Viņa dzēra tā, ka nespēja pat kājās nostāvēt. Bet savu darbu dīva Nora Bumbiere izdarīja godam jebkurā kondīcijā...

Pat uz skatuves koncertos leģendārā Nora Bumbiere esot bijusi reibumā aiz rokas jāpietur, bet vokāli estrādes dīva visu izdarīja perfekti. Video.

Viņa dzēra tā, ka nespēja pat kājās nostāvēt. Bet savu darbu dīva Nora Bumbiere izdarīja godam jebkurā kondīcijā...
Komentāri[16] Bilžu galerija[11] 11.05.2018 20:19
"Ne jau velti ir tāds teiciens DĪVA!" - par izcilo dziedātāju Noru Bumbieri teic' izcilais komponists Zigmars Liepiņš. Filmā "Nora" skan daudz mīļu, labu, slavinošu un arī daudz patiesu vārdu. Lai arī lielākā daļa mākslinieku par bohēmisko un augstprātīgo Bumbieres dzīvesveidu izsakās ieturēti un rezignēti, tomēr šur tur izpaužas patiesības viļņi. Visatklātāk par Noras atkarībām, apvainojumu uz Maestro Paulu un draudzību ar alkoholu stāsta zvaigznes Margarita Vilcāne un Žoržs Siksna. Mākslinieki pauž, ka estrādes zvaigzne Bumbiere dzēra tā, ka dažkārt koncertos nespēja pat kājās nostāvēt. Bet savu darbu dīva Nora Bumbiere izdarīja godam jebkurā kondīcijā. Nodziedāja perfekti vienmēr. Jelkad.

Harizmātiskā, izcilā estrādes leģenda Nora Bumbiere mūs pameta pāragri - vien 46 gadu vecumā. Tas notika 1994.gada janvārī.

Leģendārā dziedātāja Nora Bumbiere bija viena no sava laika spožākajām Latvijas estrādes zvaigznēm. Tapusi jauna Latvijas Televīzijas dokumentālā filma, kurā Noras Bumbieres dzīve izstāstīta vēl nebijušā veidā – caur laikabiedru atmiņām, arhīva materiāliem un inscenētām ainām ar aktieriem Noras un Viktora Lapčenoka lomās. Jaunā filma stāsta par to, kāda bija Nora ikdienā, ārpus iestudētajiem kadriem, kas atrodami arhīvos, un to, kāda bija Padomju Latvijas estrādes dzīves neredzamā puse.

«Sākot veidot šo stāstu es biju pārsteigts, ka līdz šim nav veidota neviena kaut cik nopietna filma par viņu,» norāda filmas scenārija autors Sandijs Semjonovs.

FILMU "NORA" VARAT NOSKATĪTIES LSM.LV spiežot šeit

«Stāsts par to, kā no vienkāršas Jelgavas meitenes viņa septiņdesmitajos kļuva par vienu no Latvijā mīlētākajām dziedātājām, ir ārkārtīgi interesants. Kopā ar laikabiedriem, tuviniekiem un viņas draugiem mēs mēģinājām sajust to laiku, kurā viņa dzīvoja un dziedāja, saprast to kāda Nora bija kā cilvēks.»

Lai parādītu to, kāda varēja būt Noras ikdiena ārpus starmešu gaismām, tās režisore Linda Olte izvēlējusies veidot inscenējumus ar aktieriem.

Filmas «Nora» virzošo stāstu veido laikabiedru atmiņas – leģendu atceras Raimonds Pauls, Viktors Lapčenoks, Zigmārs Liepiņš, Mirdza Zīvere, Aija Kukule, Margarita Vilcāne, Žoržs Siksna un daudzi citi. Filmā atainota arī Noras bērnu tikšanās ASV pēc vairāk kā 25 gadiem.

Filmas režisore ir Linda Olte, scenārija autors – Sandijs Semjonovs, Noras Bumbieres un Viktora Lapčenoka lomās iejutušies Dārta Daneviča un Niklāvs Kurpnieks. Vadošais operators ir Andris Priedītis, fotogrāfs – Jānis Eicēns, bet filmu producējuši Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle un Artis Dobrovoļskis.

1992.gads. Nora kopā ar Ojāru Grīnbergu pusotru gadu pirms nāves

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Komentāri [16]

Erno 22.05.2018 13:17
Dziedātāja liela, personība izcila
Astra 19.05.2018 13:27
Balss Norai bija un ir brīnišķīga. Reta talants. Nav ko apspriest viņas privāto dzīvi - tā bija viņas un viss.
Saraustītas pārdomas 15.05.2018 20:07
Lapčenoks filmā saka, ka viņam bija svarīga karjera, tāpēc izšķīrās no Noras. Tagad saka -Noriņa, Noriņa... Neko Lapčenoks nedarīja, lai sievai palidzētu. Viens prasts vecis, kurš bez Noras dzīvē nebūtu nekas. Vēl šodien raujas uz skatuvi, kaut vairs ne balss, ne varēšanas. Sen nav paskatījies savā pasē. Laba filma, ļoti žēl, ka Norai nebija neviena, kas viņu atbalstītu.
Lapčenoks bija labs pret viņu >> Saraustītas pārdomas 19.05.2018 22:24
tu tā runā it kā ar svecīti kājgalī būtu sēdējusi...
Sandra Strīķe 12.05.2018 20:42
Bija iemesls.Štrunts un pieci,bet balstiņa laba.
duuna 12.05.2018 07:06
pretigi rakstit par dzeraju.vel ,jo vairak ...dzera ta,ka kajas nevareja nostavet.Bet,savu darbu darija lieliski.Ka tas ir iespejams,piedzeries cilveks lieliski dara darbu?Kur logika.Pretiga vecene .dzoiesmas galda..kadas katrs var nodziedat.Ja bija ;laiks ,ka citu dziedataju nebija,tapec liekas ,ka laba.Vienmer visi par dzerajiem labu runa,bet dzive...ar viniem ir milzigas problemas.
Alla Borisovna 12.05.2018 00:01
Un ar visu to viņa ir un paliks mūsu atmiņās fantastiska!
Fils >> Alla Borisovna 12.05.2018 20:42
Pugačova Tu?
Ilze Rimšāne 11.05.2018 21:55
vai tad vel ar vien to butu jacel gaisma ,par to zalo puki
MARīTE ZATOVICA 11.05.2018 21:52
Vina lieliski dziedaja (heart)
Edžus 11.05.2018 21:45
Viens riktīgs bēdu stāsts, kā jau maestro saka.. Dēliņš viens aizgāja bojā, meita aizbēga no mājām.... Nu traģisma kalngals
Nu gan! >> Edžus 11.05.2018 21:54
Ko nu muldi, kāda meita aizbēga ?!? Meitiņu 5-gadīgu aizveda uz Ameriku t.s. tēvs ar piegulētāju - auklīti, kuru viņš vēlāk apprecēja. Eu, nu beidziet tagad zākāties, visi baigi pamodušies . Kad pagājušajā gadā bija Noras apaļa dzimšanas diena jāpiemin, tad ne vella.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss
Piedalies mūsu Facebook lapā piedāvātajā konkursā: