Pārdos "Arēna Rīga" nosaukumu. Cena - vairāk kā miljons lati
Atklātībā nonākusi neoficiāla informācija, ka uz letes nonācis daudzfunkcionālās halles "Arēna Rīga" nosaukums. Interesentiem, kas vēlētos arēnas nosaukumā uz turpmākajiem pieciem gadiem redzēt savas kompānijas vārdu, nāktos šķirties no gandrīz miljona.


SIA "Arēna Rīga" valdes priekšsēdētājs Arnolds Babris "VZ" apstiprināja, ka halles nosaukums tiešām izlikts pārdošanā, taču "cena ir krietni, krietni lielāka par miljons latiem". Piedāvājumam izskanot, jau parādījusies neoficiāla interese no dažādiem uzņēmējiem. ""Arēna Rīga" ir smuks nosaukums, taču mums ir jāpelna. Nacionālās sporta bāzes statuss arēnai tā arī nav piešķirts, tātad jāpelna nauda ar citiem līdzekļiem," skaidroja Babris. "Nosaukumu pārdodam, bet tā pircējs nebūs šīs valsts uzņēmums," apgalvoja halles saimnieks, kas atteicās atklāt konkrētu darījuma summu — tas esot komercnoslēpums.
Jāpiebilst, ka šādās multihallēs visā Eiropā faktiski tiek pārdots viss — no tās nosaukuma līdz pat mazākajam reklāmas laukumiņam objekta tuvumā. Piemēram, igauņu aldari no "Saku" par tiesībām uz desmit gadiem savas firmas vārdu saistīt ar halli Tallinā noskaitījuši teju miljonu eiro, un tagad katrs zina, kas ir "Saku Suurhall". Savukārt Viļņas hallei ir "Siemens" nosaukums — tur cena esot bijusi nedaudz zemāka. Citur Eiropā cenas ir vēl augstākas, bet rekordists ir koncerns "Ford", kas par tiesībām savā vārdā saukt objektu Detroitā noskaitījis 300 miljonus ASV dolāru.
Jau pirms Rīgas halles nodošanas ekspluatācijā (un no reklāmas viedokļa izdevīgā 2006. gada pasaules hokeja čempionāta) klīda runas par to, ka vietējiem uzņēmējiem nāksies noskaitīt itin glītu summiņu par tiesībām uz attiecīgu laika posmu saukt šo daudzfunkcionālo brīnumu savas firmas vārdā. Kā ticamākās versijas tika piesauktas "Aldaris Arēna" un "LMT Arēna". Kāpēc šāds biznesa projekts nerealizējās un halles cēlāji no būvfirmas "Merks" neguva plānoto peļņu, precīzu ziņu nav. Iespējams, ka Rīgas aldariem kāju priekšā aizlika konkurenti no "Cēsu alus" (halles iekšpusē tiek tirgots cēsnieku miestiņš, kas diez vai tīk "Aldarim"), savukārt "LMT" apmierinājušies ar savām biznesa ložām un VIP ieeju, virs kuras gozējas firmas trīs burti.
Arī tagad halles nosaukuma notirgošana (vai izīrēšana) ārzemju kompānijām, iespējams, saistāma nevis ar latvju bāleliņu knapo maksātspēju, bet nevēlēšanos palikt bez reklāmas devējiem, atdodot arēnas vārdu konkurentiem. Babris uzskata, ka pircējs būs: "Arēnai ir tikai divi gadi, bet mēs jau esam sevi nopozicionējuši, pierādījuši Eiropā un strādājuši krietni labāk nekā igauņi un lietuvieši. Būs piedāvājums, tad arī skatīsimies. Gaidām."
Nav gan izslēgts, ka arēna varētu arī saglabāt savu ierasto nosaukumu — ja kādas aktivitātes sāk demonstrēt Rīgas dome. Babris pieļāva, ka pašvaldība varētu stimulēt "Arēnas Rīga" nosaukuma saglabāšanu, "ja ne ar finansēm, tad kā citādi", ar to acīmredzot domājot iespējamās nekustamā īpašuma nodokļa atlaides. Taču diez vai dome uz to "parakstīsies".