Šokējoši! Kratīšana un visu restorānu VAIRĀK SAULES slēgšana. Īpašnieks Endijs Bērziņš tēlo "Nezinīti"

Pazīstamais šefpavārs, TV zvaigzne un restorāna VAIRĀK SAULES īpašnieks Endijs Bērziņš neko nezinot. Par 1,5 miljoniem apejot kases čekus, esot piekrāpta valsts.

Šokējoši! Kratīšana un visu restorānu VAIRĀK SAULES slēgšana. Īpašnieks Endijs Bērziņš tēlo "Nezinīti"
Komentāri[6] Bilžu galerija[12] 12.06.2018 19:31
Restorānu tīklā “Vairāk saules”, gan ēdināšanas vietās, gan birojā, policija otrdien, 2018.gada 12.jūnijā, veikusi kratīšanas. Zināms, ka tas noticis saistībā ar aizdomām par iejaukšanos kases aparātos, kā rezultātā valstij varētu būt nodarīti 1,5 miljona eiro zaudējumi. Restorānu īpašnieks, pazīstamais šefpavārs un TV zvaigzne Endijs Bērziņš visu noliedz.

Par to, ka restorānos kaut kas nelāgs notiek, liecināja to slēgšana otrdien vēlā pēcpusdienā. Apmeklētāji tika izraidīti, durvis slēgtas, bet pie restorāniem tika izlikti uzraksti, ka tie ir slēgti tehnisku iemeslu dēļ. Saskaņā ar restorāna īpašnieka teikto kratīšanu veikusi kriminālpolicija un šis darbības sākusi uz iesnieguma pamata.“Pilnīgi vispār nepamatoti – 100% zinu. Viņi nevis neko neatradīs, bet viņi nevar atrast, jo mēs to nedarām,” sacīja Endijs Bērziņš.

Viņaprāt, “šobrīd ar policijas rokām notiek izrēķināšanās ar “Vairāk saules“. Mums gadu atpakaļ bija Valsts ieņēmumu dienests, pārbaudīja visus kases aparātus, un nākamajā dienā mēs pie viņiem aizbraucām, un vienīgais, ko viņi teica, ka jūs esat viens no retajiem uzņēmumiem, kas tiešām neiejaucas kases aparātos.  Mēs bijām arī viens no pirmajiem uzņēmumiem, kas pārgāja uz jauno kases aparātu sistēmu. Pašlaik notiek kratīšana, es vienkārši zinu, ka tur būs tukšums, nulle,” uzsvēra Bērziņš.

Valsts policijā šobrīd plašas ziņas par notikušo nesniedz. Policijas sabiedrisko attiecību vecākā speciāliste Simona Grāvīte LTV apstiprināja, ka  “šobrīd Rīgas reģiona kriminālpolicijas pārvalde kāda kriminālprocesa ietvaros veic procesuālas darbības vairākās vietās Rīgā, izmeklēšanas interesēs šobrīd plašāku informāciju nevaram sniegt”.

Tikmēr restorāni ir slēgti un nav zināms, kad tie atkal varētu būt pieejami apmeklētājiem.  

“Lursoft” dati liecina, ka pērn restorānu tīkls strādājis ar 4,7 miljonu eiro apgrozījumu, valsts budžetā nodokļos iemaksāti 792 000 eiro.  Uzņēmums nodarbinājis 161 darbinieku.

POPULĀRĀ PAVĀRA ENDIJA BĒRZIŅA DZĪVES MIRKĻI FOTOGALERIJĀ


KONTEKSTS:

Sabiedrības uzmanība restorānu rīcībai, iejaucoties kases aparātu darbībā, pievērsta pēc tā saucamās "Gan Bei" lietas, kas izsauca plašu rezonansi 2014.gada nogalē, kad likumsargi atklāja vairākas krāpšanās ar kases aparātiem un grāmatvedības dokumentiem. Kopumā aplēsts, ka tādā veidā ar nodokļiem palikuši neaplikti 1,2 miljoni eiro. 2016.gadā jūlijā “Gan Bei” krimināllietā tiesa piekrita deviņiem apsūdzētajiem piemērot nosacītu brīvības atņemšanu un naudas sodus.  

Vēlāk LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens" vēstīja, ka vairāki starpnieki piedāvā nopirkt kases aparātus, kas pieļauj manipulācijas ar čekiem.

Raksts pirmoreiz publicēts LSM.LV

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [6] ››
gacho 15.06.2018 17:31
Endijs tāds godīgs iepriekš izskatījās

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
www.RezervesDalas24.LV