Kalpaka ballē vāks ziedojumus Rīgas Latviešu biedrībai
Sestdien, 12.martā, plkst.19:30, Rīgas Latviešu biedrības namā notiks Kalpaka balle, kas kļuvusi par tradicionālu pasākumu, kur vienlaikus pulcējas valsts augstākās amatpersonas, karavīri, augstskolu mācību spēki, mākslinieki, uzņēmēji un korporanti no Latvijas studentu un studenšu korporācijām.

Šogad aprīt deviņi gadi, kopš piecas latviešu studentu korporācijas - Lettonia, Selonija, Lettgallia, Talavija un Fraternitas Lettica, kopā ar Rīgas Latviešu biedrības, Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonda un Nacionālo bruņoto spēku atbalstu, Rīgā atjaunoja Kalpaka piemiņas balli.
Balle ir iespēja pavadīt vakaru saviesīgā, inteliģentā un patīkamā sabiedrībā, gūt jaukas emocijas un paliekošas atmiņas, vienlaikus ar saviem ziedojumiem atbalstot kādu sabiedrības patriotisma stiprināšanai nozīmīgu projektu.
Šogad balles ziedojumu mērķis ir atbalsts Rīgas Latviešu biedrībai. Pērn ar ziedojumiem tika atbalstīta dokumentālās filmas "Septiņi spoži gadi" uzņemšana par vienu no Latvijas ietekmīgākajiem diplomātiem - pirmo Latvijas ārlietu ministru Zigfrīdu Annu Meierovicu.
Jau tradicionāli, godinot Latvijas Nacionālā karaspēka pirmo komandieri pulkvedi Oskaru Kalpaku, kurš 1919.gada 6.martā pie "Airītēm" krita sadursmē ar vāciešiem, aizsardzības nozares vadība, karavīri, zemessargi un jaunsargi piedalās viņa piemiņas pasākumos.
Šā gada 6.martā apritēja 92 gadi, kopš 1919.gada, kad apšaudes laikā pie "Airītēm" krita Latvijas Nacionālā karaspēka pirmais komandieris pulkvedis O.Kalpaks.