„Zvaigžņu Zagļi” debess augstumos; no „OKartes Skatuves” aizbrauc Vāģis

Šova „OKartes Skatuve” lielajā koncertā, pēc kopīga radoša darba ar komponistu, dalībnieki lielo skatuvi izaicināja ar Zigmara Liepiņa dziesmu spēku.

„Zvaigžņu Zagļi” debess augstumos; no „OKartes Skatuves” aizbrauc Vāģis
Komentāri[27] Bilžu galerija[1] 23.10.2011 11:47

Dalībniekiem šīs dziesmas ņemot par etalonu un cenšoties sajust to vienkāršo, bet ģeniālo dziesmas vērtības pavedienu, savu pirmatskaņojumu piedzīvoja sešas jaunas šova oriģināldziesmas.

 

Zigmara Liepiņa radošo vakaru atklāja grupa „Jātnieki” ar komponista dziesmu „Tomēr jāpadomā”. Lai gan, strādājot ar grupu mēģinājumos, Zigmars Liepiņš Sabīnei norādīja par pareiza meldiņa noturēšanu, autors izpildījuma problēmas tomēr saklausīja arī koncerta laikā. Iespējams, Sabīnei pilnībā koncentrēties traucē nesenais iemīlēšanās dullums, kas piemeklējis meiteni. UFO šajā priekšnesumā vēlējās kaut dalībnieki būtu to papildinājuši ar Rikardo akordeona spēli un Jātnieka dziedāšanu, bet repertuāra konsultants Guntars Račs „Jātnieku” priekšnesumu vērtēja kā amatierisku.

 

Kā „Jātnieku” oriģināldziesma uz „OKartes Skatuves” šovakar izskanēja Sabīnes autordarbs „Līdzās man”. Šīs dziesmas vizītkartē „Jātnieku” puiši to prezentēja kā Sabīnes veltījumu Pujātam. Račs dziesmu vērtēja kā ļoti cienījamu un eksistēt spējīgu arī ārpus šova. UFO atzina, ka viņam šāda veida mūzika nepatīk, bet viss bija labi. Zigmars Liepiņš gan bija kritiskāks: „Lai gan tu nodziedāji labi, man pietrūka vienkārša dziesmas attīstība. Kompozīcijā jūs par maz izmantojāt back-vokālu.”

 

Grupai „T-Band” Zigmara Liepiņa repertuāra dziesmas izvēle nācās visgrūtāk. Grupa kopā ar komponistu ilgi strādāja, lai izvēlētos „T-Band” stilam atbilstošu dziesmu. Šī vakara koncertā grupa uzstājās ar emocionālu dziesmas „Tai ielā” priekšnesumu. Īpašu mistisku noskaņu priekšnesumā radīja glāžu spēle. Jauno mākslinieku uzburto ainu slavēja Zigmars Liepiņš: „Tēls, ko jūs radījāt, bija perfekts”. Lai gan Vāģa vokālo sniegumu Guntars Račs vērtēja kritiski, par „T-Band” noslīpēto priekšnesumu viņš bija ļoti apmierināts.

 

Koncerta otrajā daļā, pēc ilgāka pārtraukuma, pārsteigumu pilnie „T-Band” ar oriģināldziesmu „Brīvība” atgriezās pie saknēm, un uz „OKartes Skatuves” atkal skanēja roks. Ieturot pauzi, Ufo domīgi atzina: „Daudz kas šajā priekšnesumā man nelīmējās kopā: mūzika, tērpi un vārdi. Man bija par smagu.” Arī Zigmars Liepiņš bija skarbs: „Jūsu vokāls neturēja līdzi instrumentālajam izpildījumam. Nebija jaudas”. Komponists pat prātoja, vai grupai nav apsīkuši spēki.

 

Pagājušās nedēļas pelnošākā grupa „nu un” uz „OKartes Skatuves” šovakar kāpa ar Zigmara Liepiņa dziesmu „Slava augs”, kuras teksts tieši sakrīt ar grupas aktīvajām mārketinga aktivitātēm. Šīs dziesmas izvēle izvērtās diezgan amizanti, jo, iesakot šo dziesmu, komponists, to jokojot raksturoja, kā stulbu dziesmu, kuru neviens nekad nav dziedājis. Izpildījumā puišus piemeklēja vairākas neveiksmes. Vispirms bija problēmas ar ģitāras skanējumu, bet vēlāk puišiem misējās ar dziesmas tekstu. Pēc priekšnesuma Zigmars Liepiņš, smejoties teica: „Nu, veči, tā nevar. Jūs esat pelnījuši pilnīgu „sarkano”.” Pašu „nu un” neveiksmes uzņemšana ar smaidu, jautru iespaidu atstāja arī uz pārējo žūriju. UFO visu laiku smējās, bet Guntars Račs atzina: „Muzikāli jūs pilnīgi izgāzāties, bet man patika.”

 

Tehniskas problēmas grupu „nu un” vajāja arī koncerta otrajā daļā. Bet, visam atrisinoties, savu pirmatskaņojumu piedzīvoja „nu un” dziesma „Light’s”. Dziesmas autors ir grupas dalībnieks Nauris, par ko paši puiši dziesmas vizītkartē uzjautrinājās, saucot dziesmas stilu par naurisku. Šai dziesmai veltītā kritika bija skarba. Račs: „Mani neuzrunāja ne jūsu izskats, ne priekšnesums, ne dziesma kopumā. Jums jāatceras, ka esat tiešraidē uz svarīgas skatuves.” Zigmars Liepiņš šo komentāru papildināja: „Nevarēja saprast nevienu vārdu. Es pat nesapratu kādā valodā jūs dziedat. Kopumā gružaini un netīri.” UFO, negribot atkārtoties, atteicās no komentāriem vispār.

 

Lielākais šova muļķību meistars Ivars šonedēļ pamanījās iesaistīties konfliktā arī ar komponistu Zigmaru Liepiņu. Lai tur vai kā, bet nesaskaņas tika atrisinātas, un grupa „Kā Viens” koncertā uzstājās ar komponista dziesmu „Par rozīti”. Hipiju ballītes iespaidoti, „Kā Viens” šo populāro dziesmu interpretēja regeja noskaņās. Zigmaram Liepiņam šī dziesmas versija patika, un viņš atzina: „Tas bija ļoti tuvu sākotnēji plānotajai dziesmas versijai.” UFO par šo priekšnesumu bija skeptisks un to nodēvēja par klases vakaru, bet viņam vismaz neesot bijis skumji. UFO arī nepatika, ka Ivars sintezatoru spēlēja uz zemes. Guntars Račs savā vērtējumā bija kodolīgs: „Interesants muzikāls risinājums. Ļoti latvisks regejs, bet dziedāšana nebija pārliecinoša.”

 

Uz „OKartes Skatuves” „Kā Viens” prezentēja Ivara oriģināldziesmu „Palikt 2”. Grupas priekšnesumā grupai pievienojās arī bērnu ansamblis. Tieši bērnu iesaistīšanu žūrija atzina, kā vienīgo, kas dziesmu iznesa, bet UFO šādi gājieni nepatīk. Zigmars Liepiņš veltīja komplimentu dziesmas autoram: „Ivaram ir melodiskas dotības. Grauds tajā dziesmā bija.”

 

Ar Zigmara Liepiņa dziesmu „Ar tevi kopā” uz „OKartes Skatuves” šovakar pārliecinoši uzstājās grupa „4 Vēji”. Žūrija vienprātīgi to nosauca par labāko un jaudīgāko šī vakara priekšnesumu. Zigmars Liepiņš pat izteica domu, ka apsvērs „4 Vēju” iespējamo dalību savos jubilejas koncertos. Bet Račs pacēla „zaļo” vērtējumu, sakot: „Ar šo dziesmu šovakar šovs var sākties!”

 

Otrajā koncerta daļā „4 Vēji” prezentēja lirisku Māras oriģinālkompozīciju „No jauna ieelpot”. Guntars Račs dziesmu vērtēja īsi: „Kā sākās, tā beidzās.” Arī Zigmaram Liepiņam un UFO šī dziesma nepatika. Abi šo dziesmu nosauca par depresīvu.

 

Pagājušās nedēļas neveiksmīgākā grupa „Zvaigžņu Zagļi”, nu jau tikai Martas un Kikī sastāvā, koncerta pirmajā daļā uzstājās ar dziesmu „Oi, kādi zēni”. Šis priekšnesums žūrijas pārstāvjos iedvesa neviltotu smaidu. Arī „Zvaigžņu Zagļu” uzstāšanās tika atzīta par vienu no iespaidīgākajām šajā vakarā. Račs savā vērtējumā bija pozitīvs: „Jūs izskatījāties burvīgi, ļoti labi nostrādāts.” Pie tam Zigmars Liepiņš arī „Zvaigžņu Zagļus” solīja pēc koncerta izvērtēt dalībai savos nākošā gada jubilejas koncertos. Savukārt, skaļas ovācijas izpelnījās pagājušajā koncertā šovu pametušais Cālītis, kurš visu nedēļu strādāja un palīdzēja savām grupas kolēģēm, un kāpa uz skatuves arī šovakar, pierādot, ka „Zvaigžņu Zagļi” viņu triju sastāvā ir vienota grupa, lai tur vai kas.

 

Ar koķetu mīlas dziesmu „Meloņu ziepes” „Zvaigžņu Zagļi” noslēdza šī vakara koncertu. Kikī un Martas dziesma tapusi sadarbībā ar Litu Norenbergu, kura ir šī skaņdarba teksta autore. Lai gan melodiskais risinājums žūrijai ne visai patika, tomēr gan Zigmars Liepiņš, gan Guntars Račs slavēja „Zvaigžņu Zagļu” attieksmi pret darbu, kā arī savu un dziesmas tēlu, sagatavojot priekšnesumu. Račs šo dziesmu uzteica kā piemēru, cik ļoti svarīgi ir dziesmas vārdi un to vēstījums. Viņš labprāt nākotnē gribētu sadarboties ar šīs dziesmas vārdu autori Litu Norenbergu.

 

Kā vienmēr, emocionālākais koncerta brīdis bija rezultātu paziņošana. Pēc diviem sāpīgiem zaudējumiem beidzot triumfēja grupa „Zvaigžņu Zagļi”. Cālīša dalība koncertā grupai neapšaubāmi deva otro elpu. Nieka desmit balsis šovakar šķīra piekto no sestās vietas. Uz svītras stāvēja „4 Vēji” un „T-Band”. Gaisotne bija tik nokaitēta, ka Madry, Māra un Košā nespēja valdīt asaras. Rezultāti bija skarbi – pēdējo vietu šokējoši ieņēma „T-Band”. Tā, kā Košā ar Vāģi nespēja izlemt grupas likteni, gala vārdu nācās teikt žūrijas priekšsēdētājam Guntaram Račam, kurš lēma, ka no šova aiziet Vāģis. Pirmo reizi šovā kāds muzikālais projekts ir palicis viena cilvēka sastāvā.

 

 

Septītā koncerta rezultāti:

 • vieta – „Zvaigžņu Zagļi”
 • vieta – „Jātnieki”
 • vieta – „nu un”
 • vieta – „Kā Viens”
 • vieta – „4 Vēji”
 • vieta – „T-Band”; šovu pamet Vāģis
 •  

   

  Pēdejais komentārs

  Lasīt visus komentārus [27] ››
  lola 26.10.2011 01:41
  4 Vēji jāpapurina!! Madara, lai beidz kaukt, ar jūtām jātiek galā un vēl kaitina viņas uzspēlētie smiekli. Var jau smiet, bet ne tik samāksloti.

  Citi Iesaka

  Citi Raksti

  Paparacci.lv

  Jaunākās

  TOP 5

  VIDEO

  seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss