Narkokurjers Priverts filmā stāstīs par dzīvi Ekvadoras cietumā

Žurnāliste Aija Stikāne nāk klajā ar nedzirdētu un citur nepieejamu informāciju par narkokurjera Rolanda Priverta dzīves gaitām filmā "Kokaīna kurjers. Priverts".

Narkokurjers Priverts filmā stāstīs par dzīvi Ekvadoras cietumā
Komentāri[10] 06.11.2009 11:16

Narkotiku bizness šķiet kas tāls, svešs, nedaudz baiss, ar latviešiem nesavienojams un loģiski saistās ar ieslodzījumu. Tomēr TV3 Ziņu dienests piedāvā plašus materiālus, kas atklāj latviešu ciešu saistību ar to un citas šī biznesa nianses.

TV3 Ziņu dienests nāk klajā ar dokumentālo filmu "Kokaīna kurjers. Priverts" par Latvijas narkobiznesmeni, kurš pēdējos gadus lielākoties pavadījis ieslodzījumā. Filmā iekļauta ekskluzīva informācija par to, kā noziedzīgo pasauli uztver noziedznieks Rolands Priverts, kas viņu pamudinājis uz šādu rīcību un kāda ir viņa dzīves uztvere.

Skatītājiem būs iespēja redzēt unikālu un šokējošu interviju ar Latvijas skandalozāko kokaīna kurjeru. Žurnāliste Aija Stikāne R.Privertu intervējusi ieslodzījumā Somijā, kur viņš sodītas ar brīvības atņemšanu uz astoņiem gadiem. Pēdējo gadu laikā R.Priverts nav sniedzis intervijas presei, bet šajā filmā viņš pats atklās, ko tagad domā par savu kādreizējo mīlestību Dairu Silavu, kādus nežēlīgus apstākļus bija spiests pārciest cietumā Ekvadorā, kur par savu dzīvību ieslodzītie cīnās ar ieročiem rokās, un daudz ko citu. Intervijā viņš atklāti stāsta par attiecībām ar ģimeni, par savām bailēm, kā arī atklāj, kā pats raugās uz savu dzīvi. Tiks atklāti arī tālākie R.Priverta plāni, piemēram, kur plašajā pasaulē viņš paslēpis kokaīnu.

''Uzskatu, ka katrs cilvēks ir tā vērts, lai par viņu veidotu filmu. Taču Priverts ir ļoti īpašs gadījums. Viņa uzskati ir pretrunā ar to, ko esam pieraduši uzklausīt, tāpēc viņš mani pārsteidza un brīžiem pat šokēja. Viņa dzīvi redzu, kā ļoti skumju, pretstatā tam, ka viņš pats tā nedomā... Filmu būtu interesanti redzēt jebkuram, taču cilvēkiem ar vājiem nerviem to neieteiktu. Privertu varētu saukt par nosodāmu un nepareizu, taču, kurš būs tas, kas viņu spēs patiesi (no)sodīt?!'', tā filmas autore Aija Stikāne.

Par filmas tapšanu

Materiāls šai filmai tika vākts četrus mēnešus un visgrūtāk bija atrast pašu R.Privertu, jo vienīgais, kas bija zināms - viņš atrodas cietumā Somijā. Plašāka informācija tika iegūta caur Somijas tieslietu sistēmu, lai gan tas nenācās viegli - Skandināvijā ieslodzīto tiesības tiek ļoti aizstāvētas un nav iespējams uzzināt ieslodzījuma vietu līdz cietumnieks pats to neatklāj. Cietuma administrācija bija saprotoša un ļāva filmēt, kā rezultātā intervija ar R.Privertu bija vairāk kā divu stundu gara. Filmā izmantotie materiāls uzņemti Somijā, Rīgā un viņa dzimtajos Saulkrastos. Kokaīna kurjers. Priverts izmantoti arī dokumentāli kadri, kuros redzams kā viņš pirmoreiz nonāk sabiedrības centrā un kā to tolaik pārdzīvo.

TV3 Ziņu dienesta veidotā dokumentālā filma "Kokaīna kurjers. Priverts" 19.novembrī 21:55 TV3.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [10] ››
priverts2 19.11.2009 23:56
bratka turies coco:)

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss