Fantastika! Pašaizliedzīgie malači + "glābējs" Freibergs! Pirmoreiz pēc 9 gadu neveiksmēm Latvija iekļūst ceturtdaļfinālā

Latvijas himna skan Hērningā, Dānijā, hokeja svētkos 2018.

Komentāri[5] Bilžu galerija[6] 15.05.2018 23:43
Sauso uzvaru izšķirīgajā spēlē par iekļūšanu pasaules čempionāta 2018.gada 15.maijā izcīnīja Latvijas izlases hokeja komanda, kas Hērningā B apakšgrupas noslēdzošajā mačā ar 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) pārspēja sacensību mājinieci Dāniju. Iepriekšējo reizi Latvijas valstsvienība ceturtdaļfinālā spēlēja pirms deviņiem gadiem. Izslēgšanas turnīra mačā latvieši cīnīsies ar Zviedrijas izlasi.

Par labāko spēlētāju Latvijas komandā atzina aizsargu Gunti Galviņu, bet vienīgos vārtus guva Andris Džeriņš.Sauso uzvaru Latvijas izlases vārtos izcīnīja Elvis Merzļikins, kurš atvairīja visas 19 pretinieku mestās ripas. Iepriekšējo reizi pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā Latvijas izlase piedalījās 2009.gadā, kad Šveicē atkārtoja savu visu laiku labāko rezultātu un ierindojās septītajā vietā. Šāds sasniegums Latvijas izlasei padevies arī 1997. un 2004.gadā.

Pērn tika gūta desmitā vieta, bet vēl pirms tam, kad Latviju attiecīgi 2015.gadā vadīja Aleksandrs Beļavskis, bet 2016.gadā Leonīds Beresņevs, tā ieņēma 13.vietu, savukārt vēl pirms tam trīs čempionātos Teda Nolana vadībā Latvija 2012.gadā bija desmitā, bet nākamajos divos gados ieņēma 11.pozīciju.

Jau spēles otrajā minūtē bīstami pa dāņu vārtiem uzmeta Rihards Bukarts, taču dāņu vārtsargs Frederiks Andersens bija uzdevumu augstumos. Pāris minūtes vēlāk pretinieku vārtu drošību apdraudēja Miķelis Rēdlihs, kamēr Elvis Merzļikins spēlē iesaistījās tikai pāris minūtes pirms perioda vidus.

Mača rezultātu spēles desmitajā minūtē atklāja Džeriņš, kurš no iemetienu apļa raidīja ripu starp Andersena kājsargiem.

Zaudējuši vārtus, dāņi kāpināja spēles tempu, kā rezultātā vēl viena izdevība gūt vārtus bija Teodoram Bļugeram. Turpinājumā latvieši spēlēja aktīvi, neļaudami Dānijas hokejistiem, tajā skaitā NHL triecienmaiņai, veidot bīstamas situācijas pie vārtiem. Trīs minūtes pirms perioda beigām par sitienu Rūdolfam Balceram 2+10 minūšu sodu saņēma Dānijas izlases pirmās maiņas aizsargs Jespers Jensens Ābo. Vairākumā latviešiem izdevās nostāties pretinieku aizsardzības zonā un pāris reizes uzmest pa vārtiem.