Jomas ielas svētkos uzstāsies arī AISHA, Jolanta Gulbe un "Baltie lāči"

Jomas ielas svētki šogad būs galvenais pasākums Jūrmalas pilsētas 50 gadu jubilejas svinībās un piedāvās pasākumus visai ģimenei - jau trešo smilšu skulptūru festivālu "Magic Sand", dažādu žanru koncertus un atrakcijas, Latvijas talismanu otro čempionātu, kā arī zaļumballi svētku noslēgumā

Jomas ielas svētkos uzstāsies arī AISHA, Jolanta Gulbe un "Baltie lāči"
Komentāri[1] 01.07.2009 08:00

"Ja mums ir jāpasaka, kas ir Jūrmalas centrs, tad tā tomēr ir Jomas iela. Tā ir kā Jūrmalas simbols - reizēm klusa un mierīga, reizēm trakulīga. Tādēļ šogad visus aicinām uz Jomas ielas svētkiem," uzsvēra Jūrmalas mērs Ģirts Trencis.

Jūrmalas Jomas ielas svētkos, kas notiks svētdien, 5.jūlijā, tiek gaidīti līdz 100 tūkstošiem apmeklētāju, otrdien preses konferencē prognozēja Jomas ielas svētku producents Reinis Druvietis.

Turklāt iepriekš Jomas ielas svētki parasti notika jūlija vidū, bet no šā gada tie tiks svinēti jūlija pirmajā nedēļas nogalē. Tas ļaus īstenot jau senu ieceri - Jomas ielas svētkos mieloties ar zemenēm, kuras savulaik Latvijā ienāca tieši caur Jūrmalas dārziem.

Savukārt 3.Starptautiskā Baltijas smilšu tēlniecības festivāla "Magic Sand" mākslinieciskais vadītājs Sandis Kondrāts uzsvēra, ka šogad uz Jūrmalu ir piekrituši atbraukt daudzi pasaules slavu guvuši tēlnieki, tostarp viena no Eiropas smilšu tēlniecības pamatlicējām Marjona Katerberga (Nīderlande). Šā gada festivāla tēma ir "Vasaras sapnis".

"Kaut arī smilšu skulptūru veidošana ir ļoti demokrātisks mākslas žanrs, kurā var izpausties jau sākot no bērna kājas, arī šajā jomā ir savas virsotnes. Mūsu mērķis ir uz Latviju atvest māksliniekus, kuri ir plūkuši uzvaras laurus pasaules slavenākajos konkursos vai arī ir devuši nozīmīgu devumu šā mākslas veida attīstībā. Šogad "Magic Sand" piedalās pagājušā gada pasaules smilšu skulptūru čempionāta Harisonā uzvarētāji Hanneke Supli no Beļģijas un Marteins Rierse no Nīderlandes, ASV nozīmīgākā smilšu tēlniecības konkursa "Virginia Beach" 2008. gada "Grand Prix" ieguvēja Eva Suzuko Makgrū un viena no smilšu tēlniecības pamatlicējām Eiropā Marjona Katerberga," uzsvēra Sandis Kondrāts.

Nāc un svini Jūrmalā!

Jomas ielas svētku ieskaņa notiks jau sestdien, 4. jūlijā, kad Dzintaru koncertzālē uzstāsies par svinga karali dēvētais Andrejs Hermlins un "Swing Dance Orchestra" no Vācijas.

Svētdien, 5. jūlijā, dažādi pasākumi Jomas ielā notiks jau priekšpusdienā, bet plkst. 14.00 svētki tiks atklāti oficiāli ar Jūrmalas mēra uzrunu un gājienu "Jomas ielas svētku laiks" no Horna dārza līdz Dzintaru koncertzālei. Tur svinīgi tiks atklāta smilšu skulptūra "Jūrmalai 50". Smilšu skulptūra pie Dzintaru koncertzāles atradīsies līdz augusta vidum, visu vasaru atgādinot par pilsētas svētkiem.

Salonmūzikas skatuve, kas atradīsies Horna dārzā pie Majoru kultūras nama, lielākoties būs veltīta džeza mūzikai - uzstāsies "Mirage Jazz" ar Laimi Rācenāju un Jolantu Gulbi, kā arī džeza trio "La Petite Paris". Tāpat uz šīs skatuves uzstāsies Jūrmalas pilsētas teātris un Jūrmalas jauno mūziķu festivāla "Tu esi pamanīts" grupas, bet svētku izskaņā visi varēs izlocīt kājas zaļumballē, kurā spēlēs grupa "Baltie lāči" un DJ Mareks Lācis.

Mūzika visu dienu skanēs arī uz "BMC Beach Stage" pludmalē pie Majoru glābšanas stacijas, kur visiem jūrmalniekiem un pilsētas viesiem uzstāsies Baltijas mūzikas konferences dalībnieki. Elektroniskās mūzikas programma, kuru atskaņos slaveni DJ, un "European Hit Radio" stunda būs noslēgums konferencei, kas iepriekšējās dienās norisināsies Jūrmalā.

Austrumu deju maratonu piedāvās festivāla "Karavāna" vairāk kā 120 Baltijas valstu amatieru deju grupas.

Dzintaru koncertzālē vērienīgu dāvanu savai pilsētai jubilejā būs sagatavojuši arī Jūrmalas radošie kolektīvi. Pēc tam dziedātāja Aisha, aktieris Kaspars Pūce un bērnu vokālās studijas "Knīpas un Knauķi" dalībnieki izdziedās skaistākās komponista Jāņa Lūsēna dziesmas bērniem programmā "Labais burvis". Vakara noslēgumā notiks austrumu deju festivāla "Karavāna" profesionālo dalībnieku koncerts, kurā uzstāsies festivāla ārzemju viesi, kā arī labākās Baltijas austrumu deju studijas un solo dejotājas.

Par tradīciju veidojas arī Latvijas talismanu čempionāts, kurš šogad Jūrmalā notiks jau otro reizi. Tajā uz asprātīgu stafeti pulcēsies dažādu Latvijas uzņēmumu, pasākumu un sporta komandu talismani un tēli. Pie sava talismana - Kaijas Jomiņa - ir tikusi arī Jūrmalas pilsēta, tādēļ Kaija Jomiņš aktīvi rīkos savu amata brāļu sacīkstes, kā arī spēlēsies ar bērniem.

Visu dienu Jomas ielas svētku laikā darbosies arī Mākslas zona, kurā ikviens varēs aplūkot Jūrmalas mākslinieku darbus, bet bērni piedalīties visdažādākajās mākslas darbnīcās. Būs arī īpaša Bērnu zona, visi varēs mieloties Mielasta ielā vai iepirkties Zaļajā un Amatnieku tirdziņā.

Savukārt lielākā daļa no Jūrmalas muzejiem apmeklētājiem Jomas ielas svētku laikā durvis vērs bez maksas un piedāvās īpašu svētku programmu.

No Bulduru pludmales startēs arī pirmais Jūrmalas airēšanas maratons, kura dalībnieki jūras kajakos, smailēs un kanoe laivās veiks 50 kilometrus garu maršrutu. Finišs ap plkst. 16.00-17.00 pie Līvu akvaparka.

Spēles Jomas ielā

Par godu Jūrmalas jubilejai notiks arī bērnu zīmējumu konkurss "Mana mīļā Jūrmala". Bērni ir aicināti veidot zīmējumus kā veltījumu Jūrmalai un iesniegt tos svētku Mākslas zonā līdz plkst. 16.00 vai arī veidot tos no plkst. 13.00 līdz 16.00 turpat uz vietas. No zīmējumiem tiks izveidota izstāde, un vakarā mākslinieku žūrija Jūrmalas pilsētas galvenās mākslinieces Intas Maldupes vadībā apbalvos labākos darbus.

Jomas ielas svētku laikā notiks arī erudīcijas spēle "Jūrmalai - 50", kurā varēs piedalīties ikviens svētku dalībnieks un, apmeklējot Jomas ielas tuvumā esošos Jūrmalas muzejus un citus objektus, atbildēt uz jautājumiem par Jūrmalas vēsturi. Balvā būs ieejas kartes Starptautiskā smilšu tēlniecības festivāla "Magic Sand" skulptūru parkā.

Tiksimies Jomas ielas svētkos 5. jūlijā!

Papildu informācija http://www.jomasiela.lv/

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [1] ››
ls--84 01.07.2009 12:24
Vajadzees aizlais pastiities, kas tad ssogad labs bus! Tikai zzeel,ka sveetdien viss notiek - vareeja jau riiko sestien!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss