Apkaunojoši. Bērnam sods jāizcieš tualetē! Izmisusi māmiņa pastāsta drausmu stāstus un šaušalīgu pieredzi par dzīvi bērnudārzā Ozolniekos

Apkaunojoši. Bērnam sods jāizcieš tualetē! Izmisusi māmiņa pastāsta drausmu stāstus un šaušalīgu pieredzi par dzīvi bērnudārzā Ozolniekos
Komentāri[22] 11.03.2018 19:59
Izmisušas māmiņas stāsts [citātā labotas gramatikas kļūdas]:

"Kad bērna uzvedība kļuva nesaprotama, bērns kļuva nervozs, raudulīgs, nesaprotamas skumjas, pilnīgs protests un histērijas ieejot dārziņā, protams, sāku pievērst tam padziļinātu uzmanību - kas tur notiek!" raksta kāda māmiņa par notikušo bērnudārzā Ozolnieku novadā."Fakts paliek fakts, kāda cita bērna mamma apliecina, ka audzinātāja izved bērnu garderobē un tur atstāj vienu bez uzraudzības! Sākotnēji audzinātāja melo - kad apstiprinās fakts, ka kāda cita mamma redzēja - audzinātājai atbildes uz to nav. Izrādās par šo faktu zina vēl kāds pieaugušais, kas ir bērnudārza darbinieks - bet klusē! Vadītājas rīcība šajā situācijā - sākotnēji kā parasti - bērni melo, bērni izdomā, vecāki piekasīgi! Šoreiz nācās vadībai atzīt, ka rīkojušies slikti, jo kāda cita mamma bija to apliecinājusi!

Un tad, kas zem tā visa dziļāk, jo, protams, pēc šādiem audzinātāju patvaļīgiem soda mēriem pret bērniem, pievēršu stingru uzmanību. Vadītāja bez vecāku atļaujas ved bērnus savā kabinētā, mistiskas pārrunas ar bērnu, tad vēl ir bijušas frāzes, ka aizslēgs durvis un nelaidīs ārā! Rezultāts - bērnam par to histērija, bailes, nevēlēšanās doties uz dārziņu. Vadītāja par to klusēja, runāja tad, kad to pastāstija bērns!

Vēl kāda cita situācija - kad vedot bērnu uz dārziņu, pa grupas logu redzu (citā grupā), stāv puisītis un raud, lācītis rokā, - audzinātāja rausta aiz pleca bērnu un saka ''aizver muti'' (divgadnieku grupiņā).

Cita situācija - audzinātājas nevar pastāstīt, kā un kad bērns guvis kādus savainojumus, nekad pašas nepasaka, tas spilgti izpaužas bērnu laukumā, kur audzinātājas bērnus nepieskata, jo ir aizņemtas ar personīgu lietu runāšanu; stāvot aplītī, bērniem ir uzgrieztas muguras, un tai pat laikā neredz, ka aiz muguras bērni kaujas.

Interesantas lietas bērns stāsta - audzinātāja liek stāvēt pie staba grupas vidū, un citam bērnam liek iet stāvēt tualetē! To, ka bērniem liek sēdēt tualetē par nepaklausību, ir teikusi arī cita mamma, kad bērns par tādu lietu pastāstījis. Protams, audzinātājas taču visu noliedz.

Tad kā tas nākas - ka divi dažādi bērni izdomā vienu un to pašu pasaciņu? Audzinātāja apgalvo, ka bērni visu melo un izdomā!

Vēl kāda cita situācija - bērns sūdzas, ka audzinātāja visu laiku skaļi kliedz!

Bērnu raustīšanu un purināšanu aiz rokas vai pleca, to esmu vairākkārt novērojusi, teikusi, bet vai tad kādam tas rūp? Vai tad kāds to ņem vērā?

Vadītāja vēl atļaujas uzbrukt vecākiem, sakot ka vecāki esot pārāk emocionāli, un pārāk asi reaģējot, un ka neesot pamata satraukties, ka bērni melojot!

Tas, ka šajā bērnudārzā notiek reāls bardaks un pārkāpumi, par to vadītāja vaino bērnus un bērnu vecākus!

Bet pretenzijas no vecākiem notušē un slēpj izmantojot perfektu psiholoģisko pieeju - uztaisa beigās visu tā, ka vecāki vainīgi, bērns vainīgs un tad vēl uzsver, ka mājās droši vien viss neesot kārtībā utt... Un tas, ka bērnam ir iestāstīts, ka mammai neko nevar teikt - tas nu ir skaidrs, jo uzdodot bērnam jautājumu, kā klājas dārziņā, kā patīk audzinātāja, - bērns nolaiž acu skatienu, paliek tramīgs, sejā bailes un novēršas no tēmas.

Pat domāt negribas ar kādām metodēm audzinātājas to iestāsta bērniem, ka mammām neko nevar teikt. Pēdējais piliens - tas, ka bērns sāk sūdzēties: ka audzinātāja spiež pirkstus tā, ka rociņa ļoti sāp, pēc tam par to tiek ziņots vadītājai, vadītāja pēc tam uzbrūk bērna vecākiem sakot, ka bērns melo! Rezultātā - bērnam stress, un bērns pieslapina gultu naktī, ko nav darījis no divu gadu vecuma!"

Raksts pirmoreiz publicēts Nra.lv

Komentāri [22]

mēness 11.03.2018 22:53
Audzinātājai nav tiesības bērnu pazemot, atstāt tualetē vai garderobāē, vai kliegt uz viņu.Palasiet ,kas teikts bērnu aizsardzības likumā. Tādas audzinātājas ar vadītāju priekšgalā-atlaižamas momentā.jāvēršas tālāk. Jo bērnam šādas situācijas atstās traumu uz mūžu
fils 11.03.2018 22:52
kaligāt anonīmi nav jēgas - vajag rakstīt oficiāli medijiem un bāriņtiesai
es 11.03.2018 22:51
es nesaprotu, kāpēc bērnudārzu telpas nevar aprīkot ar kamerām, pie kurām vecāki var pieslēgties jebkurā laikā? vecākiem ir tiesības zināt, ko dara viņu bērni un kā pret viņiem izturas.
Vai arī audzinātājām tiešām ir ko slēpt?

Kliedz visas audzinātājas, nekāda pedagogiskā izglītība nelīdz! Kad gāju sūdzēties par to vadītājai savā dārziņā, atbildēja, ka savādāk netiekot galā! Tad kāpēc vajag to pedagoģisko izglītību? Jebkurš var iet un kliegt!
draugs 11.03.2018 22:50
Uzaiciniet Bez Tabu! Viss sakārtosies pats no sevis peč tam!
saule 11.03.2018 22:50
Kas Jums pašai liedz iet strādāt par audzinātāju? Uz priekšu! Parādat viņām, kā jāstrādā! Audzinātāju trūkst. Tieši tādu gudrīšu dēļ. Kāpēc jūs, jaunie mammuči iekaustat savus sīčus pat uz ielas, transportā un citur un viņi , nabagi, kā aizkauti brēc pa visu pasauli? Kā uz aizrādījumiem atbļaujat, jums uz to nez kāpēc esot tiesības. Arī vilkt aiz rokas bezmaz vai pa gaisu sīci, kurš netiek līdz, neskatoties, ka šis aiz sāpēm brēc pa visu pasauli.Jums uz to tiesības? Viņi jūsu lamuvārdus aiznes uz bērnudārzu, tāpat kā kulaku vicināšanu. Ejat strādājat, ja jau tur strādā audzinātājas, kas neko nejēdz no bērniem. Uz priekšu! Arī sūdzības autore, tikai vispirms vismaz rakstīt iemācies!
ierēdne 11.03.2018 22:49
ja ir tik skaudri ierādījumi, tad steigšus ar iesniegumiem valsts pārvaldes struktūrās lūdzu.
vecāmamma 11.03.2018 22:12
mani mazbērniņi iet bērnudārzā Kalētos un es nezinu, ka tur notiktu kas briesmīgs. Bērniņi priecīgi un apmierināti, audzinātājas un auklītes katru samīļo. Meitenītēm pēc diendusas sataisītas smukas frizūriņas. Atliek vien nožēlot ka tā nav citur. Bet vecāki arī ir diezgan nezolīdi. Bērniem atļauj visu un neiemāca cienīt pieaugušos, vēlāk tas turpināsies skolā ar skolotājiem. Bet tādas ģimenes iet no paaudzes paaudzē, tām vienmēr kāds būs ne pa prātam.
Vita 11.03.2018 22:12
Te jau nu gan būtu darbs valsts iestādēm, tik vajadzīgs iesniegums!
Māte ---- aina 11.03.2018 22:10
Taisnība, jo mazuļiem citas runas nav, kā tikai par planšetēm. Viņi nezina un nesaprot elementāras lietas. Tikai dažiem bērniņiem mājās tiek lasītas grāmatas. Lielākai daļai bērnu mājās nav plastilīna, šķēres, zīmuļi utt. To visu viņi redz pirmo reizi bērnu dārzā.

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss