Dienas Grāmata izdod rakstnieka Lato Lapsas grāmatu 'Zem Muhameda palmas'. EKSKLUZĪVI FOTO!

Foto autors: Lato Lapsa.

Dienas Grāmata izdod rakstnieka Lato Lapsas grāmatu 'Zem Muhameda palmas'. EKSKLUZĪVI FOTO!
Komentāri[7] Bilžu galerija[15] 05.03.2018 17:26
Apgādā «Dienas Grāmata» klajā nācis žurnālista un rakstnieka Lato Lapsas jaunākais darbs - ceļojumu grāmata «Zem Muhameda palmas», kas seko tādiem viņa ceļojumu stāstiem kā «Indija ne pa jokam. Un Pakistāna arī», «Dzīvības un nāves disnejlendā», «Trīspadsmit Amerikas», «Razbainieku salas» un «Zem Muhameda bārdas».

«Eritreja, Mali, Maroka, Mauritānija, Nigēra, Rietumsahāra, Sudāna. Pats savām acīm esmu redzējis ciematus un pat leģendāras zelta pilsētas, kuru iznīkstošie iedzīvotāji vēl mēģina cīnīties ar uzbrūkošo bezgalīgo tuksnesi – un šo bezcerīgo cīniņu, protams, zaudē. Pats savām ausīm esmu dzirdējis, kā izbijis tuksneša brīvo, aizplīvuroto vīru tuaregu augstmanis pie izdzisuša kamieļkakiņu ugunskura mirušā balsī stāsta, kā viņa dzīves galvenā jēga – kamieļi – gājuši bojā saimnieka acu priekšā.


Pats savām rokām esmu sametis bedrītē un apkašājis izbalējušus, trauslus kaulus. Kad pēdējais lielais sausums iznīcināja lielāko daļu peulu cilts ganāmpulku, daudzi sajuka prātā un klīda pa krūmājiem, saucot mirušos lopus, līdz paši gāja bojā. Pats savās nāsīs esmu ievilcis pirmās dvesmas no tā, ko tuksneša klejotāji sauc shai-halad, visu vētru māti. Šī māte brāžas pat ar simt piecdesmit kilometru ātrumu stundā un spēj atņemt jebkuru mitrumu gan gaisam, gan jebkurai cilvēciskai būtnei,» raksta Lapsa.

««Allāhs aizvāca visus cilvēkus un dzīvniekus no tuksneša, lai viņam būtu vieta, kur pastaigāties mierā. Tāpēc vareno Sahāru sauc par Allāha dārzu,» vēsta tuksneša iemītnieku gudrība. Nu ar katru gadu aizvien vairāk izskatās, ka Allāhs ir nopietni apņēmies savu pastaigu vietu paplašināt un padzīt no tās nelūgtos iemītniekus. Taču es viņus vēl paspēju satikt – gan Sudānā un Mauritānijā, gan Mali un Nigērā, gan Marokā, Rietumsahārā un Eritrejā,...»  teic Lato Lapsa.

«Zem Muhameda palmas» ilustrē paša autora uzņemtās fotogrāfijas. Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis. Redaktore Gundega Blumberga. Cieto vāku sējums, 520 lapaspuses. Grāmata nopērkama visās Latvijas grāmatnīcās.

Šī relīze par grāmatu pirmoreiz publicēta Tvnet.lv. Paldies rakstniekam par iesūtītajām fotogrāfijām - skatiet galeriju.

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Komentāri [7]

bez maksātnespējas lohiem +++ 06.03.2018 22:06
malacs lato! Beidzot kāds godam padarīts darbiņš
mja 06.03.2018 16:44
Beidzot kaut kas pozitīvs no šīs personas
Manfred 05.03.2018 20:05
Fiziskās grāmatas drīz izmirs. Vajag elektroniskās ieviest arī Lv. Vācijā jau sen tādas lasa vilcienos, thermēs, rindās, lidostās. Labs peļņas lauciņš papildus drukātājai platformai
Aina 05.03.2018 19:55
Cik maksā jaunā grāmata?
Kamaldiņu ģimene 05.03.2018 19:42
Sveicam ar jauno grāmatu!
henry 05.03.2018 19:37
Tas ir labi, ka autors ne tikai noniecina ļauni savus oponentus politikā un maksātnespējā, bet atstās arī vēsturei un altviešu tautai augstas literatūras vērtības!

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss