Deputāts Arvīds Ulme dabū pa galvu un iekrīt jūrā

Lato Lapsas, Sandra Metuzāla un Kristīnes Jančevskas grāmatas „Mūsu vēsture: 1985 – 2005” jaunajā, nupat iznākušajā otrajā sējumā atrodami ne tikai nopietnu norišu apraksti, bet arī pikanti stāstiņi. To vidū – kā bijušais deputāts un Vides aizsardzības kluba virsaitis Arvīds Ulme Brazīlijā mēģinājis izmukt no aizdomīgiem ļaudīm.

Deputāts Arvīds Ulme dabū pa galvu un iekrīt jūrā
Komentāri[4] 11.09.2008 13:20

Kā Ulme Riodežaneiro no laupītājiem muka

Izrādās, jau pirms Ulmes nedienām nepatikšanas ārzemēs gadījās toreizējam lauksaimniecības ministram Dainim Ģēģeram, kurš 1992. gadā darba vizītes laikā Vašingtonā pamanījās dabūt pa galvu, naktī pastaigājoties netālu no Kapitolija.

Nezināmi ļaunprāši ministru bija ierāvuši mašīnā, piekāvuši un bezsamaņas stāvoklī izmetuši no auto otrā pilsētas malā. Iespējams, ka laupītāju dusmas D. Ģēģers bija izpelnījies ar mēģinājumiem pretoties, kā arī pateicoties tam apstāklim, ka pastaigā naudu līdzi paņemt viņam nebija ienācis prātā, un tādēļ uzbrucēji palika tukšā.

Pāris mēnešu vēlāk D. Ģēģera pēdās sekoja Augstākās Padomes deputāts Arvīds Ulme, kuram nedienas uzglūnēja Brazīlijā, Riodežaneiro, kur „zaļo” aktīvists piedalījās ANO vides aizsardzības un attīstības konferencē. Ejot uz kāda pasākuma vietu, deputātam parkā bija uzklupuši laupītāji un atņēmuši somu ar dokumentiem un naudu.

Bet tas vēl nebija viss. Aplaupītais deputāts atgriezies viesnīcā, kur par notikušo ziņojis varas iestādēm, bet pēc tam atkal devies ceļā uz konferences norises vietu. Izgājis no viesnīcas, A. Ulme, „izmantojot Latvijā noslīpētos čekistu atklāšanas paņēmienus”, konstatējis, ka viņam seko kāds aizdomīgs cilvēks. Šī iemesla dēļ politiķis izlēmis iet caur pludmali, kurā tobrīd atpūtās daudz ļaužu, kuru klātbūtnē viņam diez vai kāds uzdrošinātos uzbrukt.

Taču, kamēr A. Ulme, pār plecu atpakaļ skatīdamies, laipojis gar okeāna malu, viņu notriecis un apdullinājis liels vilnis. Par laimi, blakus esošie atpūtnieki samaņu zaudējušo deputātu izvilkuši no ūdens un izsaukuši mediķus, kas gan nopietnākas traumas par sasitumiem un ribas plīsumu nav konstatējuši.

Plašāk par jauno grāmatu var lasīt tās mājas lapā: www.musuvesture.lv

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [4] ››
Paula 12.09.2008 19:55
Tāds stāstiņš būtu pilnīgi viņa stilā...

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss