Publicēts jaunais Latvijas 100 visbagātāko sieviešu saraksts
Klajā nācis žurnāla VIP Lounge jaunākais numurs, kurā publicēts šāgada Latvijas 100 visbagātāko sieviešu saraksts. Tas jau tradicionāli tapis Baltic Screen sadarbībā ar Lursoft datu bāzēm un korporatīvo finanšu kompāniju Laika Stars.


„Pirms trim gadiem bagātāko sieviešu pirmā desmitnieka kopējais īpašumu novērtējums bija 211 miljoni latu, pirms diviem – 105 miljoni, pirms gada – nieka 76 miljoni latu, bet nu šis skaitlis vērā ņemami pieaudzis, sasniedzot 100 miljonus latu. Protams, pat ne puse no pirmskrīzes līmeņa, bet – tomēr kaut kas pozitīvs,” jaunā saraksta uzrādītās tendences skaidro tā sastādītāji.
Saskaņā ar jauno sarakstu Latvijas visbagātākā sieviete joprojām ir Kirova Lipmana dzīvesbiedre Anna Lipmane, uz kuras vārda reģistrētās farmācijas kompānijas Grindeks akciju paketes vērtība ir 22 miljoni latu. Savukārt saraksta otrajā un trešajā vietā ir kompāniju Triatels un Telekom Baltija līdzīpašniece Ludmila Kaca (kopējais īpašumu novērtējums – 13 miljoni latu) un Kristiāna Lībane–Šķēle (īpašumu novērtējums – 10 miljoni latu), kura bagātāko sieviešu sarakstā parādījās pēc precībām ar pazīstamo politiķi Andri Šķēli.
Interesanti, ka pirmajā desmitniekā ir vēl divas Šķēļu ģimenes pārstāves, savukārt pārējās četras vietas tajā ieņem Rīgas ostas minerālmēslu pārkrāvēja Alpha Osta līdzīpašniece, plašākai sabiedrībai mazpazīstamā Lada Duhovnaja, vēl viena tranzītnozares uzņēmēja Tatjana Omeļčenko, kā arī bijušā Parex bankas saimnieka kādreizējā dzīvesbiedre Tatjana Kargina un degvielas uzpildes staciju tīkla Viada līdzīpašniece Alla Moroza.
Daudzas pazīstamas uzņēmējas sarakstu šogad arī pametušas, un to vietā zināmākās ir Irēna Pulkinena, Jeļena Bondarika un Ella Miluša, savukārt Ieva Plaude-Rēlingere (attēlā), neraugoties uz formālo maksātnespēju, vietu pirmā simtnieka lejasdaļā ir saglabājusi.
„Saraksta sastādītājiem nav priecīgs prāts, raugoties uz tām daiļā dzimuma pārstāvēm, kurām šogad nav atradusies vieta arī pirmajā simtniekā. Raugoties uz saraksta pamešanas iemesliem, kā uz delnas ir redzamas visas galvenās Latvijas tautsaimniecības ķibeles – gan objektīvas, gan subjektīvas: te ir gan aizraušanās ar valstsvīru solīto ilggadējo izaugsmi un attiecīga iekrišana nepanesamā kredītu jūgā, gan biznesa piederība krīzes vissmagāk skartajām uzņēmējdarbības jomām, gan zaudējums konkurences cīņā un arī nesaprašanās kompanjonu vidū,” norāda saraksta sastādītāji.