Latvijas Eirovīzijas skatītāju un žūrijas balsojumu rezultāti (tabula)

Neoficiāla informācija vēstīja, ka pirmajā atlases kārtā ar otro rezultātu tālāk tikuši Koru karos uzvarējušie četri Latgales kora dalībnieki Simply 4. Jau ierasts, ka konkursos, kuros visu nosaka skatītāju telefonbalsojums, uzvar latgalieši, jo par viņiem stāv un krīt visa Latgale.

Latvijas Eirovīzijas skatītāju un žūrijas balsojumu rezultāti (tabula)
Komentāri[146] 02.03.2009 08:26

Kā tad īsti nobalsoja žūrija un skatītāji. (žūrijas balsojuma vieta, skatītaju balsu skaits)

1. Intars Busulis Sastrēgums 1.  (4871)

2. Kristīna un Annija Anhel Of Mine 7.  (6127)

3. Natālija Tumševica Dynamite 2.  (3376)

4. Triānas parks Call Me Any Time You Need A Problem 4.  (3846)

5. Ketta Without You 5.  (4160)

6. Aisha Hey Hey 6.  (4781) 

7. Simply 4 When The Sun Is Going Down 9.  (5351)

8. Camillas Time Goes 3.  (2431)

9. Sabīne Berezina feat. PeR Bye Bye 8.  (1998)

10. Iveta Baumane un Ivo Grīsniņš-Grīslis Tic Tac 10.  (3310)

Par superfinālu visiem viss jau ir zināms – finiša spurtā uzvaru izrāva Busulis (21 027 balsis), apsteidzot Mārtiņa Freimaņa dziesmu Kristīnas Zaharovas un Annijas Putniņas izpildījumā (19 679 balsis). Tumševica guva 5662 balsis, tātad kopumā par trijotni nobalsots 46 368 reizes. Tik skopulīgi Eirovīzijas skatītāji vēl nebija balsojuši, piemēram, pērn par superfināla dalībniekiem kopumā tika nobalsots 73 538 reizes, savukārt Andris Ērglis ar šogad uzvarai pietiekošajām 21 589 balsīm palika tikai trešais. Ko darīt – krīze...

KĀ VĒRTĒJAT EIROVĪZIJAS REZULTĀTUS?

Iveta Lepeško, – Eirovīzijas projekta vadītāja:

Ļoti priecājos, ka mums fināla kārtā pieslēdzās žūrija – tā ar savu vērtējumu pamainīja spēku sadalījumu. Kopumā superfināls bija ļoti spēcīgs. Gan Annija ar Kristīnu, gan Intars, gan Natālija Tumševica ir ļoti spēcīgi gan vokālajā, gan arī skatuves priekšnesuma ziņā. Tas parāda, ka profesionāļu viedoklis tomēr ir svarīgs. Par Intaru – Krievijai būs liels pārsteigums, kad latviešu dziedātājs dziedās krievu valodā, jo līdz šim visi krievu dziedātāji mocījušies angļu mēlē.

Edmunds Kaševskis, žūrijas loceklis:

– Galīgie rezultāti no žūrijas vērtējuma kardināli neatšķiras. Domāju, ka vienreiz latviešu tautai ir jāsaprot, ka ir atšķirība starp realitātes šoviem, dažādiem dejo ar zvaigzni, skrien ar zvaigzni, lec ar zvaigzni un milzīgo Eirovīzijas festivālu, kuru skatās miljoni – tur ir jāprot dziedāt. Busulis bija visprofesionālākais un vienīgais reālais pretendents, kas varētu drīz parādīties starptautiskā arēnā. Beidzot Latvijai nebūs jākaunas, ka uz finālu aizbraukuši kādi fonogramščiki, kas kārtīgi neprot ne dziedāt, ne dejot.

Elita Mīlgrāve, Mikrofona ieraksti direktore:

– Par rezultātiem man ir viegls šoks. Jau daudzus gadus piedalos šajā ambrāžā un redzu, ka jau kuro gadu mums sanāk kļūme. Ilgus gadus nav piepildījusies veiksmes formula: dziesma plus harismātisks izpildītājs. Uz finālu aizbrauca harismātiska vienība Cosmos, taču dziesma bija vāja; Intaram bija fantastiska dziesma Gonki, bet viņš uz finālu netika, jo vēl nebija tas Intars, kas šobrīd. Tagad ir Intars, bet dziesma ir… so so. Kad vēl dzirdu, ka šī dziesma Maskavā skanēs krievu valodā, tātad mēs no Latvijas brauksim uz konkursu ar dziesmu krieviski... Es uzskatu, ka tas ir negodīgi pret tiem latviešiem, kas pārdzīvo un balso par šo pasākumu. Tas nav tikai konkurss par labāko dziesmu, tas ir arī mūsu starptautiskais vēstījums vai vizītkarte.

Jānis Vaišļa, Pirates Of The Sea dalībnieks:

– Nekādi nespēju saprast, kam bija vajadzīga žūrija. Ja būtu vinnējuši tie Latgales puiši, lai viņi brauc uz finālu, kas par vainu?! Mēs kautrējamies paši no sava balsojuma? Prieks, ka vinnēja Busulis, tomēr neuzskatu, ka šī dziesma atbilst Eirovīzijas formātam. Ir kaut kāds līmenis, zem kura nevajag krist, bet Busulis ar savu dziesmu jau sen pārkāpis šim līmenim. Labiem māksliniekiem nevajag uzstāties tur, par ko mēs šobrīd runājam. Par šo festivālu nekad neesmu bijis augstās domās un nekādi neizprotu, kāpēc cilvēki šo šovu–klaunādi uztver par dziesmu festivālu.

Ingars Viļums, Prāta vētras basists:

– Es šādus rezultātus tomēr nebiju prognozējis – domāju, ka superfinālā iekļūs arī Aiša. Lai jau lemj skatītāji, bet man kā mūziķim tomēr ir viena piebilde: ja cilvēki māk skaitīt uz septiņām ceturtdaļām, lai arī skaita; ja nemāk, lai dara tā, kā viņi to arī ir izdarījuši, proti, nobalsojuši par Intaru. Redzēsim, vai Eiropa mācēs skaitīt uz septiņām ceturtdaļām. Ja šī dziesma noskan piecas reizes, tad to saproti, bet, ja vienu reizi, tad ļoti šaubos, vai kāds to spēj uztvert.

Lauris Reiniks, dziedātājs, komponists:

– Biju iedomājies, ka šogad cilvēki tomēr balsos par dziesmu, bet atkal nobalsoja par izpildītāju. Lai kā es cienu Intaru, Kārli un viņu dziesmas, taču šī tomēr mums pirmo vietu Eirovīzijā nenesīs. Kad vēl padzirdēju, ka viņi dziedās krieviski, tad... Nemaz negribu tādus mūsu pārstāvjus finālā. Eirovīzijas veiksmes pakete ir – dziesma, izskats un vēstījums. Man neliekas, ka šai dziesmai šie komponenti ir, bet var jau būt, ka starp balādēm tā tomēr izcelsies.

Mārtiņš Freimanis, dziedātājs, komponists:

– Man ir jānovēl viena lieta Intaram – lai viņš izvelk šo dziesmu arī tur, Maskavā. Latvijā vairāk balsoja par Intaru Busuli, nevis par dziesmu, bet finālā tā nebūs. Tāpēc tagad mēs varam teikt tikai vienu – lūdzu, Intar, ej un Maskavā velc šo visu pasākumu ārā!

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [146] ››
Santa 03.03.2009 21:37
nevajag nekadu žuriju!!it kā baigā žūrija bij!smiekli nāk!!!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss