28 gadu vecumā mūžībā aizsaukts talantīgais grupas 'Baltie lāči' mūziķis Toms Lipskis

28 gadu vecumā mūžībā aizsaukts talantīgais grupas 'Baltie lāči' mūziķis Toms Lipskis
Komentāri[9] Bilžu galerija[9] 25.10.2018 23:41

Pēc smagas slimības 28 gadu vecumā 2018.gada 24. oktobrī mūžībā devies kontrabasists, basģitārists, džeza mūziķis un pedagogs Toms Lipskis. Kā kontrabasists un basģitārists Toms darbojās populārās grupas 'Baltie lāči' sastāvā - skatiet atvadu fotogalerijā.

Toms Lipskis absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļu, turpat arī pabeidzis maģistrantūru. Viņš darbojās vairākās muzikālās apvienībās, tostarp savā, Toma Lipska kvintetā. Pērn klajā laists Toms Lipskis Quintet debijas albums Holographic Projections, kura nosaukums latviešu valodā ir Hologrāfiskās projekcijas. Mūziķis kā pedagogs darbojās Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā un Rīgas Doma kora skolā.

"Satikāmies ar viņu toreiz dzert svaigi spiestu apelsīnu sulu un runāt par dzīvi. Toms Lipskis, ko es pazinu jau vairākus gadus pirms tam, smējās par to, ka ir pārāk nopietni sniegt man interviju, bet to pašu viņš beidza ar vārdiem, ka izaugsme nav automātiska, pie tās nepieciešams strādāt un nekad neapstāties pie sasniegtā. Un arī ar vārdiem, ka jūtas laimīgs. Vienmēr izpalīdzīgs, nesavtīgs, dzīvespriecīgs, laimīgs kareivis, kurš steidzās dzīvot un darīt lielas lietas. Toma disks Holographic Projections ir vienmēr manā mašīnā — Toms vienmēr zināja, ka brīžos, kad man kārtējo reizi apnīk visa jauna klausāmviela, mana ikdiena paiet ar viņa mūziku," portālam Lsm.lv stāsta viena no elektroniskā džeza žurnāla Jazzin.lv veidotājām Aleksandra Line.

Atis Andersons, džeza pianists stāsta, ka Toms Lipskis bijis ar sirdi un dvēseli džeza mūzikā. "Esam sēdējuši vienā skolas solā un trio sastāvā aizvadījuši neskaitāmus koncertus un pasākumus, vienu no visspilgtākajiem šopavasar Maltā, Valetā. Šo gadu laikā esam kopā muzikāli auguši un attīstījušies līdz saspēlei, kura neprasīja vārdus, bet gan notika jau sajūtu līmenī. Toms Lipskis bija izcils džeza basists, kolēģis, draugs un domubiedrs," atklāj mūziķis.

Bet ģitārists Rihards Lībietis norāda, ka ar Tomu bijis pazīstams trīsarpus un visu šo laiku bijis ļoti iedvesmots un pārsteigts par viņa šķietami nebeidzamo entuziasmu darīt, par viņa dzīvesprieku un gluži vienkārši – patieso sirsnību. "Kopā plecu pie pleca radot mūziku, spēlējot koncertus piedzīvojām ļoti daudz ko, un jāsaka, ka Toms ir lielisks piemērs tam, kādai vajadzētu būt mūziķa personībai – ar pietāti un cieņu pret savu darbu, ar sirsnību un patiesumu pret saviem līdzcilvēkiem. Cilvēciskā ziņā Toma pāragrā aiziešana mums visiem ir neizsakāmi sāpīga. Un tomēr, Toms ir izdarījis un iesējis augsni tik daudz labām lietām, un veicis tik daudz nozīmīgu darbu, ka grūti to visu šeit uzskaitīt," sūtot visdziļāko līdzjūtību Toma ģimenei un tuvajiem cilvēkiem, stāsta R. Lībietis.

Avots: Diena.lv

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Komentāri [9]

tiešām? >> IVONNA 27.10.2018 22:14
vai viņam bij vēzis?
Vita Kulijeva 26.10.2018 21:18
No kā viņš nomira?
Edgars Freimanis >> Vita Kulijeva 26.10.2018 21:19
Manu post rinda ir sekojosha: Valters, Toms... ir nomirushi! Kas jaukai ikdienai no Latvieshiem? Ir kkas cits bezkapusveetkiem?
aa 26.10.2018 20:55
atbilde ir E vielas uzturaa, modificeetaa gejropas un usa paartiuka, automashiina katram suudam, liidz ar to briesmiiga gaisa kvalitaate, materiaalo veertiibu glorifikaacija, zems uzvediibas kultuuras liimenis paarkrievotajaa Latvijaa, taapeec pieklaajiigam cilveekam vnk kraajaas negatiivas emocijas iekshienee. veel seedoshs darbs, muuzikju dziivesstils
Vija 26.10.2018 19:58
Izsaku dziļu līdzjūtību ģimenei un tuviniekiem.Toms bija lielisks mūziķis.
Jānis Ozols 26.10.2018 18:56
Izsaku ģimenei līdjūtību.
Judīte 26.10.2018 17:48
Drausmīgi, kāpēc visi mirst???
Vija >> Judīte 26.10.2018 19:57
Tāpēc,ka medicīna domā tikai par savu biznesu un cilvēki, īpaši mūsu valstī, ir tikai puteklis un nodokļu maksātājs.Dabā viss ir līdzsvarā.Dabā ir zāles arī pret vēzi,bet nevienu tas laikam neinteresē.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss