Šoks. Kāpēc latviešu policisti atdod savu auto bandītam un paši to vēlāk sašauj?

Milzu rezonansi sabiedrībā raisījis Rēzeknes bruņotā laupītāja gadījums.

Šoks. Kāpēc latviešu policisti atdod savu auto bandītam un paši to vēlāk sašauj?
Komentāri[124] 24.08.2013 13:09

Sabiedrība ir sašutusi. Jau pirms kāda laika plašu rezonansi izraisīja gadījums, kad Talsu policijas vienība dzinās pakaļ kādam likumpārkāpējam, bet to
neaizturēja
. Policistiem Talsu pusē ilgāku laiku neizdevās apturēt bēgošo un viņi pieņēma lēmumu nevis iesaistīt papildspēkus, bet mest plinti krūmos...

Šai nedēļas nogalē Rēzeknē pēc pakaļdzīšanās avarē bruņots laupītājs, kurš vada zagtu auto. Policija to it kā aiztur, bet viņš ir tik rafinēts, ka iekāpj operatīvajā trafarētajā automašīnā un aizdzen to. Vēlāk paši policisti bezpalīdzībā sašauj paši savu auto, bet bēglis tomēr ar to aizbēg.

Rodas daži jautājumi. Vai policijas ekipāža rīkojās atbildīgi un profesionāli? Vai Rēzeknes reģionā tiešām nekad "nekas tāds" nenotiek un operatīvie darbinieki nemaz nav tam gatavi? Vai varam justies droši valstī, kur viens bandīts ir gudrāks, veiklāks un viltīgāks par diviem bruņotiem un apmācītiem likumsargiem?

Vai Valsts policijas šefs izvērtēs šo situāciju un pārbaudīs iesaistīto darbinieku rīcības adekvātumu?

Aicinām lasītājus izteikt savu viedokli komentāru sadaļā. Lūdzam iztikt bez rupjībām un naida.

Uzziņai:

Piektdien Rēzeknes pusē aizdomās par bruņotas laupīšanas veikšanas sākta 1965.gadā dzimušā Ralfa Tokaho meklēšana. Viņš 23.augustā ap plkst.17 bija iegājis kādā autoservisā Rēzeknē, kur piedraudējis ar ierocim līdzīgu priekšmetu, apgrieztu medību bisi, sasējis servisa darbinieku un nolaupījis automašīnu «Audi Q7».

Brīdi vēlāk šo automašīnu pilsētā, būtiski pārkāpjot atļauto braukšanas ātrumu, konstatēja Ceļu policijas ekipāža, bet autovadītājs nepakļāvās policijas darbinieku likumīgajām prasībām, uzsāka bēgšanu, netika galā ar automašīnas vadību un avarēja.

Avārijas vietā noziedznieks, izmantojot situāciju un piedraudot ar ierocim līdzīgu priekšmetu, nolaupīja policijas automašīnu un turpināja bēgšanu ar trafarēto automašīnu. Policijas darbinieki, pielietojot ieroci, sašāva trafaretajai automašīnai riepas un aizmugurējo stiklu, bet noziedznieks aizbēga. Tika izsludināta noziedznieka meklēšana, piesaistīti papildspēki.

Nolaupīto policijas automašīnu cita policijas ekipāža notvēra jau ārpus pilsētas uz autoceļa «Rēzekne-Balvi», bet noziedznieks iebēga mežā. Tobrīd pie viņa vairs ieroča vai tam līdzīga priekšmeta nebija, tādēļ tiek pieļauts, ka pa ceļam bēglis no ieroča ir atbrīvojies.

Visu vakaru un nakti Rēzeknes pusē policija veica plašu meklēšanas operāciju, piesaistot arī Valsts Robežsardzes darbiniekus, Robežsardzes helikopteri, ar dienesta suņiem tika pārmeklēta plaša teritorija. No aculiecinieku liecībām izriet, ka visticamāk Ralfs Tokaho ir devies Krievijas robežas virzienā un, ka viņš vairs nav bruņots.

Šorīt aktīvās meklēšanas operācija «Slazdi», kas paredzēja plašus meklēšanas pasākumus un pastiprinātu autotransporta kontroli uz ceļiem, ir apturēta un noziedznieka meklēšana turpinās, izmantojot operatīvās metodes.

Policija norāda, ka Ralfs Tokaho iepriekš ir vairākkārt tiesāts par bruņotām laupīšanām un pēdējo reizi no ieslodzījuma atbrīvojies šā gada pavasarī, kur par 17 laupīšanu epizodēm izcieta 6,5 gadus ieslodzījuma.

Rūpīgi analizējot viņa psiholoģisko portretu un ierasto noziegumu izdarīšanas rokrakstu, jāsecina, ka viņš ir vienpatis, laupīšanas pastrādājis viens, piedraudot ar vardarbību, bet līdz šim to nekad nav pielietojis. Iepriekš, draudiem viņš izmantojis nazi, nevis ieroci. «Arī tas, ka vakar bēgšanas laikā bēglis neizmantoja ieroci, var liecināt, ka arī šoreiz psiholoģiski viņš varētu nepārkāpt robežu un nekļūt vardarbīgs. Visticamāk, viņš no ieroča jau ir atbrīvojies,» klāstīja Pildava.

Valsts policija turpina Ralfa Tokaho intensīvu meklēšanu.

Policija aicina iedzīvotājus būt vērīgiem, neuzņemt automašīnās stopētājus un lūdz nekavējoši vērsties policijā par jebkuru aizdomīgu vīrieti, zvanot pa tālruni 110, 112 vai 64603500. Iedzīvotāji aicināti ziņot par jebkādu informāciju, kas varētu palīdzēt izmeklēšanā.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [124] ››
eva 02.09.2013 23:44
Gada cilveks-Ralfs Tokaho...Latvijas top 3 1-Ralfs Tokaho 2-Huli bloda netira????? 3-

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss