Īpaši skarbi un pat ļoti ļauni vārdi! Leģendārs latviešu mūziķis par Latviju Eirovīzijā: Mēs netiksim nekur, kārtējā izgāšanās!

Mēs gan, redakcijas kolektīva vārdā, novēlam veiksmi "Carousel"!

Īpaši skarbi un pat ļoti ļauni vārdi! Leģendārs latviešu mūziķis par Latviju Eirovīzijā: Mēs netiksim nekur, kārtējā izgāšanās!
Komentāri[21] Bilžu galerija[49] 16.05.2019 14:19

Šogad LTV autoru un izpildītāju konkursā “Supernova 2019” uzvaras laurus plūca grupa “Carousel”, kura uz lielās Eirovīzijas skatuves kāpj 2. pusfinālā 16. maijā, un šī būs divdesmitā reize, kad Latvija piedalās Eirovīzijā. Ne visi ir priecīgi par mūsu dalību šajā starptaustiskajā dziesmu konkursā – tajā skaitā pašmāju izklaides industrijas veterāns, grupas “Pienvedēja piedzīvojumi” solists un Valkas kultūras nama direktors Māris Žigats. Viņš asi kritizē "Supernovu" un Eirovīzijas dalību Latvijā: "Mēs netiksim nekur", vēsta portāls TVNET.lv.

“Cik es redzēju un dzirdēju – uzskatu, ka tā nebija pareizā izvēle. Žūrija un cilvēki kārtējo reizi ir apliecinājuši savu nekompetenci. Ir jāmaina visa sistēma Latvijā, citādāk mēs netiksim no tās bedres ārā. Mēs pārliecināmies jau n-to reizi pēc kārtas, ka, diemžēl, cilvēku iebalsotās dziesmas no Latvijas Eirovīzijā nekur tālāk par pēdējo vietu netiek.

Ir jāsaprot, ko mēs īsti gribam.

Vai mēs gribam parādīt savus mūziķus vai nopelnīt noteiktu vietu. Tās ir atšķirīgas lietas. Ļoti daudzas valstis vienkārši brauc piedalīties, parāda savus aktuālos mūziķus vai jaunās zvaigznes, bet Latvijas uzstādījums man nav skaidrs. Ko mēs sūtam? Spēcīgu dziesmu Latvijā vai kaut kādu dziesmu ar cerību, ka tās būs populāra Eiropā? Es domāju, ka mūsu superžūrijai, kura tur sēž un tarkšķ katru reizi “Supernovā”, nav pašiem skaidrs, ko viņi vērtē.

Cik uzmetu aci, jā, nu, okei, kārtējā izgāšanās tā būs.

Varbūt kaut kas jāmaina. Es saprotu, ka televīzija grib šovu, lai skatās un patērē, tas ir pilnīgi saprotami. Bet tad, draugi mīļie, ir jātaisa viss pilnīgi savādāk. Tad taisām šovu, nevis domājam, ka mums vajag nopelnīt kaut kādu vietu. Tad izklaidējamies – ēdam popkornu, dzeram atspirdzinošus dzērienus vai alu un vienkārši dauzāmies. Bet tā dauzīšanās valstij izmaksā ļoti dārgi. Dalība Eirovīzijā ir dārga. Varbūt mums nevajag tērēt naudu Eirovīzijai, bet labāk to naudu iedot kaut kādai grupai vai mūziķim, lai viņš uztaisa karjeru ar labu PR un mārketingu. Te ir tas jautājums, ko mēs ar to Eirovīziju gribam panākt.

Tas nav skaidrs ne šī pasākuma producentiem, ne žūrijai. Re, kur iznākums – esam visu laiku pēdējās vietās.

Kaut kas galīgi nav. Es uzskatu, ka ir jāsavāc maksimāli daudz Latvijas mūziķu, komponistu, kas ir sataisījuši savā dzīvē ne vienu vien hitu un tad viņi – varbūt – varētu no tā visa piedāvātā izvēlēties vienu. Varbūt. Es nesaku, ka tas ir vienīgais variants, bet, nekādas demokrātijas! Cilvēku pūļa viedoklis ar speciālistu viedokļiem parasti ir kā diena pret nakti. Mēs nevaram nekad nevienā lietā novienoties – ne ekonomikā, ne mūzikā, ne sportā. Ļoti atšķiras viedokļi par to, kas ir vajadzīgs, kas ir labi, kas ir slikti. Varbūt tur ir visa tā problēma, ka tie, kas Latvijā šo visu dara, ir vienkārši nekompetenti. Citas atbildes man nav.

Mēs netiksim nekur, jo es nedomāju, ka “That Night” var novinnēt.

FOTOGALERIJĀ: CAROUSEL UN CITI SUPERNOVAS MIRKĻI

Tā ir ļoti specifiska mūzika, pietiekami sarežģīta un uz ļoti šauru klausītāju loku vērsts skaņdarbs. Tur pat nav jābūt lielam mūzikas pazinējam, lai saprastu, ka tas nav iespējams. Tikai pilnīgi nekompetenti cilvēki, kāda šoreiz ir bijusi mūsu žūrija, var izvēlēties tādu dziesmu. Pilnīgi nepareizi. Tā nav Eirovīzijas dziesma. Varam aizsūtīt, jā, viņi ir labi mūziķi, bet tas nebija labākais skaņdarbs, ko varējām izvēlēties.

          Es viņiem, protams, vēlu veiksmi.

Tas ir tīrākais popmūzikas pasākums, uz kuru nevajag neko sarežģītu sūtīt. Markus Riva sen pelnījis, lai tur aizbrauktu un mums būtu daudz lielāki panākumi, nekā ar to, ko esam sūtījuši līdz šim,” sarunā ar TVNET atklāja Žigats.

Kā jau ziņots, par iekļūšanu finālā Latvijas pārstāvjiem būs jācīnās ar Šveici, Zviedriju, Īriju, Austriju, Moldovu, Rumāniju, Dāniju, Armēniju, Albāniju, Azerbaidžānu, Maķedoniju, Norvēģiju, Krieviju, Nīderlandi, Horvātiju, Lietuvu un Maltu.

Pirmais starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfināls Telavivā, Izraēlā, notiek 14. maijā, bet otrais – 16. maijā. Kopumā šī gada konkursā piedalās 42 valstis, no kurām 36 sacentīsies divos pusfinālos. Vieta finālā 18. maijā automātiski nodrošināta tā saucamajam “lielajam pieciniekam” – Francijai, Vācijai, Itālijai, Spānijai un Apvienotajai Karalistei, kā arī 2018. gada konkursa uzvarētājai Izraēlai.

Avots: TVNET.lv. Slavenibas.lv no šī viedokļa norobežojas un cer uz Latvijas pārstāvju veiksmi Telavivā!

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapa: 1 no 2

Komentāri [21]

Ilgvars Kuncītis >> Ilgvars Kuncītis 12.06.2019 00:39
Ā, gEirovīzija !
Vilnis Gricaičuks-Puriņš 12.06.2019 00:38
Pēc 1. pusfinālā noskatīšanās. Neesam sliktāki par redzēto, klausīto. Tur gan neko sev patīkamu neredzēju. Daži spēja pat nodziedāt.
Sandra 19.05.2019 12:41
eirovizija tomer lielu lomu spele ari cilveku ariene. Nu, luk, ne jau resnie vai citadi orientetie dabuju labakos vertejumus. Ari nekoptie ne. Musu grupa parstav ne tikai vaji un garlaicigi dziedosos, bet ari nekoptos. Nekopts--tas nenozime netirs, bet to var loti redzet... Un balss musejiem ka kora dalibniekiem, tomer japiebilst, ka vini uzstajas labak ka Madonna
Edgars Kalniņš 17.05.2019 00:56
Taisnību jau saka
Iveta Jaunzema 17.05.2019 00:55
Domāju, ka Žigatam taisnība
Inese Ezeriņa 17.05.2019 00:54
Labāk netikt ārā no pusfināla, nekā finālā palikt pēdējiem un bez punktiem
Asja Maršale 17.05.2019 00:54
Nu ko tad leģendārais latviešu mūziķis pats nepiedalās,ja jau tik gudrs.
Orangutans 16.05.2019 21:36
nenormāli zems līmenis pēdējos gados LV Eirovīzijai. Neko jau nedara lai uzlabotu. Arī tā delegācijas vadītāja Kaminska ir absolūta nulle.
Dace Salzemniece-Saleniece 16.05.2019 19:44
Lai nu veicās bet diez kas jau no viņiem nav
Vilnis Gricaičuks-Puriņš 16.05.2019 19:38
Pēc 1. pusfinālā noskatīšanās. Neesam sliktāki par redzēto, klausīto. Tur gan neko sev patīkamu neredzēju. Daži spēja pat nodziedāt.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV