Oho - Dagmāra! Supernova 2018 jauni vadītāji un jauni spēles noteikumi

No 3. februāra četru TV šovu ietvaros Latvijas Televīzijas (LTV) dziesmu autoru un izpildītāju konkurss Supernova jau ceturto reizi meklēs spilgtāko populārās mūzikas skaņdarbu.

Oho - Dagmāra! Supernova 2018 jauni vadītāji un jauni spēles noteikumi
Komentāri 26.01.2018 20:20

No 3. februāra četru TV šovu ietvaros Latvijas Televīzijas (LTV) dziesmu autoru un izpildītāju konkurss Supernova jau ceturto reizi meklēs spilgtāko populārās mūzikas skaņdarbu, kas pārstāvēs Latviju starptautiskajā dziesmu konkursā Eirovīzija Portugālē, metot izaicinājumu mūziķiem un dziesmu autoriem, kuri ir gatavi pierādīt sevi miljoniem Eirovīzijas fanu visā Eiropā. Šogad Supernova piedzīvojusi vairākas pārmaiņas – konkursam ir ne tikai jauni vadītāji, bet mainījies arī pasākuma formāts, balsošanas noteikumi, norises vieta un laiks.

Supernova 2018 vadītāju lomās iejutīsies pieredzējusī TV dīva Dagmāra Legante un otrās Supernova sezonas uzvarētājs Justs Sirmais. Dalībnieku savstarpējā konkurence šosezon būs īpaši liela un cīņa par vietu finālā – dramatiska, atzīst Supernova 2018producente un projekta vadītāja Ilze Jansone. “Ja iepriekš bija trīs raidījumi – atlase, pusfināls un fināls, un no katras kārtas tālāk tika puse dalībnieku, tad šogad būs trīs pusfināli, no kuriem finālā tiks tikai divi dalībnieki no septiņiem,” viņa skaidro.

Trīs Supernova 2018 pusfinālus LTV 1 tiešraidē no Rīgas Kinostudijas varēs vērot katru sestdienas vakaru, sākot no 3. februāra, savukārt grandiozais fināls notiks 24. februārī. Jau šovakar, 25. janvārī pl.21:30 LTV 1 būs skatāms pirmais Supernova 2018 ievadraidījums, kas atklās, kā top tehniski sarežģītākais TV projekts valstī. Raidījumā varēs uzzināt vairāk par izmaiņām konkursa formātā un ieskatīties RIGaLIVE dziesmu rakstīšanas nometnes aizkulisēs, uzzinot, kā notiek dziesmu radīšanas radošais process.

Sadarbībā ar LSM.LV paralēli TV tiešraidei ik sestdienas vakaru notiks alternatīvā Supernova 2018 tiešraide, ko vadīs līdzšinējais Supernova vadītājs un mūzikas eksperts Toms Grēviņš kopā ar komiķi, žurnālistu un Eirovīzijas entuziastu Edgaru Bāliņu. Šī būs īstā iespēja visiem “dīvāna ekspertiem” dalīties viedoklī un, iespējams, ar savu sociālajos medijos publicēto ziņu nonākt raidījuma saturā. Katrā alternatīvajā tiešraidē Grēviņam un Bāliņam pievienosies dažādi viesi, kuru viedokļi sociālo mediju lietotājus parasti neatstāj vienaldzīgus.

Lai skatītāju balsojums būtu maksimāli objektīvs, izmaiņas skārušas arī balsošanas kārtību. Balsojot par savu favorītu, no viena tālruņa numura varēs nosūtīt tikai vienu īsziņu un veikt tikai vienu zvanu. Balsot varēs arī Supernovamājas lapā https://supernova.lsm.lv/lv/, un papildus tiks ņemti vērā arī unikālie dziesmu klausījumi mūzikas straumēšanas platformā Spotify.

Pieteikto dziesmu kvalitāte augusi

Pirmo reizi konkursa vēsturē Supernova atlasei pieteikties varēja tikai gatavas komandas – dziesma un izpildītājs.

“Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka pieņemt izpildītāju un autoru pieteikumus arī atsevišķi ar mērķi atrast jaunu “pāri” neattaisnojas,” skaidro Supernova producente Ilze Jansone. “Saņemtais pieteikumu skaits šosezon bija mazāks nekā iepriekšējās sezonās, taču pieteikumi ir kļuvuši kvalitatīvāki – pieteikt gatavu komandu prasa lielāku un nopietnāku ieguldījumu un sagatavošanās darbu. Arī repertuāra žūrija, kas vērtēja pieteiktās dziesmas, šoreiz bija nedaudz plašāka kā pirmajās trīs sezonās.”

Zināms, ka Supernova 2018 pieteiktās dziesmas vērtēja mūzikas producents, Latvijas Radio 5 -Pieci.lv mūzikas redaktors un šī gada konkursa žūrijas vadītājs Rūdolfs Budze (DJ Rudd), grupas Prāta Vētra kādreizējais menedžeris Aldis Hofmanis, mūzikas žurnālists un kritiķis Sandris Vanzovičs, Sony Music pārstāvis Mikko Tukiainen, Universal Music Group A&R departaments, Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports vadītāja Agnese Cimuška, Eirovīzija kustības atbalstītājs, portāla Delfi žurnālists Edgars Bāliņš, džeza dziedātāja un vokālā pedagoģe Jolanta Gulbe – Paškeviča, Igaunijas elektroniskās mūzikas sensācija, mūzikas producents un izpildītājs NOEP, mūzikas žurnālists un Latvijas Radio 5 -Pieci.lv ētera personība Toms Grēviņš, kā arī LTV autoru un izpildītāju konkursa Supernova producenteIlze Jansone.

Šogad pirmo reizi visas pieteiktās dziesmas varēja vērtēt jebkurš konkursa entuziasts un kopumā tika saņemti 152 082 Tautas žūrijas dziesmu novērtējumi, ko žūrija ņēma vērā, izvēloties dalībnieku sastāvu startam pusfinālu tiešraidēs.

Ikviens Eirovīzijas fans visus Supernova 2018 šovus 3., 10., 17. un 24. februārī varēs vērot ne tikai LTV1 tiešraidē, LSM.LV alternatīvajā tiešraidē un Supernova mājas lapā https://supernova.lsm.lv/lv/, bet arī klātienē Rīgas Kinostudijā, iegādājoties biļetes E-kase.lv: https://www.ekase.lv/lv/biletes/koncerti/supernova-2018.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss