Uz ielas zvērīgi noslepkavots miljonārs, maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus

JAUNĀKĀ INFORMĀCIJA 31.MAIJĀ PLKST.11:30. Mārtiņa Bunkus slepkavība ir bijusi iepriekš rūpīgi plānota.

Uz ielas zvērīgi noslepkavots miljonārs, maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus
Komentāri[14] Bilžu galerija[6] 30.05.2018 22:13
JAUNĀKĀ INFORMĀCIJA 31.MAIJĀ PLKST.11:30.    Noslepkavotā advokāta, maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus ienākumi 2017. gadā pieauguši vairāk nekā septiņas reizes, liecina Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā pieejamā publiskā amatpersonas ienākumu deklarācija.

Slepkavība notikusi 2018.gada 30.maijā plkst. 8.40 Aizsaules ielā 1. Izmantojot šaujamieroci, nogalināts vīrietis, kurš pārvietojās ar baltas krāsas apvidus automašīnu. Notikuma vietā redzēta arī kāda furgona tipa automašīna ar tentu. Policija aicina atsaukties notikuma aculieciniekus vai tos, kuriem ir jebkāda informācija par notikušo, zvanot pa tālruni 67014002. VP uzsver, ka jebkura informācija var būt ļoti noderīga izmeklēšanā. Netālu no nozieguma vietas atrasts arī sadedzināts mikroautobuss.


Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins apstiprināja, ka noslepkavots maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus. Nozieguma pastrādāšanai izmantots «Volkswagen» auto ar kravas kasti, kas pārklāta ar tentu. Vēlāk turpat netālu no slepkavības vietas automašīna ir sadedzināta. Slepkavības pastrādāšanai izmantots automātiskais ierocis. Policijā esot saņemts iesniegums par draudu izteikšanu Bunkum 2016.gadā.

Mārtiņa Bunkus slepkavība ir bijusi iepriekš rūpīgi plānota. 2017.gadā Bunkus par savu profesionālo advokāta darbību saņēmis 1 476 877 eiro, tāpat viņš saņēmis 3000 eiro no īpašuma pārdošanas un 4889 eiro kā ienākumus no saimnieciskās un komercdarbības. Kopumā Bunkus pērn nopelnījis 1 484 766 eiro. Salīdzinājumam 2016.gadā viņš kopumā deklarēja ienākumus 193 666 eiro apmērā.

SLEPKAVĪBAS VIETA un MĀRTIŅA BUNKUS DZĪVES MIRKĻI FOTOGALERIJĀ

Atbilstoši ieņēmumiem būtiski pieauguši arī Bunkus uzkrājumi Luminor bankā. Ja 2016.gadā tur glabājās 88 269 eiro, tad pērn jau 1 505 011 eiro. Tāpat pērn nedaudz pieaudzis Bunkus izsniegto aizdevumu apjoms, kā arī samazinājies kopējais parādu apjoms.

Kā liecina informācija Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) datubāzē, Bunkus savulaik ziedojis partijai Jaunais laiks un apvienībai Vienotība. 2010.gadā viņš Jaunajam laikam ziedojis 1000 latus (1420 eiro), bet 2011.gadā 500 latus (710 eiro). 2011.gadā viņš ziedojis arī 3000 latus (4260 eiro) apvienībai Vienotība.


Policija pašlaik noziedznieku pazīmes nesniedz, jo informācija tiek apkopota. Komentējot iepriekš sākto kriminālprocesu par draudu izteikšanu Bunkum, Grišins gan norādīja, ka nekādu aizdomās turētu personu saistībā ar draudiem nebija.

Policija pašlaik nekomentē, cik cilvēku ir iesaistīti nozieguma pastrādāšanā.

Grišins akcentēja, ka iepriekš plānotas slepkavības ir ļoti sarežģīti atklājamas, bet tas ir izdarāms. «Pasūtījuma slepkavības bieži vien ir saistītas ar starptautisku organizētu noziedzību,» teica Grišins un akcentēja, ka pašlaik nav nekādu indikatoru, ka slepkavība nebūtu atklājama.

Bunkus bija viens no juristiem-palīgiem, ko «Trasta komercbankas» likvidators Armands Rasa bija piesaistījis likvidācijas procesam. Rasa atteicās sniegt komentārus.

Bunkus par maksātnespējas administratoru strādājis kopš 2007. gada. Viņa vārds skaļi izskanēja medijos saistībā ar uzņēmuma «Rego Trade» maksātnespējas procesu, kurā Bunkus bija administrators un vērsās tiesā, lūdzot atzīt uzņēmuma īpašnieka izsniegtos aizdevumus par neatbilstošiem likuma normām.

Bunkus valsts amatpersonas ieņēmumu deklarācijā par 2016. gadu liecina, ka viņam pieder 2013. gada «Range Rover» automašīna. Tāpat viņam reģistrēti uzkrājumi 88 269 eiro apmērā «Luminor» bankā. 2016. gadā Bunkus arī saņēma dāvinājumus gan no sava brāļa 27 000 eiro apmērā, gan no tēva 71 998 eiro apmērā. Tāpat administrators 2016. gadā bija reģistrējis aizdevumus 1 297 286 eiro apmērā un 58 550 eiro apmērā, savukārt parādsaistības kopumā 527 374 eiro apmērā. Publiski pieejama informācija liecina, ka Bunkus dzīvojis Mežaparkā.Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Komentāri [14]

skatītāja 31.05.2018 21:28
Žēl cilvēka, tuvinieku... Tagad lai dievs spriež, ko darīja pareizi, ko ne. Cik tālu drīkstēja iet, bet kur vajadzēja apstāties...
kā tad 31.05.2018 13:49
Gadījums būs tikpat sarežģīts kā uzbrukums Jānim Kažociņam:


Jau ziņots, ka uzbrukums Kažociņam notika 2014.gada 22.janvārī. Toreiz izskanēja, ka uzbrucēji bijuši vismaz divi un izmantojuši gāzes baloniņu. Kažociņam nodarītās traumas uzreiz pēc uzbrukuma tika raksturotas kā vieglas.
Vēlāk policija atzina, ka par uzbrukumu Kažociņam aizdomās turētie trīs vīrieši, iespējams, ir daļa no lielākas organizētas noziedzīgas grupas, kurai tiek inkriminēta izspiešana un laupīšana.
alkatība 31.05.2018 13:49
Pamatīgi pārlieku būs bijis iesmaržojis naudas garšu
Albins 31.05.2018 13:47
Šitais Vienotību pamatīgi satricinās, ja valsts policija izkratīs Bunkusa darbvietu un dzīvsvietu, tur droši vien tiks atrasts viskas
Čiekurs Egles dēls 31.05.2018 13:46
Latvijā jau sen valda bandītu likumi: tas ir, tiesiskā ceļā savas intereses aizstāvēt vairs nav iespējams, jo reiderisms un kreditoru aplaupīšana ir likumiskas un godājamas nodarbes. Tā kā Biedra Mauzera iesaistīšana jautājumu risinašanā bija tikai laika jautājums.
Fragments no "Krusttēva":
Uz pareizā ceļa viņu bija uzvedinājuši divi atgadījumi no paša dzīves. Savas maiznieka karjeras pašā sākumā pie viņa pēc palīdzības bija atnācis jaunais Nadzorīne, kurš tobrīd bija vēl tikai ceptuves kalpotājs un grasījās drīzumā precēties. Abi ar savu izredzēto, jauku itāliešu meiteni, viņi bija iekrājuši kaut cik naudas un samaksājuši visu milzīgo trīssimt dolāru summu mēbeļu tirgotājam, kuru viņiem kāds bija ieteicis. Tirgotājs ļāvis viņiem izvēlēties visu vajadzīgo savam nākamajam īres dzīvoklim. Elegantu guļamistabas iekārtu ar diviem naktsgaldiņiem un lampām. Arī dzīvojamās istabas iekārtu ar masīvu, polsterētu dīvānu un atpūtas krēsliem, pārvilktus ar greznu, zeltītiem diegiem cauraustu audumu. Nadzorīne kopā ar līgavu laimīgi un pacilāti bija pavadījuši milzīgajā, mēbelēm piekrautajā noliktavā veselu dienu, izvēlēdamies visu sev vajadzīgo. Tirgotājs paņēmis naudu, ar grūtiem sviedriem pelnītos trīssimt dolārus, iebāzis tos kabatā un apsolījis, ka tuvākās nedēļas laikā nogādās mēbeles uz jau noīrēto dzīvokli.
Tieši nākamajā nedēļā mēbeļu firma bankrotēja. Lielo, mēbelēm piedzīto noliktavu aizzīmogoja un nodeva kreditoriem parādu segšanai. Pats tirgotājs pazuda, lai dotu pārējiem apkrāptajiem laiku izlādēt savu niknumu tukšā gaisā. Nadzorīne, kurš bija viens no tiem, aizgāja pie sava advokāta, kas paskaidroja, ka neko nevarot palīdzēt, pirms gadījums nebūšot izskatīts tiesā un apmierinātas visu kreditoru prasības. Tas varētu ilgt apmēram trīs gadus, un, ja laimēšoties, Nadzorīne dabūšot atpakaļ varbūt desmit centus par katru izdoto dolāru.
Vito Korleone noklausījās šo stāstu ar uzjautrinājumu un neticību. Nevar taču būt, ka likums mierīgi pieļauj tādu aplaupīšanu! Šim mēbeļu tirgotājam piederēja grezna savrupmāja, zemes īpašums Longailendā, lepna automašīna, un viņš skoloja bērnus koledžā. Kā viņš var tā vienkārši pievākt trūcīgā maiznieka Nadzorīnes trīssimt dolārus un nedot viņam nopirktās mēbeles? Bet, lai pārliecinātos par ziņu pareizību, Vito Korleone uzdeva Dženko Abandando visu pārbaudīt ar Genco Pura sabiedrības advokātu starpniecību.
Advokāti apstiprināja Nadzorīnes stāstu. Visa mēbeļu tirgotāja bagātība, izrādās, bija norakstīta uz sievas vārda. Viņa mēbeļu firma bija daļa no plašākas biznesa kompānijas, un viņš personiski par bankrotu nebija atbildīgs. Tiesa, viņš nebija rīkojies godīgi, pieņemdams Nadzorīnes naudu, jo labi zināja par gaidāmo bankrotu, taču tā bija parasta parādība. Likumīgā ceļā te nekas nebija izdarāms.
Protams, šo lietu nebija grūti nokārtot. Dons Korleone aizsūtīja savu consiglori Dženko Abandando aprunāties ar tirgotāju, un, kā jau varēja sagaidīt, attapīgais veikalnieks tūlīt nojauta, no kuras puses pūš vējš, un Nadzorīne dabūja savas mēbeles. Bet jaunajam Vito Korleonem šī bija noderīga mācību stunda pieredzes skolā.
Eriks 31.05.2018 13:40
Maksātnespējas administratori sabiedrības acīs ar savu visatļautību, nesodāmības sajūtu un dzīves veidu ir zaudējuši godu un sirdsapziņu.
Tomēr atbildīgi ir arī vēlētāji, kas pievēruši acis un izlikušies neredzam, ka viņu politiskā vadība - NA Tieslietu ministrija ir ielaidusi šo vēzi pārāk dziļi. Gadiem ilgi ir dominējusi politiskā impotence.
Diemžēl administratoru vadība ir pilnīgi nekāda, gan iepriekšējais nūģis , gan tagadējā klukste.
nu gan 31.05.2018 13:35
Ja noslepkavots būtu kāds vienkāršs cilvēks, policija kā vienmēr ieslēgtu muļķi, imitetu baigo darbu. Tagad pajolis Kozlovjskis visiem paziņo,ka visi labākie policijas resursi tiek novirzīti šis lietas izmeklēšanā. No kurienes tāda īpaša labvēlība, vai tad viens likums, viena taisnība neattiecas uz visiem ?
? 31.05.2018 13:30
Ja ticēt visam, kas rakstīts par Bunkus, t.sk. par politisko jumtu, tad šis varētu būt nozīmīgs pagrieziens maksātnespējas administratoru reformā:
1. Ja slepkavu (pasūtītāju) neatradīs tik, politiskai elitei, pietuvinātam administratoram, tad visiem administratoriem par kādām shēmošanām būs nežēlīgi jāraustās, iespējams, ka var nobliezt arī par sīkāku mahināciju.
2. Ja arī atklās slepkavību, adminstratoru apetītei uz pāris gadiem tākā būs jāpieplok, jo izrādās nepieskaramo nav.
Aldis 31.05.2018 13:25
Dieva sods.Savu bagātību nevajadzēja būvēt uz citu asarām.Tādēļ saņēma to ko bija pelnījis.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss