Vai nav pazemojoši? Artusa Kaimiņa un Meroni shēmas: 18 500 EUR mēnesī maksāti fiktīvai reklāmas aģentūrai, kas reģistrēta purvā

Vai nav pazemojoši pret mums - nodokļu maksātājiem? Kaimiņa shēmas: 18 tūkstoši mēnesī maksāti fiktīvai, purvā reģistrētai aģentūrai.

Vai nav pazemojoši? Artusa Kaimiņa un Meroni shēmas: 18 500 EUR mēnesī maksāti fiktīvai reklāmas aģentūrai, kas reģistrēta purvā
Komentāri[15] Bilžu galerija[60] 21.06.2018 19:24
Meroni un Kaimiņa shēmas: 18 500 eiro mēnesī no „Ventbunkera” maksāti fiktīvai reklāmas aģentūrai, kas reģistrēta kūdras purvā. Reklāmas aģentūra AZUS aizpagājušajā gadā Šveices advokāta Rūdolfa Meroni kontrolēto A/S Ventbunkers un SIA Airtech uzdevumā finansējusi "reklāmu medijos". Ir tikai viena „nianse”: nauda maksāta, bet Ventbunkera reklāma medijos neparādās, un pati "reklāmas aģentūra" ir reģistrēta Bauskas novada Vecsaules pagasta Kūdrā, kurā tiešām ir tikai kūdra, vēsta Pietiek.com

Kā rāda ar 2016. gada 4. janvāri datētais līgums starp SIA Airtech (kuru dibinājis R. Meroni ofšors Eurocom no Britu Virdžīnām) un reklāmas aģentūru SIA AZUS, šai aģentūrai tiek maksāti 18,5 tūkstoši eiro mēnesī (plus PVN) par “reklāmas izvietošanu” medijos. Savukārt Airtech rīcībā nauda nonāk no R. Meroni kontrolētās A/S Ventbunkers, kas jau vienpadsmito gadu pakļauta mantas arestiem, kuru laikā R. Meroni iecelts par “arestētās mantas glabātāju”.Kā rāda Lursoft izziņa, SIA AZUS dibināta 2015. gada maijā, bet reālu uzņēmējdarbību uzreiz nav uzsākusi. Firmu dibinājis kāds Jevgenijs Kāzuss, kurš to jau nepilnu mēnesi vēlāk, pabeidzot pilnībā apmaksāt statūtkapitālu, pārdevis Raimondam Mikijanskim, bet tas, komercdarbību neuzsākot, kapitāldaļas decembrī pārrakstījis Valerijam Dozbergam. Tieši V. Dozberga paraksts redzams uz 4. janvāra līguma starp AZUS un Airtech. Lai izskatītos profesionālāk un ticamāk, līgumam pievienoti vairāki punkti un divi pielikumi, kuros aprakstīti dažādi interneta reklāmas paveidi un to tehniskās specifikācijas.

Spriežot pēc datiem par nodokļu nomaksu, 2016. gadā firma beidzot sākusi kaut ko darīt: nodokļos nomaksāti 2060 eiro, bet sociālajās iemaksās - vēl vairāk nekā tūkstotis, tātad skaitļi nav lieli. Tomēr skaidrību par tiem mums iegūt nav iespējams, jo AZUS visā savā pastāvēšanas gaitā ir spējusi nodot tikai vienu gada pārskatu - par 2015. gadu. Tātad to pašu, saskaņā ar kuru vēl nekas netika darīts.

Pārceļas uz kūdras purvu

Pēc nedaudz ilgāk nekā gada darbības SIA AZUS vēlreiz mainījusi īpašnieku: tagad par vienīgo kapitāldaļu turētāju un valdes locekli kļuvis kāds Boriss Boiko. Firmas adrese ir desmit kilometrus no Lietuvas robežas - Bauskas novada Vecsaules pagasta Kūdrā. Uz to no Bauskas ved laba, nesen kapitāli atjaunota šoseja Ozolaines virzienā, un tikai pēdējais sānceļa atzars puskilometra garumā, kas acīmredzot ir privātās rokās, varētu būt labāks.

Kūdras ciemats pilnībā atbilst savam nosaukumam: tam apkārt plešas milzīgi kūdras purvi, kuros notiek aktīva kūdras ieguve un eksports, nodrošinot vietējiem iedzīvotājiem normāli apmaksātas darbavietas. Paralēli redzama arī lauksaimnieciskā aktivitāte.

Padomju gados celtās divstāvu mājas pagaidām nav atjaunotas, taču pie tām redzami samērā labi auto, un kūdras iegūšanas tehnikas placī redzami daudzi pavisam jauni, moderni agregāti. Apmeklējot Kūdras ciemu brīvdienā, nav redzams neviens pats piedzēries iedzīvotājs. Bērnu laukumiņā nesen uzstādītas pilnīgi jaunas bērnu atrakcijas.

Klauvējot pie attiecīgā dzīvokļa durvīm, kur vajadzētu atrasties uzņēmumam AZUS, iekšā dzirdama mazas bērnudārznieces balstiņa, kas sauc māti. Taču viņa atvērt durvis nenāk. Arī aptaujātie vietējie iedzīvotāji par šādu firmu nav dzirdējuši. Protams, ka no V. Dozberga, R. Meroni vai citiem tādiem personāžiem ne vēsts - Kūdras ciemā var ieraudzīt nevis viņus, bet gan kazlēnus, āzi un tītaru.

Kam šāda “mazgātuve” vajadzīga?

Kāpēc Ventbunkera nauda caur Airtech jāpārskaita kādam viena cilvēka kantorītim, kas acīmredzami atbilst visām fiktīvās uzņēmējdarbības pazīmēm un reģistrēts kūdras ieguves vietā?

Pietiek jau pirms pusotra gada atreferēja Latvijas Universitātes Matemātikas institūta zinātnieka Ilmāra “Neo” Poikāna iesniegumu, no kura izrietēja: caur SIA Airtech apmaksāta it kā Ventbunkera “reklāmas izvietošana” Artusa Kaimiņa SIA Suņubūda, tomēr I. Poikāns bija saskaitījis, ka Ventbunkera reklāma Suņubūdā tomēr parādījusies nebija, kamēr nauda maksāta tika. Reklāmas vietā deputāts A. Kaimiņš pēkšņi sāka bīdīt Ventbunkeram un R. Meroni izdevīgu politisko retoriku.

Acīmredzot Airtech pārskaitījumi Suņubūdai nav bijuši vienīgie “reklāmas izdevumi”: paralēla naudas plūsma gājusi caur firmu AZUS. Tās saņēmēji pagaidām nav zināmi, taču saskatāma paralēle: kad I. Poikāns, kurš kādu brīdi bija iestājies A. Kaimiņa vadītajā sīkpartijā KPV LV, sāka uzdot jautājumus, kāpēc Ventbunkera nauda tiek maksāta partijas līdera firmai (nesaņemot atbildes, I. Poikāns nekavējoties izstājās no partijas un uzrakstīja iesniegumu KNAB), caur AZUS ritošās paralēlās naudas plūsmas arī nekavējoties apstājās - iespējams, bailēs no izmeklēšanas, un AZUS tika nomainīts īpašnieks.

Video: Kūdras ciems, firma AZUS un VentbunkersAr dokumentiem ieskanētu bilžu formātā varat iepazīties Pietiek

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Komentāri [15]

Silvija Ivanova 26.06.2018 09:14
...šitais viss farss, pirms vēlēšanām...konkurents konkurentu ēdīs, ja...? Jāsaka tā...ka cirks uz lielās skatuves ir sācies...
vēlētāja kādreiz pa LRA 23.06.2018 22:48
skaudrā patiesība - zog arī politikā no jauna ienākušie
Maris Briedis 23.06.2018 22:47
Vai vins valsi ko sliktu dara-naudu izzog?nu ja ne kads tam sakars ar privato dzivi un ja vel jaunibas piedzivojumos raksies tad valdiba jaliek buss cilveki kuri tureti un maksligi audzinati,bet tiem nav daudzas ipasibas kas palidz pareizi vadit valsti.
Zita Ozoliņa 23.06.2018 22:16
Lemberga pasūtījuma raksts.Viņš ciest nevar savu konkurentu. Zemiski. Vipi.lv uzrakstat labāk par ministra Rasnača padomnieka meitu,kura sagrābās nevis 18 000€ bet 100 000€.Kāpēc viņai Rasnača kungs tikai atņēma licensi? Kāpēc pēc viņas nebrauca KNAB darbinieki?
neZita >> Zita Ozoliņa 23.06.2018 22:22
nu ja pasūtījumu pildat jūs visos portālos maucot kaimiņam komplimentus
kur nu v 22.06.2018 23:48
Izrādās, ka pat šis ir zaglis
Igors Locs 22.06.2018 23:47
оooo ocerednie latisi gavnjuki zapizdeli u kotorih nihuja net i nikogda nebudet, protivno vasu pomojku citatj, a ARTUR pravdu govorit i emu pohuj vase mnenie i on nikogo neboitsja a vi tresjotesj i molitesj ctob k vam nezasli v maskah
daina baltina 21.06.2018 21:25
Artuss ir vienigais , kurs atpusas? Es seit nekadas orgijas nesaskatu. Atputa un "pasitis: Ne tuksu pudelu , ne nekartibas. Ir OK.
Maris Briedis 21.06.2018 21:24
Vai vins valsi ko sliktu dara-naudu izzog?nu ja ne kads tam sakars ar privato dzivi un ja vel jaunibas piedzivojumos raksies tad valdiba jaliek buss cilveki kuri tureti un maksligi audzinati,bet tiem nav daudzas ipasibas kas palidz pareizi vadit valsti.
Ilmārs 21.06.2018 21:23
vēl viensdīkdienis kurš iztērē nod maksātāju naudu nebūtībā

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss