Ainars Virga ieraksta veltījumu Jānim Grodumam "Nezāles neiznīkst"

Leģendārās latviešu rokgrupas Līvi, ne mazāk leģendārais basģitārists, dziedātājs un daudzu dziesmu autors - Jānis Grodums 2009.gadā sāka darbu pie savas jaunās dziesmas "Nezāles neiznīkst", kura pamatā ir pēc Jāņa lūguma rakstītais Guntara Rača dziesmas teksts.

Ainars Virga ieraksta veltījumu Jānim Grodumam "Nezāles neiznīkst"
Komentāri[1] Bilžu galerija[2] 02.11.2010 10:39
Bija tapuši jau vairāki ideju uzmetumi un tekstā izdarītas pāris korekcijas, taču dziesma tā arī netika pabeigta, līdz 2010.gada 15.jūnijā Jānis pameta šo pasauli, tā arī nevienam ne reizes šo dziesmu nenospēlējis un neatstājis ne nošu, ne melodijas pierakstus.

Pēc Jāņa aiziešanas šo darbu pabeigt apņēmās grupas Līvi līderis un Jāņa draugs Ainars Virga, kurš labi pārzina Groduma dziesmu rakstīšanas manieri. Protams, mēs varam tikai zīlēt vai Groduma versija būtu bijusi tāda, kādu to paveicis Ainars, taču nenoliedzami, ka jaunradītā dziesma atsauc atmiņā tādas Līvu klasiskās kompozīcijas, kā Bailes par ziņģi, Ziņģe par bailēm, Piedod man un citas.

Dziesmas ierakstā Ainars pieaicinājis arī savu agrākos kolēģus no Līviem, bundzinieku Vilni Krieviņu un ģitāristu Tomasu Kleinu, kurš iespēlējis dziesmas ģitāras solo partiju. Dziesmas ieraksts daļēji veikts FM Studio Liepājā kopā ar skaņu režisoru Egilu Mežu un pabeigts Rīgā, Mārtiņa Burkevica studijā.

Ainars Virga: ""Nezāles neiznīkst" ir vecs Groģa teiciens un viņam radās ideja, ka vajadzētu tādu dziesmu. Tad radās dzejolis, bet neviens no viņa draugiem tā arī nav dzirdējis viņa versiju šiem vārdiem. Tāpēc es, ieklausoties savās sirds sajūtās un domājot par to, kā mēs to būtu ar viņu kopā darījuši, radīju savu versiju. Ja kāds gaidīja balādi, tad veltīgi. Šī nav gaudu dziesma, šis ir rokenrols kā es to jūtu. "

Dziesma šodien piedzīvo savu pirmizrādi daudzās Latvijas radiostacijās.

Dziesmas Mp3 ir pieejams portālā Doremi.lv

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [1] ››
Martins 02.11.2010 15:17
normāls gabals :)

klausos ka Ivo Fomins arī piedziedājumā iedziedājis. ir labs.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss