kurš palīdzot, likvidēt sekas, pats cietis. Kopumā cietuši vismaz pieciugunsdzēsēji. Kāda pārdevēja, kas ceturtdien veikalā "Maxima" nav strādājusi, uzsver, ka jau trešdien un ceturtdien skanējusi signalizācija, kas brīdinājusi par nelaimi. Tomēr viņiem kā darbiniekiem neviens neko nav paskaidrojis. Pēdējo reizi sirēna iedarbojusies ap 16.00 ceturtdien - divas stundas pirms nelaimes. Kāds aculiecinieks Latvijas Radio norādīja, ka skats ir bijis šausmīgs, jo bijusi izgāzta frontālā jeb priekšējā siena un pēc sabrukuma savās vietās vien palikuši balsti. Rīgas vicemērs Andris Ameriks, kurš atrodas notikuma vietā saka, ka sagruvušā veikala telpās varētu būt ap 50 cilvēku.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [124] ››
Kristina! 25.11.2013 11:42
Gribās raudat un vienlaikus dusmoties jo uzzinot ka ģimenēm kurām aizgajis bojā tuvs cilveks izmaksās kompensaciju 10000 latu-Tas ir smieklīgi;Cilveka dzīvība maksa tikai 10000 ls.Uz lēto matrialu un haltūristu reķinu x cilveki ir ieguvusi no šī veikala miljonus.Es uzskatu ka tiem kas ir vainīgi ir jakonfisce viss un jāsēž līdz mūža galam.Un izmaksai cietusajiem ir jabūt ne mazākai ka 1000000 latu.Un tas vel ir par maz.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss