Mūžībā aizsaukta izcilā mākslas zinātniece un pirmā Latvijas kailo aktu modele Sarmīte Sīle

Mūžībā aizsaukta izcilā mākslas zinātniece un pirmā Latvijas kailo aktu modele Sarmīte Sīle
Komentāri[3] Bilžu galerija[6] 15.03.2018 23:27
2018. gada 15. martā 72 gadu vecumā mūžībā aizgājusi mākslas zinātniece Sarmīte Sīle, kura trīs gadu desmitus līdz 2007. gadam Latvijas televīzijā vadīja un veidoja latviešu tautai saistošas mākslas pārraides.

Sarmīte faktiski bija māksliniece. Tāpēc mūsu titulfoto ir krāsains, nevis melnbalts. Jo Sarmīte bija neiedomājami krāsaina. Sarmīte Sīle 1975. gadā sāka darbu Latvijas Televīzijā, kur 30 gadu garumā strādāja kā redaktore un mākslas raidījumu autore, un vadītāja. Paralēli redaktores darbam viņa sāka lasīt arī lekcijas par mākslas vēsturi un speciālos kursus. Viņa bijusi arī daudzu mākslas izstāžu kuratore un veidotāja.Sarmīte Sīle veidojusi izstādes «Atkušņa romantiķis. Gleznotājs Leo Kokle», «Portreti», «Teatrālās tekstīlijas. Edītes Vīgneres personiskais teātris», Daces Lapiņas gleznu izstādi «Baltā», gleznotāja Uno Daņiļevska darbu izstādi, Elīna Dzelmes izstādi «Fest Antifrigia», Andželas Strupules-Smalkās personālizstādi, Gunāra Bindes jubilejas izstādi «FotoGrāfs», izstādi «Džemmas Skulmes gleznas» un daudzas citas.

1963. gadā Sarmīte Sīle 17 gadu vecumā kļuva par vienu no fotomākslinieka Gunāra Bindes pirmo kailaktu modelēm. Vēlāk fotogrāfs turpināja savas fotosesijas ar Sarmīti Sīli ik pēc pieciem gadiem vienā un tai pašā pozā. Šīs fotogrāfijas guva pārsteidzoši lielu popularitāti ne tikai mūsu valstī, bet arī toreiz plašajā Padomju savienībā un visā pasaulē - skatiet galeriju.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Sarmītes Sīles tuviniekiem un piederīgajiem, īpaši viņas dēlam, pazīstamajam operatoram un režisoram Silvestram Sīlim.

FOTO: GUNĀRS BINDE un KASPARS ŪDRIS

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Pēdejais komentārs

Lasīt visus komentārus [3] ››
Māra Kirkopa 16.03.2018 23:03
sējas un pļaujas likums jau nemainās....

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss