Slavenības piedalīsies miega eksperimentā

Naktī no 26. uz 27. septembri dziedātāja Aija Andrejeva, radījuma BB Brokastis vadītājs Ufo, mūziķis Andris Kivičs un tirdzniecības kompleksa Spice direktore Iveta Lāce kļūs par miega eksperimenta dalībniekiem.

Slavenības piedalīsies miega eksperimentā
Komentāri Bilžu galerija[8] 25.09.2012 11:49

Pirms naktsmiega slavenībām pie ķermeņa tiks piestiprināts īpašs miega diagnosticēšanas aparāts, kas no rīta, eksperimenta dalībniekiem mostoties, uzrādīs datus par viņu miega kvalitāti.

Lai iegūtu pilnīgu priekšstatu par miega kvalitāti, iegūtos datus ar datorprogrammas palīdzību analizēs miega ārsti. Rezultāti ļaus novērtēt katra eksperimenta dalībnieka miega struktūru, efektivitāti, kvalitāti un izmaiņas. Pirms eksperimenta nakts katrs tā dalībnieks konsultēsies ar miega ārsti – psihiatri Iju Cimdiņu, kura centīsies izzināt emocionālā stāvokļa un citu faktoru saikni ar miega kvalitāti.

Ārste uzskata, ka miega problēmas īpaši skar sabiedriski aktīvus cilvēkus un publiskas personas, kuras bieži uzstājas publikas priekšā un daudz tiek vērtētas: „Ja runājam par tādu profesiju pārstāvjiem kā dziedātāji, uzņēmumu vadītāji un aktieri, tad skaidrs, ka šie cilvēki saskaras ar augstu stresa līmeni ikdienā. Eksperimentā būs interesanti novērtēt, kā publiskā dzīve ietekmē mūsu eksperimenta dalībnieku miegu.”

Miega eksperimenta rezultāti tiks prezentēti Miega dienu atklāšanas pasākumā 27. septembrī plkst. 12.00 Spice Home 2. stāvā. Miega dienas, kas notiks no 28. līdz 30. septembrim, organizē Spice Home sadarbībā ar Miega slimību centru un Veselības centru 4, lai pievērstu uzmanību miega problēmām, ar ko saskaras lielākā sabiedrības daļa. Miega dienu laikā ikviens varēs saņemt bezmaksas ārstu konsultācijas, veikt miegainības pārbaudes un piedalīties dažādās aktivitātēs, kas paredzētas visai ģimenei.

Miega dienu atklāšanas pasākuma viesi varēs izmēģināt miega terapijas aparātus un konsultēties ar ārstiem, piedalīties CSDD organizētajā testā, kura nolūks ir noteikt autovadītāju risku iemigt pie auto stūres, baudīt Aijas Andrejevas muzikālo priekšnesumu, uzkodas un dzērienus. Pasākuma vadītāja lomā iejuties ētera cilvēks Ufo.

Kā atzīst dziedātāja Aija Andrejeva, miegs viņai pēdējos mēnešos ir aktuāla problēma, tāpēc viņa ar prieku piedalīsies eksperimentā, lai noteiktu, cik kvalitatīvs ir viņas miegs: „Tuvojoties mana koncertuzveduma Grāmatzīme ciklam pa Latvijas pilsētām, dzīvoju ļoti saspringtā režīmā. Mēģinājumi un tikšanās nereti ieilgst līdz vēlam vakaram, taču agri no rīta jābūt labā formā. Miega eksperimentā gribu noskaidrot, kā saspringtais režīms ietekmē manu organismu, jo zinu, ka laba veselība ir cieši saistīta ar labu miegu.“

Mūziķis Andris Kivičs smejas, ka viņam miega eksperiments palīdzēs noskaidrot, cik sabojāts ir viņa miega režīms: „Mans dzīves ritms dalās divos posmos. Ir periodi, kad aktīvi sportoju – vismaz trīs reizes nedēļā skrienu krosu, eju uz ielu vingrošanu un trenažieru zāli. Bet tad šo aktīvo posmu nomaina koncertturnejas, kad uzstājos pārsvarā pa vakariem un gulēt eju vēlu vakarā vai agri no rīta. Protams, tas ļoti atsaucas uz miega kvalitāti, jo pēc koncerta vispār nevaru aizmigt vēl vismaz divas stundas. Esmu pat lietojis medikamentus vieglākai aizmigšanai. Pēdējos mēnešus manu miega ritmu ietekmē meitiņas piezimšana. Divas trīs reizes naktī mazo jāceļas aprraudzīt, tāpēc to kompensēju ar diendusu dienas laikā. Vai tas ir pareizi, noskaidrošu eksperimentā!“ 

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss