Skandāls Eirovīzijā: diemžēl Ukraina aizliegs iebraukt Krievijas māksliniecei ratiņkrēslā

Invalīdei Jūlijai Samoilovai Ukrainas valsts aizliegs iebraukt tās teritorijā un līdz ar to liegs piedalīšanos Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Skandāls Eirovīzijā: diemžēl Ukraina aizliegs iebraukt Krievijas māksliniecei ratiņkrēslā
Komentāri[8] Bilžu galerija[6] 21.03.2017 07:07
Ukrainas Drošības dienests sagatavojis lēmumu, kas aizliegs valstī ierasties Krievijas izvirzītajai pārstāvei Eirovīzijas dziesmu konkursā Jūlijai Samoilovai, jo viņa pārkāpusi Ukrainas likumus, apmeklējot Krievijas okupēto Krimu.

«Šobrīd lēmums par iebraukšanas aizliegumu vēl nav pieņemts, taču atklāšu noslēpumu - attiecīgs dokuments jau ir sagatavots,» žurnālistiem Kijevā pirmdien teica Ukrainas Drošības dienesta vadītājs Vasilijs Gricaks.

«Gribu uzsvērt, ka mana kā specdienesta vadītāja pozīcija ir - likumam jābūt visiem vienam. Viņa ne tikai vienkārši apmeklēja Krimu, bet atstāja pēdas sociālajos tīklos, kur viņa izteicas saistībā ar Ukrainu, tās varas iestādēm, uzņemto kursu uz eiroatlantisko integrāciju. Mana pozīcija ir skaidra - es uzskatu, ka viņai nav jāierodas Ukrainā,» teica Gricaks.

Krievija par savu pārstāvi šā gada Eirovīzijas dziesmu konkursā izvirzījusi Jūliju Samoilovu ar dziesmu «Flame Is Burning». 27 gadus vecā Samoilova kopš 13 gadu vecuma ir pirmās grupas invalīde un pārvietojas ratiņkrēslā. Krievijas mediji vēstīja, ka 2015. gadā Jūlija no Krievijas – ar reisu no Maskavas – iebraukusi anektētajā Krimā, lai uzstātos Kerčā. Tā kā saskaņā ar Ukrainas likumdošanu Krimā drīkst iebraukt tikai no Ukrainas teritorijas, šī iemesla dēļ viņa varētu tikt iekļauta "melnajā sarakstā" – to skatuves mākslinieku listē, kuriem liegta iebraukšana Ukrainā.

Eirovīzijas dziesmu konkurss šogad notiek Ukrainā, jo pērn konkursā uzvarēja šīs valsts pārstāve Džamala ar dziesmu «1944», kas vēstīja par Krimas tatāru deportāciju Staļina režīma laikā.

Lielā Eirovīzijas cīņa sāksies Kijevā 9. maijā, kad pirmajā konkursa pusfinālā startēs arī Latvijas pārstāvji – grupa "Triana Park" ar dziesmu "Line". Ja Krievijas pārstāvei ļaus ierasties Ukrainā, viņa uzstāsies otrajā pusfinālā 11. maijā.

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [8] ››
hhaha 27.03.2017 12:04
krievijai Eirovīzijā vispār nav jābūt!! eiropa atradusies!! uz āziju lai brauc dzie'dat!!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss