Mūzikas pārstāvji: Ar Džeksonu noslēdzas viena mūzikas industrijas ēra

Ar Maikla Džekson nāvi noslēdzas viena mūzikas industrijas ēra, jo ne par velti viņu dēvēja par popmūzikas karali, sacīja ierakstu kompānijas "Mikrofona ieraksti" repertuāra direktors un mūziķis Guntars Račs.

Mūzikas pārstāvji: Ar Džeksonu noslēdzas viena mūzikas industrijas ēra
Komentāri[3] 27.06.2009 07:23

"Novērtējot Džeksona devumu mūzikā, var teikt, ka viņš popmūzikas karaļa titulu bija godam nopelnījis, un tagad ir sajūta, ka līdz ar Džeksonu noslēdzas viena ēra. Var teikt, ka popmūzikā bija laiks līdz Maiklam Džeksonam un tagad ir laiks pēc viņa," sacīja Račs.

Viņš uzskata, ka popmūzikas kontekstā Džeksona darbi un panākumi savulaik bija revolūcija. Mūziķa spožums, albumi un uzstāšanās ar īpašajiem šoviem bija kaut kas īpašs un ārpus ierastā. Arī mūsdienās Džeksona mūzika ir ļoti pateicīga tam, lai to remiksētu.

"Es domāju, ka apzīmējums "popmūzikas karalis" Džeksonam visnotaļ labi piestāvēja un viņš bija to pelnījis. Tāda veida popmūzikas karaļu vairs nebūs, jo viss ir mainījies. Tajā laikā visam apakšā bija milzīga industrija, kas rūpējās par pilnīgi visu - sākot ar sabiedriskajām attiecībām, koncertiem, repertuāru un beidzot ar to, ko mākslinieks velk mugurā. Tajā laikā viss tika izstrādāts un nejaušības nebija. Tādu resursu mūzikas industrijā vairs nav, un arī cilvēki ir mainījušies, jo viņus vairs neinteresē tikai sekošana vienam, tagad katrs meklē savu individualitāti. Man šķiet, ka tik lielas globāla mēroga zvaigznes, kāds bija Džeksons, no jauna vairs neradīsies," stāstīja Račs.

Mūziķis vēstīja, ka jau līdz šim daudzas Džeksona dziesmas tikušas remiksētas un pēc Džeksona nāves droši vien sekos vēl vairāk šādu gabalu. Džeksons ir vesela industrija - gan viņa dziesmas, gan arī viņam piederošais "The Beatles" katalogs ir vērtība, kur iesaistīti tūkstošiem cilvēku. "Nenoliedzami, ka Džeksonam bija pāris fantastiskas dziesmas. Lai cik tas būtu nepatīkami patiesajiem mūziķa faniem, biznesmeņi noteikti šo brīdi izmantos. Tie, kas ienīda un noliedza Džeksonu, tagad būs spiesti atzīt, ka viņš bija milzīga kalibra zvaigzne," uzsvēra Račs.

Mūzikas apskatnieks Uldis Rudaks neslēpa, ka viņam personīgi ļoti patīk Džeksona 80.gadu albums "Thriller", kuru joprojām bieži izmanto, spēlējot dažādos pasākumos.

"Šis albums ir ļoti lab,s un tā patiesībā ir Džeksona virsotne, jo tas, ko vēlāk mūziķis radīja, vairs nebija tik izcili, taču tas viņa popularitāti nemazināja," sacīja Rudaks, piebilstot, ka albums "Thriller" vēl joprojām ir visu laiku pārdotākais albums.

Pēc Rudaka domām, tas ir īpašs rādītājs, ka albums, kurš radīts 80.gadu pirmajā pusē, joprojām ir aktuāls un tajā iekļautās dziesmas aizvien tiek spēlētas diskotēkās, kā arī dziesmas tiek remiksētas.

"Džeksons popmūzikā izdarīja savu labo darbu. Albums "Thriller" ir izturējis ļoti ilgu laika pārbaudi, un tas joprojām skan mūsdienīgi, neizklausoties nemaz pēc 80.gadu pirmās puses albuma. Gandrīz visa 80.gadu popmūzika, šodien paklausoties, izklausās vecmodīga. Piemēram, paklausoties Madonnas 80.gadu vidū tapušos ierakstus un salīdzinot tos ar šodienas ierakstiem, ir jūtama atšķirība, jo vecajos gabalos viņa izklausās krietni vecmodīgāk. Džeksonam tajā laikā izdevās kaut kas tāds, kas vēl šodien ir aktuāls un dzīvs," uzsvēra mūzikas apskatnieks.

Pēc Rudaka domām, popmūzikas karaļa titulu mūsdienās droši vien neviens vairs neiegūs. Mūsdienās mūzikas industrija ir tā izmainījusies, ka neviens par tik lielām zvaigznēm, kādas bija 80. un 90.gados, vairs nekļūs, jo mūziķos vairs neieguldīs tik milzīgu naudu. Ir skaidrs, ka ar ierakstiem vairs nenopelnīs, līdz ar to mūziķi netiks tik ļoti reklamēti kā agrāk, taču mūziķi aizvien koncertēs.

"Stipri jāšaubās, vai par tādu popmūzikas leģendu vēl kāds kļūs. Tāpat kā rokenrola karalis joprojām ir Elviss Preslijs, popmūzikas karalis paliks Džeksons," sacīja Rudaks.

Kā ziņots, 25.jūnijā Losandželosā no sirds apstāšanās 50 gadu vecumā miris popmūzikas karalis Maikls Džeksons.

Džeksons tika pasludināts par mirušu plkst.0.26 pēc Latvijas laika pēc ievešanas slimnīcā.

Džeksons sabrucis savā īrētajā mājā Losandželosas Holmbihilas rajonā un viņa personīgais mediķis centies viņu atdzīvināt, taču tas nav izdevies, žurnālistiem paziņoja viņa brālis Džermains. Mūziķis ar ātro palīdzību nogādāts UCLA slimnīcā, kur ārsti viņu mēģināja atdzīvināt vairāk nekā stundu, taču neveiksmīgi, un tika izziņota Džeksona nāve.

Nāves iemesls pagaidām nav noskaidrots, un sekcija, visticamāk, tiks veikta piektdien.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [3] ››
Special_girl 27.06.2009 21:11
Es arī klausos Džeksona mūziku un piekrītu visam augstāk minētajam, ka tiktiešām viss skan mūsdienīgi un forši- super ritmi. Tiešām karalis!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss