Pirmais skandāls: igauņi piemāna Latviju un notēlo latviešus Dziesmu svētku gājienā

Pirmais skandāls: igauņi piemāna Latviju un notēlo latviešus Dziesmu svētku gājienā
Komentāri[10] Bilžu galerija[22] 01.07.2018 19:30
Igauņu dejotājiem no Hānjas pagasta Munameģa apkaimē tik ļoti gribējās dejot Latvijas simtgades dziesmu un deju svētkos, ka viņi izlikās par Latvijas deju kolektīvu Korneti, vēsta Jauns.lv.


Šo stāstu atklāj Latvijas Radio – Hānjas dejotāji Daugavas stadiona laukumā dosies nevis kā Igaunijas, bet kā Veclaicenes kultūras nama deju kolektīvs Korneti. Aigars Tūsiss ir viens no šīs dullās idejas autoriem, ikdienā strādā par metinātāju, bet Hānjas deju kopā dejo vairāk nekā 20 gadu. Viss sācies kā joks, pēc pēdējiem igauņu deju svētkiem sprieduši, ka Igaunijas un Somijas svētkos ir bijuši, kāpēc gan nemēģināt arī pie latviešiem: “Mūsu kolektīva vadītāja Ulvi teica: pat ja mēs netiksim uz latviešu deju svētkiem, vismaz mums grupā būs astoņi vīri ar taisnām mugurām!” sarunā ar Latvijas Radio smejas Aigars Tūsiss.


Igauņu kolektīvs FOTOGALERIJĀ PĒDĒJĀ BILDĒ

Igauņi dejās lielākoties sānos iespiež dūres, latviešu dejām bija jāmācās plaukstu likt citādi. Korneti Latvijas svētkos izvēlējušies senioru grupu, kur vieglāki deju soļi. “Vispār latviešu dejās visvairāk nogurst īkšķi!” atzīst Aigars. Deju biedrības prezidents Sulevs Krāms uzskata: “Kāju pirksti taisnāk jānostiepj, ceļgals augstāk jāceļ… Un vairāk prasa staltu stāju!”

Rīgā teica – nedrīkst!


Šīs avantūras galvenā līdzzinātāja Latvijā ir Veclaicenes tautas nama vadītāja Maija Rozīte. Mazajam pagastam ar trijiem simtiem iedzīvotāju ir ansambļi, bet nav sava deju kolektīva un kora. Te ir pierobeža, visi savējie abās pusēs, un ļāvuši kultūras namā uz brīdi iemājot kaimiņiem.

Rozīte vaicājusi Alūksnes pašvaldības Kultūras nodaļas vadītājai Sanitai Eglītei, vai Hānjas dejotāji var piedalīties Latvijas deju svētkos. “Viņa sazvana Rīgu un atbild – nē, nedrīkst. Tikai kā viesi iet gājienā un dejot ielu koncertos. Bet viņiem ar to nepietiek!” Latvijas Radio smejas Rozīte. Komisiju piemānīja


Kā komisiju piemānīja, vairāk lasiet Jauns.lv

Publicitātes foto.

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Komentāri [10]

Eiženija 04.07.2018 14:07
Prieks par igauņiem un veclaiceniešiem! Tā turpināt!
cikans 02.07.2018 19:52
Malači!
Vecene 02.07.2018 19:04
Jāpriecājas, ka mēs vismaz igauņiem šķietam interesanti!
igauņi 02.07.2018 19:02
Ir tik amizanti dzirdēt no igauņiem, par igauņu-latviešu kopīgo valsti - Livoniju, kura ir par iemeslu tam, ka mūsu tautām ir tik daudz kopīga! Nekad neesmu dzirdējis parastus lauku cilvēkus Latvijā runājam kaut ko tādu, laikam Latvijā neko tādu skolās nemāca, lai tikai nedod dievs, visi zinātu tikai Krievijas iebrukumu un postu, bet par eiropejisko Livoniju, kas Igaunijā un daļā Latvijas teritorijas bija valstisks veidojums gadsimtiem, nezinātu neko, un brīnītos, nu no kurienes tie uzskati latviešiem un igauņiem ir tik līdzīgi.
ivis 02.07.2018 18:19
Ta nu gan skandāls,vai vienīgie nelatvieši svetkos.Uzņemiet kā viesus,lai dejo!
Guntis Lorencs 02.07.2018 18:11
Māna jau tikai tos kurus var piemānīt .
Arnis 02.07.2018 17:36
Kapēc gan ne? Ļoti skaisti!
proslavitsja 02.07.2018 17:34
Igauņiem jau savu svētku nav
Ikaunis 02.07.2018 17:29
Pa skaistos!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss