Visa pasaule šokā par korupcijas lielvalsti Latviju. Cietumā ielikts Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs ir viena no augstākajām valsts amatpersonām. Apcietinājumā Rimšēviču var turēt 48 stundas, kopš aizturēšanas brīža - 2018.gada 17.februāra plkst.18:15. Pēc tam tiesai jālemj par tālāko drošības līdzekli.

Visa pasaule šokā par korupcijas lielvalsti Latviju. Cietumā ielikts Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs
Komentāri[17] Bilžu galerija[7] 18.02.2018 18:14
Naktī uz svētdienu ap plkst.1.30 Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs tika aizvests no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) telpām uz īslaicīgās aizturēšanas izolatoru. Konvoja pavadīts Rimšēvičs izmeklēšanas iestādes teritoriju atstāja KNAB mikroautobusā kopā ar advokātu Saulvedi Vārpiņu un vairākiem KNAB darbiniekiem.

Tādējādi Latvijas Bankas prezidents KNAB telpās bija pavadījis vairāk nekā septiņas stundas. KNAB 16.februārī Rimšēviča darbavietā un privātīpašumā Langstiņos veica kratīšanu, liecina LTV Ziņu dienesta rīcībā esošā informācija. Ar Rimšēviču līdz šim nav izdevies sazināties. Latvijas Banka komentārus nesniedza, norādot, ka par KNAB izmeklējošām darbībām atbildes var sniegt pats birojs.


Rimšēvičs tika aizturēts lidostā. Atgriežoties no Spānijas lidostā Rīga vienu no augstākajām valsts amatpersonām gaidīja KNAB darbinieki.

Apcietinājumā Rimšēviču var turēt 48 stundas, kopš aizturēšanas brīža - 2018.gada 17.februāra plkst.18:15. Pēc tam tiesai jālemj par tālāko drošības līdzekli.

KNAB ne apstiprināja, ne noliedza izskanējušo informāciju saistībā ar pēdējā laikā veiktajām izmeklēšanas darbībām. «KNAB sniegs papildus ziņas un skaidrojumu tiklīdz tas būs iespējams, neapdraudot izmeklēšanu,» teica KNAB pārstāve Laura Dūša.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija arī liecina, ka aizturēts uzņēmējs Māris Martinsons. Personu var aizturēt uz 48 stundām, pēc tam tiesībsargājošajām institūcijām jālemj vai un kādu drošības līdzekli piemērot.

Gan Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), gan finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) KNAB veiktās darbības nekomentēja. Reizniece-Ozola sacīja, ka viņa nav tiesīga komentēt KNAB darbības, līdzīgi arī Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars norādīja, ka premjers nevar notikušo komentēt.

Arī Martinsona advokāts Lauris Leja nekomentēja situāciju, norādot, ka patlaban atrodas ārpus valsts un nav informēts par notikušo.

Pēdējā mēneša laikā divreiz publiski izskanējusi informācija par iespējamu kukuļošanu Latvijas finanšu sektorā.

Jau vēstījām, ka KNAB sācis pārbaudi par masu medijos izskanējušo informāciju, ka bijušais maksātnespējas administrators Māris Sprūds un augsta amatpersona finanšu sektorā no «Norvik bankas» lielākā akcionāra izspieduši kukuļus.

«Norvik bankas» lielākais akcionārs, Lielbritānijā dzīvojošais krievu izcelsmes uzņēmējs Grigorijs Guseļņikovs kopā ar citiem bankas akcionāriem pieteikumā starptautiskai šķīrējtiesai apgalvojis, ka Sprūds un augsta amatpersona finanšu sektorā no viņa izspieduši kukuļus, lai Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) neizdarītu spiedienu pret banku.

Savukārt šonedēļ ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija («FinCEN») paziņoja, ka plāno noteikt sankcijas «ABLV Bank» par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā.

«FinCEN» publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka «ABLV Bank» vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām. KNAB sācis pārbaudi arī par šo lietu.

Latvijas Bankas prezidenta amatā Rimšēvičs tika iecelts 2001.gada 20.decembrī, bet 2007.gadā un 2013.gadā Saeima viņu atkārtoti ievēlēja Latvijas Bankas prezidenta amatā uz sešiem gadiem. Viņam 2019.gada nogalē beigsies trešais pilnvaru termiņš. Rimšēvičs iepriekš izteicies, ka neplāno kandidēt uz nākamo pilnvaru termiņu šajā amatā.

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapa: 1 no 2

Komentāri [17]

smukule 13.03.2018 00:14
Vajadzēja paturēt ilgāk cietumā...
Helga 01.03.2018 22:44
kaut tikai būtu citdi gaidam gaidam kad vienreiz varēsim elpot ,bet ko šie tik zog un smaida peldas priecājas izklaidējas un ar mierīgu sirdi tērē oi nē laupa pēc likumiem ,,,,
Vija Doniņa 01.03.2018 20:53
Visam reiz pienàk gals.
ok >> Vija Doniņa 14.03.2018 09:22
Pienāks gan, nevar jau visu laiku tik bezkaunīgi zagt
Freds 01.03.2018 20:35
Maita gan tas Rimševičs tomēr... Skatījos 1:1. Nu tāds melis ...
Tuvojas X stunda. 19.02.2018 12:20
Viss tik pretīgi,ka riebjas jau te dzīvot. Zirneklis izpleties un dara,ko grib. Drusku atkal pasmīdināja,bet viss būs labi, nostrādās atkal attiecīga naudas summa un pataisīs par baltiem un pūkainiem. Amerika savārīja ziepes, bet paši neko neredz un nezin !!! Visi bija Ķīnā vai uz olimpiskajām spēlēm. Vakar jau visi centās nomazgāt dubļus,cik var, Kučinskis pat apvainojās uz žurnālistiem, bet šodien met kažoku uz otru pusi, jūt, ka pakaļas deg. Ceram,ka ar nākošajām vēlēšanām komunistiem, oligarhiem un zirneklim pienāks gals !!!
Dzintars Matisāns 18.02.2018 22:09
hmm..... da samaksās kam vajaga un aizlidos kur acis rāda......... :D
Ignats Vēberis 18.02.2018 22:08
kāpēc vazelīns klusē?
kaspis >> Ignats Vēberis 18.02.2018 22:08
kas ir vazelīns?
Jānis Kuprijanovs 18.02.2018 21:42
INTERESANTI IR TRIS SUTKAS KAMER NEOIERADA VAINU KAS SITIE MESLI KAUT KADS IZNEMUMS
Baņuta Osīte 18.02.2018 21:05
tumsonība

Citi Iesaka

Citi Raksti

Paparacci.lv

Jaunākās

TOP 5

VIDEO

seko mums ›› VIPi.tv draugiem.lv VIPi.tv facebook VIPi.tv twitter VIPi.tv rss